0 oy
123 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
guzel anneler  benim kizim. 10 gun sora 18 ayilik olacak.  kizim mama dede  nene  veve  diyor.     bide  hic susmaz  kendi dilinde  surekli bir  seyler  konusur. ama  benim dediklerimi asla  soylemez.  kendince   bizimle  hep konusur. aqu veqi qaqu  ne  bilim kendince  sozler  soyler.   konusmayi cok sever. neden soz. soylemez  anlamiyorum o kadar   gosteriyorum konusuyorum

6 Cevaplar

+1 oy
(350 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimi farklıdır siz sürekli onunla konuşmaya devam edin mutlaka başka kelimeler de söyleyecektir ❤️
(1,161 puan) tarafından
her gun konusuyorum canim esim kizim ne derse  aynisini tekrarlar  sakadan hep der cince  konusuypr  bu kuz  can cin con diyor .   evet  cok doru bu soz  benim kizim hic emeklemedi direk yurudu zaten.
(350 puan) tarafından
Maşallah büyür de konuşur da içini ferah tut
(1,161 puan) tarafından
insAllah canim ya  esim  3 yasinda konusmus  bana  benezemez diyor. insAllah
-Reklam-
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Benim kızım da kendi dilince çok konuşur Du hiç susmazdı merak etme konuşur daha küçük zaten normal kızım şuan 22 aylık derdini anlatacak kadar konuşuyor şimdi 
(1,161 puan) tarafından
benim kizda  kendince  hep konusur  hic susmaz.      evet  ya   cok tatli dilleri var
0 oy
tarafından
benimki de 18 aylik  cani isterse dediklerimi tekrarlıyor istemezse tekrarlamiyo bence normal canm 
0 oy
(7,004 puan) tarafından
Kızımla aynı yaşıt canım sürekli onunla konuş ağzının burnunun yerini falan göster. 
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Aynı benim kızımı tarif etmişsin o da 3-4 gün sonra 18 aylık olacak konuşuyorum kelimeler söylüyorum ama tekrar etmiyor
(1,161 puan) tarafından
ay benimkid3  kendince konusur  hep
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Canım benim oğlum 10 gün sonra 19 aylık olacak sabahtan akşama kadar bıcır bıcır konuşuyor bazılarını anlayabiliyorum mesela adını söyler tuze der ismi Kuzey ezan okur Allah der mama der mem der memeye canı isterse konuşuyor ördek diyor arada mesela canı istemezse hiçbirini söylemiyor bence normal 
(1,161 puan) tarafından
benimi cocukca  konusuyor. hic bir  sey anlamiyorum
(14,030 puan) tarafından
Bende çoğunu anlamıyorum canım böyle konuşa konuşa öğreniyorlar anlaşılır konuşmayı

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 98 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Nurlanin anasi11 (382 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 204 göst.
26 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde GSmsl (794 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 33 göst.
9 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ela1992 (1 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,748 cevap

34,840 kullanıcı

...