0 oy
498 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Çok şükür Allah'ıma güzel bir evlat nasip etti ben de çok istedim bebek sağlıklı sıhhatli oldu ama  bebek bakarken zorlanıyorum. Bir ben miyim böyle olan acaba? Ev işleri, bebek bakımı, uykusuzluk bu günler de geçer mi?...

39 Cevaplar

+4 oy
tarafından

Senı cok ıyı anlıyorum ben, bazen ınsan ulen hergun aynı şey, aynı ev dıyor ya başka hayatım oldaydı gezseydim eğlenseydim dıyor ama söyle düşün Rabbımızın bıze hedıyesı cocuklar, su devırde o kadar çok bebek ısteyıp sahıp olamayan var ki, hıc buyumeyıp küçük kalan var mı büyüyecekler hatta bu büyüdü bebek ozledık dıyıp tekrar ısteyecegız belkı, hersey gecıcek canını sıkma :)

tarafından
Teşekkürler olumlu yorumunu için yukarıdakiler duyar kasmış ama beni siz anladınız.
tarafından
Olsun onlar senın dedıgını yanlış anlamış sankı bakmak ıstemıyorsun gıbı, halbukı sen ıcıne düştüğün kaostan yoruldun yavrun olmadan 10 dakıka duramazsın ama sadece bıraz dınlenmek ıstıuorsun ben senı anladım üzülme sen
(612 puan) tarafından
Duyar kasmis deyince yok artık buna nasıl bişey demiş olabilirler mi demistim ama gerçekten demişler :) zaten bizi  toplumda duygundan bahset Allahin gücüne gider, yok kaç kişi çocuk istiyor olmuyor bilmem ne. Sanki lanet olsun nerden doğurdum bu çocuğu diyosun. Zorlanmak gayet insanı bı durum, kızım 17 aylık hala çok zorlandığım zamanlar oluyor. Napayım böyle hissediyorum bu dile gelince mi Allah'ın gücüne gidiyor, Allah bilmiyor mu benim içimi. Hergun de şükrediyorum varlığına.
-Reklam-
+1 oy
(928 puan) tarafından
Başka bişey anlatmaya çalıştın galiba da anlatamadın benim hiç zoruma gitmiyor da çocuğuma bakmak kimsenin gitmiyordur bence sadece yoruluyoruz ama onlar için değer canımız ciğerimiz onlar bizim
0 oy
tarafından
Annelik en kutsal şeydir hiçte zoruma gitmiyor ona bakarken icim gidiyor 

Neden zoruna gidiyor ya cok sacma 
0 oy
(466 puan) tarafından
anneyım bu yazdıkların benım zoruma gıtdı ne bılıyım
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Öyle deme Canım Allahın gücüne gider hepimizin zor zamanları oldu belki bazen isyan bile ettik ama insan kendi çocuğuna bakarken neden gücüne gitsin ki sonuçta kanın canın 
0 oy
tarafından

Önce isteyip sonra böyle demek 

2 yaşına kadar zorluğu var sonrası mis gibi zor ise eğer istemeyeceksiniz çocuklar da robot değ herhalde dursunlar bir köşede biz iş güç yapıp sonra onlarla ilgilenelim
Cennetin annelerin ayakları altında olması zaten bu zorluklar sayesinde

Öyle kolaya hayat yok benek ev iş güç evlenen insanlar bunu da göze alacak
0 oy
tarafından
Çocuk yapmasaydın korunsaydin sende
0 oy
tarafından
Hadi ev işi yapıyorsun zoruna gider bir tık anlarız da bebeğe bakmak niye zoruna gidiyor onu anlamadım 
0 oy
tarafından
Eğer lohusaysan normal . Hele hele ilk çocukta üstüne kocaman bir sorumluluk yükleniyor.  Ama emin ol alışıyorsun ve onsuz bir dakika bile durmak istemiyorsun
0 oy
(2,139 puan) tarafından
İlk çocuk zor oluyor evet ama yinede böyle söyleme canım. Rabbim kolaylığını da verir. 
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Senin bu sekilde yazmanda bir anne olarak benim zoruma gitti...
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Çok pis linç yersin ama anlayan bir tek ben çıkarım seni. Gayret etmekten başka bir şey yok sağlıklı çok şükür varsın kalsın ev işi boşver 
tarafından
Teşekkürler olumlu yorumunuz için.
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Şuan ne yapmak isterdin mesela? 

Zorlaniyorum dersin anlarım ama sana verilen emanetin kendi parçan ciğerparene bakmak zoruna gidiyor . Bundan daha güzel bi duygu söyler misin? 
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Geçer canım istersen buara sana yardımcı olacak bir büyüğün varsa yardımını iste biraz ev işlerine yardımcı olsunlar  dinlelendirirler seni biraz sende bebeğine yeteri kadar ilgilenirsin yeni doğum yaptıysan eğer kimi lohusalarda böyle durumlar olabiliyormuş
tarafından
0 oy
(5,368 puan) tarafından
2 sene sabret sonra ferahlarsın. Zorluğu her zaman var ama biraz daha hafifliyor sabret 
tarafından
0 oy
(2,379 puan) tarafından
ay sacmalama p senn bebegn bebek bakmak nasl zoruna gidebilir o geliştikçe mutlu pldulca güldükce yorgunluğum geciyor bebek bakmak ev işi zorlanıyorum desen anlıcam anladım kadarı ile etrafmda yardm eden yok sende bebege göre hareket et bazı zamna dısardan söyle bazı zmaan aperatf ye 
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Bakamadığım zaman cok zoruma gidiyor bir öğün yemeği atlasa kendimi yiyip bitiriyorum ruh olarak yorulmuşsun canım yardım edecek biri varsa biraz dinlen 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Heralde  ya cümleyi yanlış kullandın ya demek istediğini yazamadın  canım  çünkü anne olarak ne uykusuzluk ne biseyin zoruna gideceğini sanmıyorum.  Ben şahsen gocunmam  bilakis ben doğurmuşum  a dan z ye tüm ihtiyaçlarını ben karsilamaliyim  zaten olması gereken bu . 
0 oy
(891 puan) tarafından
Oyle bi yazmissinki sanki kendi cocugundan degilde baska bebekten bahsediyirsn herseyin zorlugu var ama geciyor
0 oy
(44,758 puan) tarafından

Asla zoruma gitmiyo iyiki varlar evet yoruluyorum yeri gelince ama çok tatlı yorgunluk bunlar gelip geciyo bugunlerdebi gülüşleri bı anne deyip opmeleri dunyaya bedel bı bakmisin genç kız delikanli olmuşlar yeterki canları sağolsun herşey gelip geçici annene sor bakalım bı seni çok kolaymi buyutmus:)

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 459 göst.
0 oy
4 cevap 145 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 328 göst.
13 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Semraclk (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 223 göst.
13 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ecem❤ (545 puan) tarafından soruldu

381,655 soru

11,424,774 cevap

34,983 kullanıcı

...