0 oy
160 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (291 puan) tarafından
Merhaba kizlar geçen 3 yaşındaki oğlumun dişi kırıldı demistim. Tost elma muz on dişleriyle ısırması gereken yiyecekler de İsiramiyor açıyor dişim diyor. Yarın dişçiye götürmeyi planlıyorum. Çocuğunda  Ön dişi kırılan oldu mu . Doktor nasıl bı tedavi uyguladı dişi çekiyorlar mı yoksa yerine estetik dismi yapıyorlar.acaba yaptırır mi . 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
estetik yapmaz bence zaten düşecek diye 
-Reklam-
0 oy
(4,530 puan) tarafından
Benim kızım düştü kırıldı cektiler zaten sut dis onlar dokulecek bir sıkıntı cikmaz
(291 puan) tarafından
Süt dışını erken çekince gelecek dişler için problem oluşturuyor diye duymuştum.
0 oy
tarafından
Keske düşünce dis bir bardak sütün içine koyup kopan disi bir dişçiye gitseydin ama muhakkak götür tedavi ederler 
(291 puan) tarafından
Teşekkür ederim internetten okumuştum onu da devletin acilinin yaptığını bilmiyordum
tarafından
Bizim okulda dış hekimi hocamız demişti oda fakültede yani devlet üniversite hastanesinde çalışıyor kuzum ben tam devlet yapıyor mu bilmiyorum o demişti ordan aklımda kalmış bence devlette yapar
(291 puan) tarafından
Şuan ilcedeyiz doğuma bile almıyorlar merkeze gidiliyor :) dış yapıştırma olmaz diye düşünmüştüm ben malum pandemiden ilçelerdeki hastanelerde çoğu işler yapilmiyor artik
(291 puan) tarafından
Normalde çocuklarda diş çekimi bile yapmıyor şuan burdaki hastane
tarafından
Anladım.kuzum çok çok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Oğlum 14 aylıkken ön kesici dişi kırıldı yarısı gitti fazla huysz olmadığı icin hastaneye gitmemştk

İl de de oturdğmz icin hastane uzak tı

Şimdi 3.5 yaşında şükür bi sıkıntı yaratmıyo zaten döklück canm 
(291 puan) tarafından
Çikolata denedim onuda yiyemedi . Acıyor dedi sanırım sinirlere geliyor bizim çoğu kırıldı sadece kök kaldı gibi birsey
tarafından
O zaman bi doktora götür canm
Şimdi canı da yanıyodr yavrumun kurban oldgm
(291 puan) tarafından
Yemek yerken ağrı yapmasa aslında nasıl olsa dış gelecek diye düşünüyordum
(291 puan) tarafından
Dişi çekerken de zorlanacak sadece kök kaldığı için canı yanar dişçi fobisi oluşacak erken yasta
tarafından
Canm dişini çekse bile anlık 1-2 dk sürer ewt zor hemde cok
Sağlıkla beslenmesi ağrı yapmaması için mecbursn

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 80 göst.
11 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esraa45 (368 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 224 göst.
27 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma1112 (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 52 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde 51&MN&23 (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 129 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

383,476 soru

11,475,963 cevap

35,083 kullanıcı

...