0 oy
556 göst.
Diğer kategorisinde (422 puan) tarafından

34+5 haftalık hamileyim. Bugün mutfak temizliği yapayım dedim. 5 saat aralıksız mutfağı temizledim. Komple dolaplar, tencere tabak bardak hepsini yıkadım ettim. Resmen kendimi sınıyorum, karnım burnumda ne kadar efor sarfedebilirim diye :angel: her defasında çıtayı bir üste çıkaracağım. Şuan yorgunluk çayı içiyorum. Oğlum da iyi. Eşim de sen ne biçim hamilesin? Hamileler keyfine bakar sen durmuyorsun. Çocuk erken doğacak diyor:D var mı benim gibi psikopatlar ? :D

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maşallah cnm :-)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen kafana koyduğun şeyi yaparsın :)))  ama dikkat canım aynı haftadayiz bakalım kim önce doğuracak :)
(422 puan) tarafından
Ya evet. Aklıma bir iş düştüğünde onu yapmadan rahat edemiyorum :) benimkinin keyfi yerindeymiş ya. Gelmeye niyeti yok şuan için :)
0 oy
tarafından
Harekette bereket vardır iyi olur iş yapmak ama bu aylarda kollarını kaldırıp bir yer silme Kordon dolanması ne ola bilir 
(422 puan) tarafından
Uzanıp Dolapların üstünü sildim ama bilemedim bak
tarafından
Yapma canim Allah korusun Kordon dolanması çok.olur o aylarda ağır kaldırma sandalyeye çıkma olur ya kör şeytan var arada
0 oy
(539 puan) tarafından
Kiz dikkat et yaklaşmışsın doğuma yapma birsey gününde gelsin inşallah 
(422 puan) tarafından
İnşallah canım :) benim oğlanın keyfi yerinde. Bakalım ne olacak :)
0 oy
tarafından

Bende 32 haftadaym 2 gün önce mutfağmı temizleyim diye girdm 1 dolap temizledm yerden kalkamadm bel ağrısından:D ablamı çağrdm geldi yardm etti bana mutfğı çıkardm aradan  şimdiden böyleym 9 ayda nasıl olurum kim bilir 

(422 puan) tarafından
Çok şükür ben öyle değilim ya. İsim bittikten sonra çöküp kaldım koltukta ama işi yaparken mola bile vermiyorum. Yapım böyle
0 oy
tarafından
Anneanneleremiz bahçede doğurmuşlar bir şey olmaz kız ahahaha bende yaşlı garilar gibi konuşayım 
(422 puan) tarafından
Aslında ben de öyle düşünerek ya Allah deyip girişiyorum işe :D
tarafından
Sen yine kendini zorlama da olacak olduktan sonra yatsan da kalksam da oluyor bak ben hep yattım 1 bardak bile kaldırmadım ama sonuç olumsuz oldu
(422 puan) tarafından
Üzülme. Her şeyde vardır bir hayır. Bunu bilemeyiz. Allah gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(502 puan) tarafından
Evde yapayalnız dinlenmek için fırsat kollayacaksin canım bence son zamanlarında dinlen kendine vakit ayır. Ahh ahh özledim o zamanlari
(422 puan) tarafından
O derece mi ya ? :/
(502 puan) tarafından
Ya tabi bebeginle zaman geçirmek de çok güzel oluyo ama yalnız kalmayı çok özledim ben. Tuvalete ya da banyoya gidince bı mutlu oluyodum yalnızım sessiz sessiz diye.
(422 puan) tarafından
Her anın tadi başka işte. Büyüyüp arkadaşlarıyla dışarı çıktıklarında onları çok özleyeceğiz bence. Bu anın da tadını çıkarın :)
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Yaptığın çok yanlış erken doğumu tetiklersin böyle 
(422 puan) tarafından
Doktorum da öyle diyor. Doktorum Instagramda beni takip ediyor. Oradan görüyor. Düğüne gidip göbek atıyorum, geziyorum, temizlik yapıyorum doktor bı yerinde dur dedi artık :D :D
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Aman dikkat et son haftalarin çok dikkatli olman lazım sağlıkla kucağına alırsın inşAllah

