0 oy
441 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (986 puan) tarafından
Kızlar  2 doz aşımı vuruldum ve hamileyim ve şuan covidim 

Ama cok hafif geciyor tek belirtim koku kaybi ve burun tıkanması 

İlk oğrendigimde korktum nefes darligi olacak diye cok şükür hafif geciyor 5. Günüm 

Aşıyı vurulun korkmayin belkk herkesi benim gibi etkilemez ama ben vuruldugum icin şükrediyorum

13 Cevaplar

0 oy
(7,663 puan) tarafından
Ben hamile değilken covid oldum aşım yoktu ve aşırı nefes darlığı çektim baş ağrısı, bulantı filan neredeyse tüm kötü etkilerini yaşadım hem de tam 20 gün. Olcem zannettim hatta bi sabah ben olcem diyip ağlamıştım öyle kötüydüm. Simdi aşımı vuruldum kurtuldum yan etki de sadece baş ağrısı o da sanırım covidi baş ağrısıyla geçirdiğim için olmuş Rabbim kimseye yasatmasin bu hastalığı 
(986 puan) tarafından
Ablamda ayni sizin gibi ağır geçirdi 1 ay kendine gelemedi
O aşıda vurulmadi testte yaptirmadi ama covid oldugu belliydi
Şimdi tekrar covid olmus yine benden ağır
Tek üzüntüm koku kaybı yavrumun kokusunu cekemiycem içime kim bilir ne zamn gelir
(7,663 puan) tarafından
Ben de koku 3 4 saatliğine filan gitmişti sonra geri geldi onu da binada balık yapmislar annem balik ne bicim koktu dedi ben dedim ne balığı kokmuyor sonra elime parfüm sıktım ki baktim koku gitmiş Allahtan kısa sürdü. Benim de ilk test negatif çıktı 10 gün sonra 2. Yi yaptırdım pozitifti o arada 10 gün daha ağır sekilde çektim verdikleri ilacı kullanmaya başlayınca iyilestim yoksa gittikçe kötüydü
(986 puan) tarafından
Ben kan sulandirici kullaniyorum sadece
Benim koku dün gitti bakiyim ne zaman gelir
(7,663 puan) tarafından
Insallah çabuk gelir canim Rabbim şifa versin inşallah
(986 puan) tarafından
Amin tüm hastalara inşallah
-Reklam-
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Ben korkuyorum ne zaman olurum aşı Allah kerim
(986 puan) tarafından
Vurul canim pişman olma test vermeye gitmesem anlamazdim o kadar
Ama aşısız ağır geçiyor
(1,556 puan) tarafından
Bebeğim olmasa koronayi bile umursamam ama şimdi emziriyorum onun için korkuyorum
(986 puan) tarafından
Bende hamile oldugum için korktum hem 3 sene tedavi gördüm olmadi 4. Ayimda artik koronadan ölecegime aşı vuruluyum dedim aşıdan ölen duymadim :)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ahh nerde o günler bacım 
(986 puan) tarafından
Sizde mi vurulmadiniZ
(13,202 puan) tarafından
Sıra geldiği gibi koşa koşa gittim ben
(986 puan) tarafından
Ha iyi  ben korktum haberde ölümleri görünce vuruaya karar verdim
(13,202 puan) tarafından
En güzeli canım Allah şifa versin
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Aşı olmadim olmayacağım da ... İki sefer kovid oldum ayakta hasta olmadan geçirdim . 
(986 puan) tarafından
Maşallah nazar değmesin  bünyeden kaynaklanıyor galiba
(7,177 puan) tarafından
Bilmiyorum canım . Benim eşim her sene Aralık ayinin ikinci haftasında hasta olur ise bile gidemez onu da e nabizdan bakınca anladık (≧▽≦) yine aynı günler yatak döşek oldu test verdi pozitif her sene olduğu gibi ağır geçirdi hastalığı . Bende sadece burun tıkanıklığı ile koku alma gitti bir de bir gün boyun ağrısı oluştu o kadar. Kokum gitmese demezdim koronayim diye .. Yazında yine koku alma gitti burun tıkanıklığı yaşadım test vermedim ama kendimi izole ettim anladım çünkü  oldugumu ... Rabbim kimseyi sağlık ile sinamasin
