0 oy
457 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Doğum yapalı 6 ay oldu ve bir türlü ptt ye gitmeye fırsatım olmadı acele de etmedim açıkçası para orda duruyor ne de olsa diye. Ama az önce bi yazıya denk geldim 2 ay içinde alınmazsa para sgk tarafından geri çekiliyormuş diye ve e devletten baktım adınıza yapılmış ödeme bulunmamaktadır diyor. Böyle bişeyle karşılaşan var mı gerçekten geri çekiliyor mu çocuk parası pazartesi gidip bakacam ama canımı sıktı ya 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,933 puan) tarafından
Banada burda öyle bişey demisti canım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizim ki 3 ay sonunda yatti ama o ne demek oluyor anlamadım 3 ay sonra almıştım ben
(20 puan) tarafından
Ben de anlamadı  çocuk parası sonuçta madem yatırılıyor neden sonra geri çekiyorlar ki inş duruyordur hala
tarafından
Ptt ye git pazartesi ilk işin bu olsun. Ister çekerim ister cekmem sene geçmemiş üzerinden kime ne
tarafından
Cumartesi de açıksa yarın git
(20 puan) tarafından
Bi gidip bakayım yine
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Bi yarın git bakalım canım çekilmesi çok saçma senin hakkın sonuçta o
(20 puan) tarafından
Aynen öyle yarın bakacam inşallah
0 oy
tarafından
Ben 6 aylıkken gidip aldım 
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Canım benim bende oyle biliyorum bir müddet çekilmezse geri alınıyor para çunku babamin ptt'sine para yatmisti uzun zaman cekmemisti görevli adam paranızı biraz daha bekletseydiniz geri çekiliyordu demis ordan biliyorum 
0 oy
tarafından
Evet geri alıyorlar tekrar başvuru yapınca veriyorlar 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Devlet yardımı olduğu için  gidip alınmadığı zaman evet geri çekiyorlar canım
0 oy
tarafından
300 tl y mi diyorsun veya 600.vs vs 
(20 puan) tarafından
Evet 300 tl sanırım
tarafından
doğum parad canım çocuk parası yazma bende öyle yazıp bakıyordum sonra şey ettim yatmıştır
0 oy
(120 puan) tarafından
Canını sıktıgına degmez canm7/24 boyunca alo 170 i arayarak butun bilgileri ögrenebilirsin paran yatmış mi geri çekilmiş mi daha pazartesiye cok var eger geri çekildi ise zaten ptt de ki çalışan memur arkadaş sana  170 i arayıp parayı geri istiyorum demeni isteyecek en iyisi simdi ara 
(20 puan) tarafından
Teşekkür ederim arayıp sorayım ozaman
(120 puan) tarafından
Aradin mi cnm
(20 puan) tarafından
Dün aradım 144e yönlendirdi o da haftasonu diye kapalıydı. Bugün de pttye gittim sormaya çok şükür duruyordu para aldım ben de :)
0 oy
(20 puan) tarafından

Cevaplar ve bilgilendirmeler için teşekkür ederim hanımlar :)

0 oy
(7,410 puan) tarafından
Canim ben ilk bebegim 3 gun yasadi kaybettik. Ona hic başvuru falan yapmamistik. Ikinci kizim dogunca onun icin basvuri yaptığımizda ilk bebeginkinide almamissiniz dediler 700 tl girdiler alacagimizi o sekilde aldik yani devlette paran kalmaz asla.
(20 puan) tarafından
Anladım canım ilk bebeğin için de çok üzüldüm allah kızına uzun ömürler versin
(7,410 puan) tarafından
Amin canim Allah razı olsun
0 oy
(2,067 puan) tarafından

Bunlar da utanmasa gün verirler gününde gitmesen verilmez ;)verdikleri zaten iki kuruş birde geri mi çekeceklermiş ben 3ayım dolunca gittim aldım 2ayda bir de çocuk parası geliyor onu da unutma 

(20 puan) tarafından
Devlet memurlarına verilmiyor canım o bildiğim kadarıyla ama diğer konuda haklısın
0 oy
(5,859 puan) tarafından
Zannetmiyorum cnm yinede bi bak sen
0 oy
(35 puan) tarafından
Doğum parası alabilmek için nereye başvurmak gerekiyor 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 1,059 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu

379,474 soru

11,359,711 cevap