(422 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Ben 37 de yapmıştım mutfak temizliği.Ayni günün akşamı hastaneye gittik sancidan.1 cm açılma olmuştu : )Dikkat et zorlama kendini
(422 puan) tarafından
Ay şuan iyiyim ama haftam erken. Azıcık daha kalsın.
0 oy
tarafından
ayy bende 35+4 günlük hamileyim bugün cok rahatsızdım aksama kadar deliksiz yattım 1bucuk yaşında kızım da var ancak yemegini yedirip yatabildim 
(422 puan) tarafından
Evde bir çocuk daha varsa zor tabi.
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Evet ben evimi dip köse temizledim sabahta kanamam oldu doguma gittim :)) dikkat et kendine
(422 puan) tarafından
Ben şuan iyiyim şükür :)
0 oy
tarafından
Bilmiyorum ilgisi var mı ama ben de son ay aşırı hareketlendim her işe kalmıştım kordon dolandı bebek aşağı inmedi acilma olmadı sezaryen oldum doktoruna sor ama yine de çok yorulma derim
(422 puan) tarafından
Bebeğin aşağıya inmesiyle onun çok alakası yok ya. Kordon dolanmasinı bilmiyorum bak
tarafından
Doktorum söylemişti canm suyum geldi doğum başladı 6 saat suni sancı aldım ona rağmen hiç açılma olmadı doğumdan çıkınca dr hiç acilmamasinin sebebi kordon dolanması olma ihtimali de var dedi bunlar ihtimal tabi ama haftan biraz erken senin son bir iki hafta hareketli olmak iyi
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Doğuma gitmeden 2 gün önce eve dip bucak giriştim 4. Katta oturyrm komşumn kocası iş yerinden görmüş aramış eşini kıza söyle camdan insin benm yüreğim ağzıma gelyo ne cesaret demiş :) aile dostumuz gbi bişey :) 
(422 puan) tarafından
:D başkaları daha çok korkuyor dimi ? Bizim umrumuzda değil
(4,067 puan) tarafından
Aynn öyle ya :) ya başı dönerse diyomş dönerse inerm herhalde o kadr aklm yetiyo ama biraz dha yaşlı kesmi olnca korkuyla işte
0 oy
(1,621 puan) tarafından

Bende öyle yaptım kuzum benim mutfak fayans bide masa tepesinde onları sildim :O iyi bişi olmadı aslında yapmamak lazım doğumdan beri de yapamadım daha öyle bi temizlik :D 

0 oy
(202 puan) tarafından
Ekstra bi rahatsizlik yoksa normali budur zaten. Be kadar hareket edersen hamilelikte okadar iyidir tabiki kendini zorlanadan. Uzanma haremeti yada agir kaldirma vs yapmadan. Ben de xok hareketliydim. Otur hamilesin aman dinken vs diyenlere de ben hamileyim hasta degilim diyodum. Hamileligim de cok guzel gecri cok sukur. Kendini cok yorma ve vucudunu tartarak hareket etmelisin sadece. 
(422 puan) tarafından
Ağır şeyler kaldırmıyorum. Atlama zıplama yapmıyorum. Ona dikkat ederim bak
0 oy
tarafından
Ben de senin gibiydim dpktor yatış verdi annemgile gittim tuvaket banyo yıkadım 40+2 de hareket iyi olur bi porblem yoksa tabbi
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Sezaryen a gitmeden sabah ezanda kalkıp ev temizledim çok enerjik biriyim hamileyken de değişmedi bu :D 
(422 puan) tarafından
Hey maşallah :)
0 oy
tarafından
Tebrikler öncelikle enerjine hayran kaldım . Bende 31 haftalık oldum ev işlerini falan yapıyorum çok şükür ama çabuk yorulduğumu farkettim bugün 
(422 puan) tarafından
E tabi önceki gibi olmuyor. Ama ben kendimi zorluyorum işte.
0 oy
(119,263 puan) tarafından

ulan tek manya.k ben degil demekki bende kuzeye hamileyken insaat temizligi yapmistim :D

(422 puan) tarafından
Off en zoru :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 108 göst.
12 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 208 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 269 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu

379,411 soru

11,357,064 cevap

34,833 kullanıcı

...