(986 puan) tarafından
Amin inşallah ilk öğrendim ölüm korkusu sardi hem bebegim hem kendim icin beklemiyordum böyle hafif geçeceğini
Keşke herkesin böyle geçse
0 oy
(342 puan) tarafından
Ben covidli erken doğum yaptım. Aşısızdım o zamanlar hamilelere aşı yapılmıyordu. Aman ha dikkat edin bebek hareketlerine hareketini hissetmediğiniz zaman vakit kaybetmeden 112 yi ayarın
(342 puan) tarafından
Iyi çok şükür 30 gün küvöz de kaldı yavrum ama şuan düzeltilmiş 6 aylık oldu
(986 puan) tarafından
Allah bagişlasin canim maşallah
(342 puan) tarafından
Amin inşallah siz de sağlıklı kucağınıza alırsınız umarım. Dediğim gibi çok dikkatli olun benim kanımı etkiledi bu hastalık çok tehlikeli gerçekten içten içe mahfediyor insanı
(986 puan) tarafından
Siz nasil hissettiniz bebege ya da kaniniza etkiledigini
(342 puan) tarafından
Bebeğim 3 4 saat hareket etmedi. Ambulansı aradım hastaneye gittim nts ye bağlandım bebeğin kalp atışları çok zayıflamıştı. Doğum sonrası öğrendim
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ben ası falan yaptırmadim ama çok hafif atlattim. Eşimin 2 doz aşısı var fakat bana göre daha ağrılı atlatıyor su an. Bağışıklığın kuvvetli olmasıyla alakalı biraz da.
0 oy
(78 puan) tarafından
Aşım yoktu hastane bekleyin 20 haftaya kadar demişti 19.haftamda covid oldum cidden zor gecirdim üstüne grip oldum şimdi bir daha yakalanırsam kaldıramam diyorum gercekten asili olmanin faydasini dedemden gördük 
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Bende covidim aşi olmadim cok ağır geciriyorum
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bende vurulmam diye kıyameti kopariyordum sonra vuruldum 3 hafta sonra kovite yakalandik grip bile daha ağır çok hafif ayakta geçirdik binlerce şükür yapın valla kızlar iyiki yaptirmisim. 
0 oy
tarafından
Geçmis olsun cnm 
0 oy
(818 puan) tarafından
Aynen cnm bende 2 doz olmustum ama baktim once soguk alginligi gibiydi pek umursamadim ama sonra koku ve tat kaybi yaşadim sanki dilim uyuşmustu eşime dedim boyle boyle yok cnm dedi evden cikmiyosun nerden kapican falan test yaptirmadim evde biseyler yaptim kimseylede temasli olmadim 1 hafta kadar koku ve tat kaybi yoktu baska hic bisey olmadi bende hamileyim ve korktum ya kötu bisey olur diye olmadi c9k sukur eşimde ayni sadece tat ve koku kaybi yaşadi baska bisey olmadi 
0 oy
(597 puan) tarafından
Vallaha asidan korkuyom. Almanya kagit imzalatio asi olurken, butun sorumlulugu alip asi oluyorum diye...

Covid oldum 6gun cekdim hemen toplandim. Oglum 8aylikdi 3gece ateslendi antibiotikle iyilesti, esim hadtanelik oldu (panik atak oldugu icin o cok etkilendi) 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 195 göst.
2 Eylül 2021 Aile kategorisinde Betulnsa (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 641 göst.
12 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 136 göst.
11 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 52 göst.

378,283 soru

11,322,566 cevap

34,770 kullanıcı

...