0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde (373 puan) tarafından

6 aylik ve diş donemi cok huzursuz bagiriyo gece desen memeden ayrilmiyo. Uyku Egitimi vermek istyorm. Nerden baslayim yardimci olun kizlarr. Uykusuzluk beni mahvetti

Uyku icin uyku arkadasi denedim suan sallayarak uyutuyorum yada memede uyutuyorum. 

6 Cevaplar

0 oy
(296 puan) tarafından

ben veremiyorum canım küçücük ama onun sözü geçiyor :)

(373 puan) tarafından
Valla bizdede oyle ya .  Kucucuk basiyla keyfi gelince uyuyor o uyuyana kadar otryorm yanunda
-Reklam-
0 oy
(119,355 puan) tarafından
sen tek yapamazsin egitmenle vermen lazim
(373 puan) tarafından
Aslinda burda daha once gormustum  kendi egitim verenler vardi dye hatrliyorum. Deniycem eger basaramazsam egitmenle anlascam bakalm
(373 puan) tarafından
Siz egitmen destegi aldinizmi
(119,355 puan) tarafından
evet desteksiz olmuyo malesef
0 oy
tarafından

Sallama bırak kendi uyusun onunla oyunlar oyna şarkılar aç dinlet duş aldır sonra kendi haline bırak kendi kendine uyuyacaktır karnı tok altı temiz olsun tamamdır ver eline bi diş kaşıyıcı ya da havuç oyalansın

(373 puan) tarafından
Canim ah keskee kendi haline biraktigimda dursa bagiriyo
Soylediklerini denedim ama yok yani uyumamak icin direniyo. Zaten ilk duş aldryorm karnini doyuruyorm  burnunu temizliyorum diş kasiyiciyla bir sure oyalaniyor sonra atiyo. Aksamlari 12 den sonra uyuyor hep . 1 yada 2 saat gayret sonuncunda . Dişi galiba cok zorluyo.
0 oy
tarafından
Ben kendim verdim canım şükür bir günde alıştı ki deli gibi sallanan çocuktu ama ayakta da değil sallanan tam yararlı salıncaklar var ya onda sallanirdj orda uyurdu hep yatirdigim an yerine uyanirdj.ama seninki küçük bilmiyorum olur mu 
(373 puan) tarafından
Nasil verdin canim denemek istyorm eger olmazsa egitim almayi dusunuyorm ama ilk ben denemek istyorm.
tarafından
Benimki 14 aylıktı başladığım da şuan 2 yaşında şükür sorunsuz atlattık. Mesela kafam attı bugün salıncakta uyutmucam dedim ilk ayagima aldım ki ayakta asla sallanmaz kendini atardı. Bağıra bağıra ilk ninni söyledim baktım ayakta olcak gibi değil ağrıdı bacaklarım. Gündüz uykusu iki kereydi teke indirdim ilk önce . 8de kalkar sabah 1bucukta uyutmaya götürdüm yatırdım beşiğine ee ee yapcaz annem dedim o tabi kalktı ben yatırdım o kalktı ben yatırdım ağlarsa kucağıma aldim sonra tekrar. İlk sefer zorlandık yarım saat 40 dakikayı buldu ama beşiğini hafiften salladım ve ninni söyledim hep. Gece yatarken gene aynısı pijama giydirip gece lambasi taktik hadi ee ee annem dedim gene aynı yöntem. Öyle öyle alıştı canım ekstra bişey yapmadım hala kendisi uyuyor şükür ama uyuyana kadar yanında ninnni soyluyorum . Ve gündüz uykuları da uzadı bu sayede
(373 puan) tarafından
Masallah hep guz3l uyusun insallah bebegin. Darisi bana ben de mesela aksamlari pijama giydiriyorum. Iyice oyunlarla yoruyorum ki kolay uyusun dye karnini doyurunca salliyorum kesin uyur dyorum.ama nerdee besige koydugum an bagirmaya basliyor. Uyudugu zamanda aglayarak kalkiyo gece kucagi alip gozunu acmadigi surece aglamaya devam edyo. Onceden bu kadar zor degildi ya. Valla cok yoruldm simdiden uykusuzluktan gozlerim kan topladi hep. O uyusun dinlensin de gerisi kolay.
0 oy
(422 puan) tarafından
Her yönüyle çocuk yetiştirme sanatı adlı kitabı alın. Orada her şey yazıyor 
(373 puan) tarafından
Bakiyorum hemen canim sagol
0 oy
tarafından
Bende başladım 5 gün oldu bakalım emdiriyorum.besige koyuyorum telefondan ninni açıyorum uykuya damaladan memeden alıyorum beşiğine yaptırınca bakıyor uyanıyor yanağını yanağına ma.kouyuyorum uyudu ilk kez daha bugün ama alışma süreci ne derken 10 günü buldu ama halen alışması bakalım ne olacak
tarafından
Maşallah de kız ben alıştıra na kadar neler çektim
(373 puan) tarafından
Ayyy allahim nazarlardan korusun canimm. Masallah. Kotu niyetle yazmadim vallahi :)
tarafından
Yok kız bende şaka yaptim zaten ibslalah senin bebeğinde düzelir bacım benim bebeğim ne meme emdi ne puset sevdi ne yürüteç sevdi ne emzik aldı ne kundak sevdi ne beşik sevdi ben ona yatak yastık yorgan yaptım koltukta uyuttum halen su gün oldu sevmez hiç hirini ne mama sandelyesi sevdi nede otomobil
(373 puan) tarafından
Ahh bu cocuklar ne istiyolar bi anlasak . Neyseki ilerde buyudugunde almadiniz diyemez iyi yonden bakalm:)
tarafından
Evet ya aman yoruldum artık evden çıkamaz hale geldim ua hiç birşeyi sevmez

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 113 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Premsesss annesi (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 95 göst.
4 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 179 göst.
0 oy
13 cevap 271 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,711 cevap

34,890 kullanıcı

...