0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde (1,007 puan) tarafından
Kızlar biz kredi çekip ev aldık kredi ödemesini aylık değilde yıllık olarak yapıyoruz yıllık 54 bin ödememiz gerekiyor biz her ay kayın babama veriyoruz o kasasında biriktiriyor ama kasa da illa ki harcanıyor

Bankaya atsak banka da üstüne ekleme gibi bişey mi vardı yada nasıl biriktirmeyi tavsiye edersiniz bir yıl için 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bankada dursun canım hiç ellemeyin 
(1,007 puan) tarafından
Eşimin maaşından talimat verip direk kesinti yapılır demi
tarafından
Evet canım başka bir hesap açarsınız oraya yatar istediğiniz kadarı
-Reklam-
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bizde oglum icin her ay duzenli biriktiriyoruz karti anneme verdim  annemde uzakta esimde ibana gonderiyor her ay istesekte kart bizde olmadifi icin harcayamiyoruz :)),yoksa harcaniyor bankada da olsan birseh olunca hemen elin oraya gidiyor
0 oy
tarafından
Canım niyeyse bankada felan para biriktirmek beni hep ürpertir hep derimki ya banka soyulsa felan Allah etmesin:))
tarafından
Heee tamm üff ben hiç sevmem icra işlerini küçükken bizim tvyi götürmüşlerdi ne ağlamıştım beeee :( kız günlerce okuldan eve giderken allahım nolur tvmiz gelmiş olsun diye dua ettim tühh bak içim yine cızzz etti
tarafından
Oyy o zamanlar maalesef herşeyi alıyorlardı. En kötü zamanlar. Şimdi o yok. Baya etkilemiş seni. :)
tarafından
Hemde nasıl eli çantalı adam görünce bizim eve geliyorlar sanırdım hep hiç unutmuyorum taş devrini izliyordum geldiklerinde alıp gittiler ya laa insan bırakalımda izlesin çocuk der demi ama :)
tarafından
Eskiler daha acımasızmis bence. Hepsi orta yaşlı ne görse alan tiplerden. Çok şükür arındık:D
tarafından
Şükür bencede iyi olmuş hiç bir çocuk üzülmesin öyle demi ama :)
0 oy
(7,431 puan) tarafından
bız  gram altın hesabı var oyle bırıkım yapıyoz 
(1,007 puan) tarafından
Peki istediğimiz zaman çekebilir miyiz
(7,431 puan) tarafından
cekılıyo tabı
0 oy
(13,202 puan) tarafından
O nasıl bir banka yaa şaşırdım. Şimdi hesaplar bozulmuyor istediğin zaman al istediğin zaman ekle kuzum harcanmasından bin kat iyidir 
0 oy
tarafından
Bankaya dolar olarak atin . ₺ paranın değeri kaybolur ama dolarda paranız değerlenir zarar etmezsiniz. Ve sizin biriktiriginiz para sizde kalmalı.  Dünya hali hırsızı var hillisi ne olur olmaz banka en güzeli yer şu dönemde 
(1,007 puan) tarafından
Aynen çok haklısınız
0 oy
tarafından
parayi faize koyarsan yani bankanin kullanmasina izin verirsen yuzdelik karpayi kariyor ama bilmiyorum ne ne kdr vs
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Altın hesabı kesinlikle 
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Biz kullanıyoruz o hesabı yani akmasada damlıyor 50binin 10bine yakın kazancı oluyor vadeli hesap onun adı biz toplu para yatırdık üstüne faiz eklendikçe bi sonraki ayın faizi artıyor vs vs.. 
(1,007 puan) tarafından
Yıl sonu geldiğinde geri çekebiliyor mıyız peki
(5,877 puan) tarafından
Evet zaten yıllık oluyor vadeli hesap hatta birikmiş para oldukça ekstra yatırıp faizi yükseltebiliyorsunuz en yüksek faizi bize akbank verdi biz ona yatırdık..
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Faize koyabilirsin.  Faize girmem dersen de altin hesabi yap canim cok kar edersin

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 220 göst.
16 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 282 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Busemlih (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 136 göst.
17 Ekim 2021 Aile kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.