0 oy
248 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından
Kızlar oğlum 19 aylık. Kendi halinde mi oynamalı? Yoksa benimle mi? Bazen yetemiyorum sanıyorum. Kendi halinde burakıyorum çoğu zamann. Kendi uğraşsın her şeyle. Kendi yapmayı öğrensin diye. Ama canı çok sıkılıyor evde. Neler yapabilirim nasıl vakşt geçirebilirim ya 

11 Cevaplar

+1 oy
(2,964 puan) tarafından
Ikiside olmali. Kendi kendine oynadiginda oyun kurmayi öğreniyor. Izliyorum oyuncaklarini takıp çıkarıyor. Topluyor oyuncaklarini ordan oraya götürüyor. Kendince bir çaba içerisinde oluyor. Benimle de oynuyor ama sadece legolarla oynuyoruz o da ben diziyorum o yıkıyor elimden alip atiyor falan. Genelde dans edip evde saklambac oynuyoruz kitap okuyorum. Herşeyin yeri ayri bence yetemediğini düşünme. 
(636 puan) tarafından
Evet benimkide öyle. Bloklarla oynuyo veya oyuncak traktörünü sürüyor. Toplarla oynuyo ama 15 dk sonra sıkılıyor. Oraya buraya tırmanmaya başlıyo.
(15,200 puan) tarafından
Bence de bu yoruma katılıyorum. Kendi kendine oyalanmayi da bilmeli cocuk
(2,964 puan) tarafından
Serap2020 benimki de öyle. Bazen durduk yere elimden tutar evin içinde iki üç tur koşar otururuz.
Linkin bencede cocugun kendi yapabilceklerini de keşfetmesi lazim
-Reklam-
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Sakın kendi haline bırakma hatta paylaşa paylaşa oynamayı öğret dört yasinda oğlum var anaokulundan kovdular bir türlü paylasmayi öğrenemedi 
(636 puan) tarafından
Ay tövbe yarabbim afedersn güldüm kız dediğine :) hakkını helal et valla. Allah yardımcınız olsun
(1,862 puan) tarafından
Jahahahahajsjsj
tarafından
Çok ekşınlı hayatın var kanka hahaah
(1,862 puan) tarafından
Sorma birgün kül olur giderim inşallah.d
(12,264 puan) tarafından
Yeminle delisin ☺️☺️kovdular nedir beeee
0 oy
tarafından
Kendine bırakma ben o hatayı yaptım oynamak yerine telefondan video izlemeye alıştı vaktin oldukça saklambaç vs. Oyunlar oylayın cnm
(636 puan) tarafından
Saklanbaç oynuyoruz yakalamaca oynuyoruz da bazen oyuncaklarlada oynuyoruz ama çeşitli etkinlikler yapıyo çevremdekiler benim aklıma bişi gelmiyo.
0 oy
(616 puan) tarafından
Bende bekliyim. 21 aylık benimki de. Kendi haline bırakıyorum bazen bende
(636 puan) tarafından
Nasıl olck bizim bu haller bilmiyom :)
0 oy
tarafından
Çocuk oyuncaklarla oynayınca değil anne babasıyla oynayınca mutlu olur canım evet sürekli oturup oyun oynamak mümkün değil ama olabildiğince oynamaya çalışıyorum 
(636 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Elden geldiği kadar. Siz neler oynuyorsunuz mesela gün içinde neler yapıyorsunuz?
tarafından
Müzik açıp dans etmeye bayılıyor mesela müzik çıkınca hadi der hemen :) eğitici oyuncakları var onlarla oynarız topaç çeviriyoruz küçük topları var sepete atmaya çalışırız şekiller renkler tablosu var onları tek tek gösterip isimlerini söylerim oda söylemeye çalışır legolatıyla kule yaparız daha birsürü şey
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ocakta 3 yaş olacak kendi kendine oyuncak ta oynat TV de izler telefonda video da izler bizle de oynar 
(636 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Aile bireylerinin çocukla oyun oynaması gelişimi açısından çok önemli canım. Bende bunu sonradan anladım. Benim kızım 4 buçuk yaşına kadar konuşmuyordu daha doğrusu cümle kurmuyordu. Çocuk gelişimi uzmanı onunla beraber oyun oynamamızı, kitap okumanızı bunun onun ufkunu acacğını söyledi. Dediklerini yaptık babası da bende işimizi bıraktık oyunlar oynadık şarkılar soyledik. Şuan beş yaşına girdi arada o kadar fark var ki. Keşke diyorum daha önceden bu kadar ilgilenseydik. Günün her anı oynaman mümkün değil zaten canım ama belli bir saatini oğluna ayırıp beraber oyun oynamak onun için çok faydalı olacaktır emin ol.
(636 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Görümcem in oğlu da böyle olmuştu. 5 yaşına kadar konuşmadı. 3 yaşındayken görümcem doğum yaptı. Onla ilgilenmedi. Çocuk okula gidince dili açıldı resmen. Ben de elimden geldiğinde oynamaya çalışıyorum
(2,139 puan) tarafından
Benim kızımda anaokuluna başladı çok faydası oluyor kesinlikle. Keşke daha önce gonderseymisim diyorum ama pandemi nedeniyle gonderememistik.
0 oy
(818 puan) tarafından

Oğlum 5 yasinda bu anaokuluna baslayana kadar ya babasiyla ya da benimle birlikte oynadi şu an kendi kendine hayal kurarak canladirarak oynuyo her zaman degil ama arada yalniz oynamasi hayal gücunu gelistirmek acisindan bence önemli 

imagesu an yine kendi kendine oynuyo 

0 oy
(10,357 puan) tarafından
Şubatta 2 yaşına girecek kızım beraber de oynuyoruz kendi de oynuyor arada tv de izliyor yani kısıtlama yapmadım ben açıkçası hiçbir konuda. 
0 oy
tarafından
21 aylik balık tutma oyunu aldım miknatisli onunla baya vakit geçiriyor ince ve kaba motor becerileri gelişiyor oltayı balıklara denk getirmeye çalışıyor tuttuğunda seviniyor tutamazsa eliyle tutturuyor. hem parçaları yerine takıyor hem oltayla yakalamaya çalışıyor . Oyun hamuru aldık elinde evirip çeviriyor bana getiriyor şekil yapiyorum hevesleniyor. Basket atıyor kapının koluna pota tutturduk boyuna göre alkış yapıyoruz 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 153 göst.
0 oy
2 cevap 143 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ferdahannnn (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
0 oy
17 cevap 416 göst.

379,749 soru

11,368,194 cevap