0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (10 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kayınpederimin ismi Himmet ve kuranda geçmiyor oğlum olucağını öğrendim ama eşimin ailesi Himmet ismini koymamı bekliyor eşimde aynı şekilde sizce yanına ne koyabilirim 2 isim olması için ben Eymen düşündüm fikrinizi almak istedim yardımcı olur musunuz?

10 Cevaplar

0 oy
(12,494 puan) tarafından
Eymen olabilir güzel 
(10 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim çok sağolun ❤️
-Reklam-
0 oy
(545 puan) tarafından
Himmet ne kız :) koymak zorunda değilsin ki neden eşinin babasınin ismini koyuyosun ki 
(10 puan) tarafından
Ya kasabada oturuyorum ve burda sanki zorunlu gibi bütün herkes kayınpederinin veya kaynanasının ismini koyuyor ben koymak istemiyorum ama bişey de diyemiyorum
(545 puan) tarafından
Milletten sanane canım çocuk senin çocuğun herkes yapıyor diye sende mi yapacaksın bende bunu anlamıyorum ya neden sadece o zaman eşin anne babasının adı konuluyor o zaman sende benim babamın adı olacak de. Şu buyuklerin ismini koydurma çabasına u.yuz oluyorum ben ne kendi babamın ne de kayınpederimin adını koymam şahsen çocuğuma kim ne derse desin çocuk benim ismine de ben karar veririm eşimle beraber
(10 puan) tarafından
Çok haklısınız ama bilmiyorum biraz sessiz sakin bir yapım var o yüzden bişey diyemiyorum kayınpederimin sıkıntı etmez belki ama kaynanam çok sıkıntılı
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Keşke bi bitse şu isim devam ettirme geleneği hiç de güzel bir isim değil okul zamanı çok sıkıntı çeker çocuk hele 2 isim. Anaokuluna gittiğini düşün himmet eymen çocuklar zorlanır ikna edin bence tek işim katın veye kimliğe tek işim yazdır eymen
(10 puan) tarafından
Evet 2 isim hiç sevmiyorum ama tek Himmet de istemiyorum :(
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Sakın koyma diyemem eşin de istiyomus kötü olma yanına isim ekle ama düşüncesi yanlışsa benim Kayinbabamin adı Satılmış rahmetli olmuş eşim lafını bile etmedi anlamı yok eski işim çocukla dalga geçerler diye anlayışlı olmaları gerekir ama yapacak bişey yok
(10 puan) tarafından
Yani aslında eşimde bişey demiyor ama sürekli Himmet yanına isimler arıyor o yüzden onun da istediğini düşünüyorum bilmiyorum belki çocuk doğana kadar koyma derler inşallah
0 oy
tarafından
Himmet harici bir isim.koysan daha iyi bu adetler bitmedi ya daha
(10 puan) tarafından
Maalesef öyle kayınpederim de aslında koymasam sıkıntı etmez ama kaynanam biraz sıkıntılı
0 oy
(2,886 puan) tarafından
İsmi koymakta zorunlu deglsn cnm eğer laf ederlerse bende kendi babamın ismini koyarım o zmn de Cok saçma buluyorum ya anne hariç herkes karışıyor oysaki bütün acısıni anne cekyr 
(2,886 puan) tarafından
Cnm hepsi aynı emin olki gelin olrk gorylr kız olarak gorslr böyle olmaz
(10 puan) tarafından
Evet maalesef öyle üzülüyorum bu durum karşısında :(
(2,886 puan) tarafından
Kuran'da gecmiyr diyeblrsn gercktn öyle öbür dünyada bizlerden sorlckms
(10 puan) tarafından
Denicem bakalım zaten doğmasına daha çok var o zamana kadar öyle diyeyim belki ikna olurlar :)
(2,886 puan) tarafından
Aynen :))
0 oy
tarafından
Yaa ben anlamıyorum gerçekten çocugun ismine 3. Şahısların karışmasına bence anne baba ortak kararla ne istiyorlarsa onu koymaları lazım kimse kimsenin anasının babasının ismini koymaya mecbur değil artık bizlerde Bi birey oluyoruz sonuçta 
(10 puan) tarafından
İşte kaynanam biraz sıkıntılı o yüzden bişey diyemiyorum belki doğuma kadar şey yapmazlar :D
tarafından
Yemişim öyle kaynanayı çok istiyorsa kendi yapsın koysun adını terbiyesiz
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Himmet ne ya hic guzel dgl valla koymak zorunda dglsin canim 
(10 puan) tarafından
Evet değilim ama bişey diyemiyorum koymak da istemiyorum :(
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Seni gayet iyi anlıyorum. Çevre yüzünden bende kayınnamın adını koydum yanınada nisa koydum. Ama şimdi kızım bile kendine sadece nisa dedirtiyo iki ismini diyen oldugu zaman bile kızıyo benim adım nisa diye. Büyüdüğü zaman sildirmek isterse sildirir :)) şimdi oğlum olacak kimsenin karışmaya hakkı yok dedim kendim koyacam inşallah
(10 puan) tarafından
Evet bende işte hani 2 isim koyarsam Himmeti söylemek zorunda kalmam diye düşünüyorum çocuğumda beğenmez bence büyüyünce :(
(1,045 puan) tarafından
İlla konulacaksa 2 isim koy canım ilk başta canını çok sıkan olur senin koydugun ismi söylemeyen olur ben sinir krizi geçiriyodum kızım kücükken 2.5 yasına geldi şimdi kimseye o adı söyletmiyo sabret sende
(10 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim çok sağolun rabbim evlatlarına uzun ömürler versin sağsalim kucağına alırsın umarım :)
(1,045 puan) tarafından
Amin canım hepimiz inşallah :)
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Eymen güzel canım benimde oğlumun iki ismi var eşref eymen eşref kayibpederimin adı ama çoğunlukla daha doğrusu sadece eymen ismini kullanıyoruz adıyla yaşasın inşallah ama kuduruk oluyorlar biraz haberin olsun :)
(10 puan) tarafından
Ayy olsun keşke çok seviyorum öyle çocukları rabbim acılarını göstermesin inşallah çok teşekkür ederim çok sağolun ❤️
(1,207 puan) tarafından
Amin canım  sağlıcakla  al kucağına inşallah

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 247 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+4 oy
44 cevap 1,421 göst.
10 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Aydanm (6,203 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı