0 oy
179 göst.
Diğer kategorisinde (544 puan) tarafından
Kızlar kızım 10 aylık oldu. Yaklaşık 8,5 ayından sonra üç uykuya düştük öncesinde hiç düzeni yoktu. Ama 1 aydır falan bir gün 3 uyku 1 gün 2 uyku yapıyor. 7.00 7.30 gibi uyanıyor sabah 10 gibi 10.30 gibi uyuyor bazen o saatlerde uyuduğu zaman da büyük ihtimalle 3 uyku yapıyor. Ama 11.30 12 gibi uyuduğu zaman saat üç buçuk dört gibi tekrar uyuyor 2 uyku yapıyor. Bunun saatlerini bir türlü ayarlayamadım zaten çok az uyuyor 20 dakika en fazla yarım saat.  Sizin uyku düzeniniz nasıl ve nasıl yaptınız bugün doktorumuz uyku eğitimine başlayın dedi çünkü kızım gece gündüz hiç uyumuyor doğru düzgün. 10 aylık çocuğa da nasıl uyku eğitimi verilir onu da bilmiyorum bir şey koyduğum gibi beşiğe tırmanıp geri kalkıyor bu çocuk

7 Cevaplar

+1 oy
(406 puan) tarafından
Kendi ne kadar istiyosa o kadar uyumalı bence
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 uyku yapabılırsınız artık bır de odaya karanlık perde alın cok daha uzun uyur
(544 puan) tarafından
Offf bak heveslendimmm alıcam :-):-)
tarafından
Emın ol ben kafayı yerdim yarım saat uyumazdı, karartma aldım 1.30saat uyuyor en az o da, ve ben uyku bölünmesinde yanı yarım saat krızlerı var ya gıdıp dürtüyorum hafıf uyanıyor sonda uyuyor o kısmı öyle atlıyorum ınstagramda tunalıhayat var benım en büyük yardımcım o oldu onu takıp et
(544 puan) tarafından
Yaaa ediyorum o sayfayı. Dürtmeyi denedim ama benimki hemen uyanıyor dürtülmeyi sevmedi heralde:-D:-D
tarafından
Ses yap o zaman hafıf elı oynasa yeter
(544 puan) tarafından
Aslında sesli ortamda uyanmıyo belki müzikle falan desteslesem daha iyi uyur hem dürtünce de uyanmaz
0 oy
(1,216 puan) tarafından
Bend düzene koymaya çalışıyorum canm 7 bucuk uyanış 11 uykuya geçiş şuan hala uyuyor 3 de uyanırsa 6 tekrar uykuya geçiş ve son akşam 11 uykuya geçiş 
(1,216 puan) tarafından
Oğlum 15 aylık canım
(544 puan) tarafından
Maşallah ya benimki o kadar uyusa keşke ama 20 dk
(1,216 puan) tarafından
Bak canm ben nasıl uyutuyorım sabah uyandı dedesiyle bi iki lokma atıştırır sonra 11 e yakın ağlar uyumak ister hemen banyo yemek uyku böyle derin uyuyor her gün yıkıyorum uyku eğitimi için banyo şart
(544 puan) tarafından
Bende gece iyi uyusun diye akşam yaptırıyorum sanki bi tık daha rahat ediyo
0 oy
tarafından
Bnm kızım 9 ayının içinde biz 3 uyku yapıyoz canm
(544 puan) tarafından
Ne zaman uykusu geliyo belli değilkş keşke belli olsa da 2 3 neyse uyutsam
tarafından
Canm benm kızımın kalkışı en fazla 8 olur kalkıştan 3 saat sonra uyuturum , 45 dakika uyuyo sonra kalkıyo yada ben kaldırıyorm , sonra tekrar 3 saat tutuyorm tekrarnyatar 1.5 saat uyur kendi kalkmazsa ben kaldırıyorm , sonra tekrr 3 saat tutarm sonra 30 dakika uyur kalkmazs gene ben kaldırırım , sonra gene 3 yada 4 saat geçer bu sefer gece uykusun yatar
tarafından
