0 oy
404 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,108 puan) tarafından

Sorum yukarıda lütfen linç girişiminde bulunmayın sadece bebek aşılarını yaptırmayan anneler yazabilir mi:)

20 Cevaplar

+3 oy
(4,089 puan) tarafından
Ben devlet özel hepsini yaptırdım tabi herkesin kendi bebeği kendi kararı yaptırılmayabilr ama sadece bu aşıları yaptırmayanlarla ilgili bişeyi çok merak ediyorum hiç bebeklerine antibiyotik ağrı kesici ya da içeriği temiz olmayan ıslak mendil bez şampuan nemlendirici kullanmıyorlar mı acaba yani sadece merak ediyorum hani aşılara bile karşıysa bu kadarını nasıl takip ediyor zaten nerde içeriği temiz doğal bişey var çok pahalı bazı şampuan bez ıslak mendil içerisindeki maddeler aşılarda da var ben de biraz araştırma yapmıştım bu aşılarla ilgili ve cilt üzerine de olsa içerisine de olsa insan vücuduna aynı etkiyi yapan maddeler bunlar
(4,089 puan) tarafından
Canım daha 3 yaşında topluma girince anlarsın bağışıklığı kuvvetli mi değil mi zaten kızamık kabakulak su çiçeği dediğimiz hastalıklar genelde ilk okul döneminde bulaşıyor inşallah bi sıkıntı yaşamazsınız
(4,935 puan) tarafından
Topluma girmediği ne malum? Asıl şu dönemlerde bağışıklığı kuvvetli olacak ki ilerde sıkıntı en aza inebilsin
(4,089 puan) tarafından
Okul ortamına girince anlamında dedim aile park gibi ortamlar anlamında değil
(5,813 puan) tarafından
Aşıda kız bebek ceni var derken hiç okulda kromozom dersi almadınız mı? Her kadında erkeklik her erkekte kadınlık hormonu var :) yani bunun yükselip düşmesin aşıyla bağdaştırılması garip geldi.. Sağlıkçı bir annenin kızıyım devlet özel tüm aşıları yaptırdım gayet heteroseksüelim :)
tarafından
Aşı karşıtlığı çıkmış şimdi de sorsan yediklerinin hepsi organik sonrası hiç içeriğinde katkı maddesi olan bir şey kullanmıyorlar sanki kızamık var dediğin gibi su çiçeği var yani üç dört yaşına kadar idare edersin de çocuk o topluma girsin bir sınıf ortamını görürsün bakayım o zaman da Aşisiz durabilebilecek misiniz benim arkadaşımın yengesi böyle böyle çocuğa hiçbir şekilde aşı vurdurma mış hasta olmuş antibiyotik bile kullandırılmamış en sonunda çocuğu yoğun bakıma yatırmışlar sen ne biçim insansın demiş doktor kızmış hatta bunu yapan kadın hemşire herkesin şahs iyi görüşü kendi tercihi ben tetanozda oldum biontech aşısı da oldum hayırlısı inşallah Allah'ın izniyle bir şey olmaz inşallah da Allah'a sığınıyorum
-Reklam-
+2 oy
(2,226 puan) tarafından
yaptırmayı düşünmüyorum nasipse 
+2 oy
tarafından
Arkadaşım ebe ve tek bir aşısını bile yaptırmadı bebeğine 
(1,096 puan) tarafından
Herhangi bir sorun yaşadı mı peki canım bir bilgin var mı
(1,108 puan) tarafından
Bn de gebeliğim boyunca hiç aşı olmadım hiç ilaçta kullanmadı m bebeğim dogudunda hepatit b aşısini da yaptırmadım şuan 14 günlüğüz
(12,904 puan) tarafından
Bende gebelikte aşı olmadım
(1,108 puan) tarafından
Yok tetanoz aşısını olmazsan şu olur bu olur doğumda mikrop kapatsın bir sürü birşey dediler hiç bişey de olmadı vitamin ilacı vs kullanmama ma rağmen 4 kilo bebiş doğurdum
tarafından
Yok canım oglu benim kızımdan 1 ay büyük maşallah sağlıklı
+1 oy
tarafından

Hahahaha :) ben hepsinş yaptırdım kuzum özelleride devletleride 

+1 oy
tarafından

Annem  benim aşıları yaptırmamış:D

+1 oy
(4,935 puan) tarafından
2 çocuğumunda sadece dogum aşıları var. Diğerlerini yaptirmadim. Pisman değilim çocuklarım gayet sağlıklı.  Bende vitamin vs bsey kullanmadım çocuklarım 4 kilo uzeri dogdu.

