0 oy
945 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Okadar zor günler geçiriyorum ki kızım için çok üzülüyorum ağlıyorum hep bebek doğduğu günden bu yana çok değişti çok ağlıyor huysuz ve bazen bağırıp kalbini kırıyorum nedeni evde herşeyi kırıyor 50 kere dolaplarını dağıtıyor, bebek yatarken beşiğine atlayıp onunla oynuyor, elleri pis gözümün içine baka baka saçlarına koltuklara siliyor asla yapmazdı asla kakasını altına yapıyor bağlıyorum söylerdi arada şimdi kesinlikle okadar zorlanıyorum ki uyutuyorum 2 saat sürüyor ve gece uyanıp o bebeğin yanına gelecem benide yanına al diyip geceyi bana zehir ediyor lohusalığı geçtim öyle ağlıyorum ki ona bazen kendimi suçluyorum neden yaptım diyip tekrar töbe mi getiriyorum bebeği çok seviyor ama kesinlikle benimle ilgilenin diyor bu süreçte hem onun için hem kendim için onu biraz dinlensin diye göndermek istiyorum anneme çok seviyor lar annem bi anne gibi bakıyor kızıma 2 3 gün sadece gözüm kapali veririm ama sizce vermelimiyim yalniş mi yaparım verirsem 

52 Cevaplar

0 oy
(9,025 puan) tarafından
Kendi de isterse 2 gün falan olabilir ama küçükmüş benim 7 yaşındaki kızım bile zorlanmıştı kardeş olunca rabbim yardım etsin zor bi süreç 
tarafından
Teşekkur ederim canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yanından ayırma daha kötü olur annen size gelip sana yardımcı olsun akşam yatarken kızının yanında yat onunla uyu o uyuyunca kalkarsın bebeğin bezini falan değişeceğin zaman ondan yardım iste ıslak mendil verir misin falan diye beraber yapın bişileri kardeşine alışır zamanla bide ona hediye al kardeşin sana getirdi senin için almış falan de bu bayağı işe yarıyor :) 
tarafından
Evet canım yapıyorum dediklerini bebekle çok iyiler sadece kendi ilgi çekmek istiyor
tarafından
Annene verirsen daha hırçın olur onun için beni gönderdi gibi düşünecek
0 oy
(601 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin canım küçük ne kadar lik 
0 oy
tarafından
Çok ihtiyacın var anlıyorum seni çünkü kızım 30 aylıkken aynı senin gibi kardeşi oldu ve ilk 1 ay hayatımın en en zor günleriydi kimse yoktu annem korona olmuştu. Ama geçti bi baktım kızım alıştı sürekli ve kızıma aşırı ilgi göstererek geçti zor günler. Bebeği emzirip altını değişip bırakıyordum. Sadece kızımla ilgileniyordum. Bide benim şanslı olduğum nokta bebek çok sessiz uyuyan bi bebekti.

Sana tavsiyem sakın gönderme kızını senin için 3 gün kısa zaman ama kızın için çoook uzun geçecek bi süre aklına neler gelecek bebek geldi annem hep bebekle beni buraya bıraktı diye psikolojik olarak çok etkilenecek. Sık dişini eşinden ekstra yardım iste lohusalık bitince herşey yoluna girecek 
tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim yorum için
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Vermek mesele değil de, yaptıklarına büyük tepkiler vermemek lazım bence. İnsanız tabi sabır denen bi şey ve sınırı var. Dolabını mı dağıtıyor boşverin dağınık kalsın. Temiz olduğu sürece dağınıklığı sorun edip ne kendinizi ne bebeği yıpratmayın. Ve bence konuşmakta gerekiyor aman anlamaz anlamıyor diye susmayın. Kızım o bebek hadi bana yardım et birlikte mamasını hazırlayalım gibi gibi… Allah yardımcınız olsun:)