Bide gece uykusundan önceki uyku yani 3. Uykusu akşam en geç 17:45 e kadar tamamlanmış olması gerekir ,
(544 puan) tarafından
Evet genelde 4 5 gibi son uykusunu uyuyor sonra uyutmuyorum ne olursa olsun. Çok nadir durumlarda uyuyor dışarda falan olursak anca
tarafından
Gün içindede bu şekilde uyutabikşrsn cnm
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Kızım 13 aylık çok uyku olduğu zaman az uyuyordu şimdi uykusunu 1 e düşürdüm saab 9 buçuk on yada 9 gb uyanır 2 gb uğur 4 buçuk gb uyanır akşam 9 buçuk on gb gece uykusuna yatırıyorum 
(544 puan) tarafından
Maşallah çok güzel düzen ya
(2,007 puan) tarafından
Sağol canım bide sana tavsiyem bir rutin oluştur uykuya geçerken mesela altını aç emzir çoraplarını çıkart seviyorsa ninni yada dua ac ben böyle yapıyorum dua rahatlatıyor o zaman uyku zamanı olduğunu biliyor uyumadan öncede mutlaka hadi bebeğim şimdi uyku vakti uyaman lazım diye konuş bunların bence çok faydası var
(544 puan) tarafından
Evet yapıyorum ama düzenli değil düzene koyucam inşallah ama çok teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Bizde ,dokuz aylık olduk bazen iki bazen 3benimde yeni iyiki arkadaşı verdim eline bu hafta daha güzel uyuyo aktar uyku arkadaşına bir iki damla lavanta damlat dedi denedim daha iyi sabah geç kalkiyo 10 gibi sonra 1 gibi uykusu 2bucukta kalkiyo arada durtuyom piş piş sonra 4 gibi bazen dört buçuk 6 tiya kadar uyuyo uyanışa piş piş yapıyom geced 10gibi yatırıyorum bende biraz salla biraz dur piş piş gece güzel uyuyo iki yada 3kere.mama iciyo piş piş geri yatiyo bu ara burnu tıkalı çok şık iayanoyo ben bide gündüz yerde yatimaya başladım düşürdüm çünkü döne döne daha uzun uyuyooo gecede anne yanında uyuyooo 
tarafından
Lavanta yağımı damlattn canm
tarafından
Burnu tıkalı dedin ya canm kuru soğanı ortadan kes üzerine 10 tane karanfil batır baş ucuna koy burnu açılcak förceksn
tarafından
Benim bu 3 yavrum diyerleri baya büyük biri 20 diyeri 15 bu kız dokuz aylık hiç birini erkenden ayirmadim ben yanımdan zaten zamanı vakti gelince ayrılıyorlar benden sana tavsiye hiç birşeyi hiç bir şekilde kasma herşeye zamanla alisiyolar acele etme tadını çıkar yavrunun bazıları çok biliyo inan erkenden bı lokma çocuk ne işi var ayrı odada yaaa beni koysalar ben bile bı ne oluyo derim yani sağlıklı bir çocuğun hiç ömür boyu kendini sallattigini yada annesinin elinden yek yediğini annesini emdigini yada altını islattigini görmedim yani demem oki çok kasma herşeyi ogreniyolar çok acele etme zaman çok acı çok çabuk geciyo sen bana sarıl yat desende o yatmicak bı zaman sonra tadını çıkar derim ben her aninnn
tarafından
Evet lavanta yağı dediğin soğanı yapıyorum canım teşekkür ederim
tarafından
Ben de teşekkür ederim canım geri dönüşün için
0 oy
(4,853 puan) tarafından
2 uyku yeterli bence o aylarda

İlgili bir soru bulunamadı

382,003 soru

11,436,259 cevap

35,004 kullanıcı

...