Ebe bir arkadaşım var kesinlikle aşı yaptırmadı ve doğumunu evde yapti bir ebe ki hastaneden kaçıp evde dogum yaptıysa asla çocuğuna aşı yaptırma diye ögütlediyse vardır bu işte bir b'kluk
(1,043 puan) tarafından
Ebeleri ne çok buyutmussunuz gözünüzde. Altı üstü ebe. Kesinlikle yapılmalı diyen binlerce doktor ve bilim insanı varken bir tane ebe yaptırma dedi diye yaptırmadın öyle mi. Cehalet sen nelere kadirsin
(4,935 puan) tarafından
Hadi o ebe eee sen nesin ?
tarafından
Cidden ama ebediye beni sözünü dinliyorsunuz televizyonda Doktorlar bas bas bağırıyor onların hiçbir dediğini yapmıyorsunuz
0 oy
(940 puan) tarafından
Ben canli vurus verilen asilarini yaptiramicam ozel saglik sorunlari oldugu icin bagisikligi  dusuruyormus biraz cunku
tarafından
Nasıl yani
(940 puan) tarafından
Kalp ameliyati oldu oglum doktorum  canli asilari 1 yil olmicak  bagisikligini dusuruyor onlar  zaten ameliyat gecirdi o sebeple  onermiyoruz dedi
 1 ay ve 2 ay asini oldu ama verem olmicak(verem asisinda  canli vurus veriliyormus )  o sebeple ve diger canli asilari da olmicak
0 oy
(13,806 puan) tarafından
2.5 yaşinda kizim. Şimdiye kadar hiç aşı yaptirmadim. Şimdilik bir sorun yaşamadik. 
0 oy
(12,904 puan) tarafından
1 yas ve sonrası yaptırmadım
tarafından
Niye canim. Gerçekten merk ediyorum.
(1,108 puan) tarafından
Neden bir yaş sonrasını yaptırmadın ben hiç birini yaptırıyorum
0 oy
(868 puan) tarafından
22 aylık kızım hiç bi aşıyı olmadı
0 oy
(219 puan) tarafından
İki tane bebeğim var ikisininde hiç bir aşısını yaptırmadım canım çok şükür hiç bir sıkıntıda yaşamadım
(219 puan) tarafından
Aşı yapılsa bile bu hastalıkları zaten geçirecek bebeklerimiz
(5,108 puan) tarafından
Ben aşı olmama rağmen kabakulak geçirmiştim
(1,108 puan) tarafından
Bende annem tüm aşılarını yaptırmasını rağmen kabakulak su çiçeği oldum ama şimdiki çocuklara bakıyorum da hiç olan yok
(5,108 puan) tarafından
Şu an hamileyim ama çok kararsızım aşı konusunda.. Biraz daha araştırma yapacağım.
Evet ben de çok göremiyorum, yeğenim yakın zamanlarda kabakulak olmuştu
(219 puan) tarafından
Doktorlara hemşirelere kalsa aşı olmaları lazım çünkü aşıyla daha hafif atlatıyor derler hangi çocuğun bagisikligini biliyorlar da bu şekilde konuşuyorlar benim şahsi düşüncem bu her zaman bu sözümün arkasındayım çünkü HARAMDA ŞİFA OLMAZ.. aşıların içerikleri kesinlikle temiz şeyler degil
0 oy
(676 puan) tarafından
Devletleri yaptirdim özelleri yaptirmadim
0 oy
(812 puan) tarafından
Hepsini yaptırdım yaptırmamayi aklımdan bile gecirmedim.
0 oy
tarafından
Hepsını yaptırdm sadece 9.ayda kızamık mı ne vardı bu haberler cknca cocuklara  kovıt asısı yapıldı felan dıye onları duyunca 9.ayınkını yaptırmadm. 1 yasına kadr suresı var dedıler ama yaptrmayı dusunmuyorum bundan snrakı hıc bı asısını. Belkı benm kızımada yaptılar oyle bısy varsa hakkım asla helal degıl zaten yapana yaptırana 
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Ben daha doğum yapmadım ama annem bana ve kız kardeşime her aşıyı yaptırmış ikimiz de asi.olan kimse de eşcinsel falan değiliz hastalık da geçirmedik çok şükür ben bebeğime her aşısını vurdurcam yarın birgün tut ki Allah korusun bir aşı olmadığı için o hastalığı kaptı ve hayatını kaybetti doktor aşısı olsa yaşardı dedi ben naparim vicdan azabından ölürüm korona gibi düşün aşısını oluyoruz evet korona da oluyoruz ama asi olmayan ölürken olanlar evinde atlatıyor bende öldüm iki doz eşim oldu 4 doz hamileyken oldum bebeğim de Gayet sağlıklı iyi düşün iyi karar ver canım
0 oy
(8,564 puan) tarafından
Hepsini yaptırdım.  
0 oy
(736 puan) tarafından
4. Ay aşısını yptrmdm
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Hiç birini yaptırmadım aman dikkat et burda öyle densizler var ki olur olmadık yerde ismini vermeye cesaret edemediği için içlerinde ki lağami uyariya yazarak akitiyorlar :) 
0 oy
tarafından
Cahil insanlarla anlaşmak zor yaptırmayan yaptirmasin kendilerini öyle avutsunlar

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
5 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 402 göst.
23 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya02 (866 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 114 göst.
6 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 110 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,432 soru

11,327,616 cevap

34,781 kullanıcı

...