0 oy
tarafından
kesinlikle yanlis olur.. ztn 2 3 gunun sana kar dan cok zarari olur.. soyle ki bebekle beraber kucukle de yat. benmkisi 5 yasinda olmasina ragmen sadece biriyle yatamiyorum ya ikisi ya hicbiri.. ayrica gun icinde digeriyle de ilgilen bagirmamaya calis ki bu durum iyice kiskancliga donusmesin
tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Peşpeşe doğurmayın diyoruz itiraz ediyorsunuz olur mu öyle şey bir de dışlanmış hissetsin kendini çocuk sana daha da zıt gitsin büyüyünce travma olarak sana ve çocuğu dönsün yazık ya
(13,202 puan) tarafından
Gayet iyi okuyorum anneannesi büyüttüğü içim annesine abla diyen de gördüm ikizlerini annesi ile bölüşüp paylaşan kardeş gördüm birbirlerine asla düşkün olmayan siz kendinize dönüp bakın anca doğurmayı iş sanmayın hamile kalmadan uyarıyoruz size mi sorcam Allah güç verir diyorsunuz sonra sırayla yazıyorsunuz buraya abla tavsiyesini aile tavsiyesi dinlemiyorsunuz olan çocuklara oluyor
tarafından
Kardeşim ben ömür boyumu yazdım sanane istersem 10 tane üst üste yaparım Allah Allah ya gerçekten ne cins yorumlar bunlar ben bakamamaktan bahsetmiyorum anlatmak istediğimi anlamıyorsun kendine göre yorum yapıyorsun
(13,202 puan) tarafından
Okuduk çok şükür senden daha iyi biliyoruz Türkçeyi üç gün geçince ne değişecek sen onu anla yazık.
tarafından
Kızım belki mutlu olur bunun için buraya sordum degişirmi huyu diye sen kalkmış benim anneliğimi hesaba çekiyorsun seni ilgilendirmez orası yazık yazık diyip duruyorsun 2 çift morel vereceğinize olmuş bitmiş şeyleri yüzümüze vurmaya bayılan KişilersiniZ napalim geri Yerinemi koyalım bebeği te Allahım ya bide sizinle muhatap oluyorum asıl yazık bana.
(13,202 puan) tarafından
Nasıl biliyorsan öyle yap öneri soruyorsun hepimiz aynı şeyi söylüyoruz sen bana takıyorsun.
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Dogurun dogurun atın basinizdan bunun böyle olacağını bilmiyor muydun madem sabrın yok gücün yok neden ikinciyi yaptın anana vereceğine anan gelip sende baksın ne demek anneme vereyim mi 
tarafından
Boş konuşma
tarafından
Ne demek yapın yapın atın başınızdan bi kac gunlugune gondermek istemis. Nasıl okuyorsunuz nerenizle okuyorsunuz. Sokaga atmış gibi yorum yapıyorsunuz.
0 oy
tarafından
Ben annemlerle ayni yerde oturuyorum. Bazen 3 saatligine gonderirdim yeni dogum yaptigimda. Esim gidip getirirdi ama eve gelmek istemiyordu. Bize saldırıyordu. Yüzümü hep cizer saçımı cekiyordu. 2 hafta kadardır gondermiyorum evede bebegede alıştı. Biraz daha rahatladik. Babası basta onu uyuturdu simdi ona bile izin vermiyorjm. Kendim uyutuyorum benden uzaklaşmasin diye yada annem bebekle ilgileniyor beni istemiyor diye dusunmesin.Allah yardimcimiz olsun cok zor
tarafından
Çok sagol canım benim yorumun için valla bu postuma bile tartişma çıkarttılar
tarafından
Yorumlari okumamistim yuh yazdiklarini nasil anlamışlar.
tarafından
Benim anneliğimi ile ilgili bir sıkıntım yok kaç yaşinda olursa olsun yine kıskanacak tı sıkıntım kızımın degişikliği sen beni daha iyi anlıyorsun dur
tarafından
Bende kıskandigi icin üzülüyorum ama ben yalnız olmasin beraber oynayabilecegi hep yaninda olacak bi kardeşi olsun istedim onun iyiligi icin. O yuzden bu bebegi istedim cok sukur Allah nasip etti. Bu zor gunler gececk insallah cnm. Anneye bi kac gun gondermek baştan atma olmuyor. Sadece onlara alisip senden daha cok uzaklasabilir.Ailen yakınsa onlarin yanına gelmeleri daha iyi.olur sanki.
tarafından
Ya zaten hak verdim onlara biraz daha geçsin gideceğim inşallah
0 oy
(5,687 puan) tarafından
Sakin öyle birşey yapma canım o şuan sizden vakit istiyor benimde başımda şuan ama ben göndermedim sonra daha çok hırçın olacak diye 
0 oy
(342 puan) tarafından
Benim oğlum doğduğundan 9 aya kadar sancılıydı sürekli ağladı morarma eşliğinde tek başıma asla bakamazdım wc bile kullanamıyordum Bırak yemek yemeyi o derece 8 ay hep annemle kaynanama gittim geldim sabah gittim akşam geldim oğlan alıştı gezmeye bu seferde ayaklanınca evde hiç durmadı hep kalabalık aradı kaynanam rl bebek gül bebek bakar bana birşey olsa allah korusun ilk ona güvenirim heralde kendi annemde öyle ama herkesin durumu farklı herkes çocuğu kaldıramıyor yaşadıklarından dolayı yani diceğim o ki oğlum hala biz hasta olduğumuzda mesela yada evde çok sıkılıp eziyet etmeye başladığında gider babaannesinde kalır 28 aylık oğlum bu beni kötü bi anne yapmaz senide yapmaz bende çoook zorlandım baştan beri sabır seviyem öyle düştü ki anlatamam arada iyi oluyor eğer güveniyorsam gözüm kapalı bırakırım oda anneannesi veya babaannesi sonuçta sen en iyisini bilirsin burda herkes asla bırakmam o benim evladım diyor ama inanki bazen gerek oluyor bu bizi kötü anne veya evlat ayrımı yaptığımız anlamına getirmiyor asla
tarafından
Evet öyle ama işte bilemiyorum ki travma yaşar diyorlar
0 oy
tarafından
Şahsen beni kardeşim doğunca annem anneanneme verse psikolojim bozulurdu 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 478 göst.
2 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 328 göst.
29 Mayıs 2024 Aile kategorisinde busrakaya080320 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 223 göst.
20 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azizeak (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 70 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hlyaa_96 (569 puan) tarafından soruldu

384,655 soru

11,506,661 cevap

35,160 kullanıcı

...