0 oy
488 göst.
Diğer kategorisinde (5,347 puan) tarafından
Detay verebilecek olan var mı. İlk hesap açıldığında ne kadar yatırılması gerek belli miktar şartı var mı 18 yaşına  kdar biriktirmek istiyorumda

12 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Fazladan para kalacak da yatiracagiz ohoo
(5,347 puan) tarafından
Bozuk paraları bile atsak üç beş birikir yoksa kızıma hiç birikim yapamam
-Reklam-
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Bende bu konu hakkında bilgi almak istiyorum

(5,347 puan) tarafından
Belki yazan olur para evde durunca harcanıyor şimdi kumbarası var ona biriktiriyorum doldukça bankaya yatırmak istiyorum öyle Bi planım varda
(27,352 puan) tarafından
Mantıklı evet
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canım bilgim yok bende öğrenmek isterim ama yatırılması durumunda bi daha cekilemiyo  o 18 yaşına gelene kadar bi onu biliyorum 
(5,347 puan) tarafından
İşte onu bende duydumda başka ne gibi detayları var onu bilmiyorum
(1,207 puan) tarafından
Dur bilen cikar elbet  hep birlikte öğreniriz:)
(5,347 puan) tarafından
Hadi bakalım:)
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Biz yaptık bireysel emeklilk ama benim adıma yaprik canım bebegin degil tam 1 yıl oldu ödüyoruz devlet katkili
(10,046 puan) tarafından
Işte bizde onun için actık canim oglum icin yatiriyoruz ona harciycaz yani ama benim ustumden actik. Bebek icinde ayni sekilde aciliyor zaten. 100de 25 devlet katkisi var. Mesela biz 500tl yatiriyoruz her ay 125tlde devlet veriyor. Birde bizimki yuzde 25 seklinde 4 parcaya ayirdik. Altin dolar euro ve faiz seklinde birde ordan arttikca getirisi oluyor. Belli yillari var mesela 3yil icinde cekersen parayi devlet katkisinin bir kismini alabiliyorsun 5yilda belli kismini falan seklinde. 3yildan once cekersen devlet katkisini hic alamiyorsun
(5,347 puan) tarafından
Ha bebek içinde bireysel emeklilik hesabı oluyor yani bu arada uzun uzun yazmışsın teşekkür ederim
(10,046 puan) tarafından
Aynen canım bebek icinde var hattq reklamlarda falan veriyor hep 18 yas alti tanidiklariniza bireysel emeklilik yaptirin diye. Bizimki yapkredide calistiginiz bir banka vqrsa detayli bilgi alabilirsiniz. Biz 500tl ile basladik istersen arrrirabiliyorsun yada azaltabiliyorsun direk uygulamadan istedigin kadar. Ama yıl dönunce arttiriyorlar bizimki 730tl oldu simdi enflqsyona göre. Arayip soruyorlar sana
(5,347 puan) tarafından
Tmam canım çok sagol bankaylada bir görüşeyim
(10,046 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Altın hesabı açıcaz istediğin kadar yatırıyorsun eline geçtikçe 
(5,347 puan) tarafından
Bebeğin adına altın hesabı oluyor mu
(25,224 puan) tarafından
Bizim üzerimizden oluyor
(2,678 puan) tarafından
Bnde altın hesabı açtım Bn cnm, oğlumun adı ama yönetim bnde
0 oy
tarafından
Bana gore mantiksiz seneler sonra suananki 50bin tlnin degeri 5 tl gibi olcak
(5,347 puan) tarafından
İşte acaba altın döviz hesabı gibi yapılabiliyor mu onu merak ediyorum yoksa tl deger kaybediyor
tarafından
Bilmiyorum canim o kadarini bilen biri vardir mutlaka
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kızıma dayısı dedesi vs kim para verirse toplarım en küçük altın dan alırım koyarım altın daha karlı para oldugu yerde sayıyor 
(5,347 puan) tarafından
Evde altın bulundurmak biraz riskli bide sadece çocuğumun adına istiyoruz öbür türlü kendi adıma yapsam eşim pek istemez
(3,419 puan) tarafından
Canm evde bulundurmana gerek yokki bankadan altın hesabı aç ordan al ben kuveyytürkten açtırdım altın hesabı altın gümüş hepsini alabiliyorsun
(5,347 puan) tarafından
Vadeli mi açtınız
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Biz bireysel  emeklilik  olarak  yatırıyoruz  kızımın  adına  istediğin  miktarda  yatirabiliyorsun  eşimin  maaşından  çekiliyor para 
(5,347 puan) tarafından
Mesela miktar her ay değişebilir mi bu ay 100 yaptırsam diğeray 200 gibi. Hesabı tl üzerinden mi altın hesabı mı
(5,949 puan) tarafından
Tl üzerinden  yatiriyoruz  canım  her ay değişir mı  onu  bilmiyorum
0 oy
(10,379 puan) tarafından
Vadesiz açtık 100 150 ne olursa atıyoruz akmasa da damlar hesabı miktar artsın vadeli ye alıcaz
(5,347 puan) tarafından
Tmam canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Babam yatırıyo sağolsn canm
(5,347 puan) tarafından
Ok iyi bişey ilerisi için
0 oy
tarafından
Hesap açtım yatırıyoruz canım ayriyeten altın hesabı açtım oğlum için kendi adıma bana sorarsan altın hesabı aç daha karlı altın değer kaybetmiyor
(5,347 puan) tarafından
Evet haklısın altın en iyisi
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Bn altın hesabı açtım oğlum adına ziraat bankasından ama hesap kontrolü bnde hesap oğlumun adına 

Elime geçtikçe 100 200 yaptırıyorum belli taşsınırlaması yok istersem ben çekebilirim ama oğlum reşit olmadan çekemez

İlk olarak normal hesap açtım sonra altına çevirdim 
(5,347 puan) tarafından
Buda mantıklı altın hep yukseliyor zaten vadeli mi sizinki
(2,678 puan) tarafından
Yok cnm vadeli yapmak için hesapta 1000 TL olması gerek dedi Bn ilk hesap açtığımda 2 3 ay oluyor hemen altına geçtim şimdi orda birikiyor cnm
(5,347 puan) tarafından
O zman biraz daha biriktirip vadeli mi açtırsam öyle daha karlı mı olur sizce
(2,678 puan) tarafından
Vadeli daha iyi cnm Bn sonra vadelşye geçicem
(5,347 puan) tarafından
Tmm canım çok sagol

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 186 göst.
19 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ayca_3535 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 208 göst.