0 oy
394 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Nesi normalse bunun 24 haftalik gebeyim

image

19 Cevaplar

+1 oy
(12,857 puan) tarafından
Normal tansiyonun sana nesi anormal geldi
(12,857 puan) tarafından
Doktora bilgi veriyim bilmiyordum canım çok sağol
tarafından
Rica ederim ablacım ❤️
Benim de 2 hafta önce bu sebepten bebeğimi kaybettim o yüzden bana buyum ders oldu 5.5 aylıktı :(
(12,857 puan) tarafından
Allah sabır versin canım şimdi bende seninle aynı aydayim ve bı an da tansiyon oynuyor çok önemsememistim çıkıyor mu yükseliyor mu belli olmuyor ama genelde hep 14 civarı çıkıyor
tarafından
Dikkat et abla sürekli kontrol ettir ve hareketlerine dikkat et bebeğinin
Allah sana bağışlasın inşallah ihmal etme ❤️❤️
tarafından
Allah razı olsun çok sağol
-Reklam-
0 oy
(100 puan) tarafından
Yok kuzum normal tansiyon 12/8 sen şekerli limonlu su iç dengeler 
0 oy
(1,566 puan) tarafından
Hayır tabikide baya yüksek bu 
0 oy
tarafından
Preeklamsi eklamsi gibi gebelikte çok önem teşkil eden iki durum var hiç ihmal etmeden kadın doğuma git 

Yüksek tansiyon idrarda protein kaçağı vücutta ödem bunlar dediğim ikilinin belirtileri 
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Yarım saat 1 saat dinlenip tekrar ölçün eğer düşmezse gebelikte tansiyon risktir doktora gidin
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Uleeynn kaynana tansiyonada mi karistin be...
(1,862 puan) tarafından
Doktor sanırsam. D
tarafından
AHAHAHHA
0 oy
(802 puan) tarafından
Çok anormal cnm derhal tedbir almalisin.yarım limon suyu sıkıp iç  kayınvaliden seni kendiyle karistrmis olmalı.Sen gebesin tehlike arz ediyor.olcum yaparken 15 dk dinlenmiş olarak ve kolunu  kalp hizasına getirerek sağ ve sol koldan ayrı ölçüm yapmalısın.Bu ölçümleri doktoruna bildirmelisin.
0 oy
(913 puan) tarafından
Üstün çok. Altın sınırlarda. 140 ı geçti mi bsşağrı ense ağrısı kulaklarda çınlama mide bulantısı yapar
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Normal değil ki 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Büyük tansiyon yüksek canım hemen  limonlu su iç 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Hamilelikte  yüksek  canım  benim de hep düşük olur  doktor  yüksek  olmasından düşük olması daha iyi demişti 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Normal tansiyon 11 7 12 8 dir 14 8 bir tik yuksek ama asiri bir yuksekligi yok takip et 14 9 yada 15 8 olursa hastaneye basvur 
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Son ayinda tansiyonu yukselmis biri olarak acilen kadin doguma gitmelisin 14 .8 yüksek  asla insanlara bakma git ben bu tansiyonla acil doguma alindim ihmal  etme
0 oy
(700 puan) tarafından
Kaynanam neye göre teşhis koymuş acaba tabii ki yüksek hele gebelik varsa riskli.bence acil bı uzmana danisss
0 oy
tarafından
Sürekli boyleyse preklamsi riski var canim takip et devamli 14/8 14/9 ve izeriyse hemen git alah korusun
0 oy
(185 puan) tarafından
Normal mi tabiki hayır.. kadın doğum doktorum tansiyonumu ölctugunde 13 8 e yüksek dedi tansiyon takibi yapmamı söylemişti.. tansiyonunu takibe al ve doktoruna söyle.. kaynanada bi zahmet tansiyona karışmasınlar yaa 
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Üst sınırdasın canım. Kaynanan doktor ya da hemşire mi ya? 
0 oy
tarafından
Sınırın üzerinde neresi normal!!!
0 oy
(6 puan) tarafından
Dr lar 14 olunca direk doğum acile gel diyolar bunun nesi normel olabilir. Valla ben geçende kapattım artık herkesin ağzını. Herkesin durumu bir değil. Dışardan iyi görünüp içimizde ne olup olamayacağını en iyi Dr lar biliyolar. Ben hocam gayet iyiyim dediğimde bu cevabi aldım. Gayette ilgi alaka en üst zirvedeydi. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 460 göst.
20 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 89 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 639 göst.
0 oy
45 cevap 1,134 göst.

380,447 soru