0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından
Kesmek için sebebim cok soyle dusunuyorumda 19 aylik geve 15 kez uyaniyo emmek icin oglen iykusundan uyandiktan sonra emzirmesem kendinj yerlere atiyor yemegi istahli yemiyor illa beni emcek sonra yemek yicek normalde tam tersi olmasi lazim habire kucagima cikip goguslerimi aciyo hayir dedigimde hircinlasip kendini yerlere atiyo birde hiç süt icmiyor inek sutu hic sevmedi artik en son nesquikle.icirmeyi deniycem onu icer cunku cikokata cok seviyor nesquikli sut icirip yatsam duzene girermi ya gece uyanmadan uyumak istiyorum artik ne uyudugumdan bisi anliyorum ne uyandigimdan sanki sutten kessem rahatlayacak gibi hissediyorum her gece gogusume yarn sirke surucem diye gecieiyorum cocuk uyandikca yiprandim artik sizce ne yapayım kesmek mantiklimi cocuguma haksizlik etmekte istemiyorum ama eninde sonunda kescem zaten erkenmi 19 ay 19 ayini doldurdu suan

8 Cevaplar

0 oy
(119,456 puan) tarafından
icerigi okumadim sen hemsiresin daha iyi bilirsin ☺❣☺
(572 puan) tarafından
Bilmiyorumm kessemmi kesmesemmi karar veremiyorum tecrube lazim ama kesicem galiba :(
kiz bana bisi soyle kiz bebek gecmi dogar yaa herkez 41 42 arasi diyo yaa 38 de falan gelmezmi
(572 puan) tarafından
Allah bilir kiz erkek farketmiyor cani ne zaman isterse o zaman gelir kuzenimin kizi 35 haftalikken gelmisti nasio ya sagliklica gelsinde insallah sabirsizlaniyosun heralde :))
aynen yaa bi dogursamda rahatlasam diyom
-Reklam-
0 oy
(12,494 puan) tarafından
20 aylık olmak üzereyken kestim sütten benimkide sabaha kadar illa ağzında olacakdı bıraktık rahat ettim valla yemesi de düzene girdi erken değil bence 
(572 puan) tarafından
Nasil kestin cok zorlandinizmi meme istediginde ne yaptin mesela ben artık salca felan surmeyi düşünüyorum baska turlu birakmaz cunku
(12,494 puan) tarafından
Tam da öyle yaptım salça sürdüm tiksindi hemen yaklaşmak istediğinde tekrar sürüp gösterdim emmek istemedi 1.2 ağladı başka şeylerle oyaladım şükür ki rahat geçti bizimki gece de uyanınca su verip geri uyurdu gece sıkıntımız da olmadı inşallah sizinki de böyle rahat olur
0 oy
(795 puan) tarafından
benimde ayni sorunlar var valla 
0 oy
(7,778 puan) tarafından
Ya bilmiyorum da anne sütü en değerli nimet aslında. Onun için bırakma derim. Ne kadar içerse içsin
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Göğsüne bir şey surmeden kes guvenli ayır yavrunu göğsünden . Benimki de aynısı idi herkes bana aciyordu nasıl keseceksin diye . Ben çok üzülüyordum açıkçası kara kara düşünüyordm . Kesmeye başladığım ilk günler o ağladıkça ben ağladım . Hatta kizimla sesli sesli ağladım eşimde karşıma geçti kahkaha ile güldü (≧▽≦) çocuğum duygusal aglamad susmadiginda aldım emzirdim oyun için hiç vermedim . Uc hafta oldu sanırım tamamen gündüzden kestim . Uyurken emerek uyurdu asla ayakta uyutamadim. İnek sütü hiç mi hiç icmezdi şimdi balla karıştırılarak veriyorm emerek uyuyor bazen ayağımda bazen kucağımda... Gece de bir ya da iki kere kalkıyor onu da kescem kendimi hazir hissedince inşallah bir iki güne 
tarafından
Gece sürekli emmesi ne zaman başladı su an yanımda 3 aylık bazen cok emiyo ama sabaha kadar değil gece hep emmmesini sağlayabilir miyim acaba zamanı gelince kolay bırakır belki
(572 puan) tarafından
Gogusume birsey surmeden kesmemin imkani yok gibi deniyorum olmuyor gogusume geldiginde hayir diyorum sut bitmis diyorum kendini yerlere atiyor oyle bir ahliyoki sesi nefesi kesiliyo bende veriyorum vermedigim sure boyunca aglar hicbirseyle oyalayamiyorum belki sirke surersem sogur birakir bir anda diye dusunuyorum ¹ haftadir az emziriym diyorum ama yok olmuyor iste
(7,208 puan) tarafından
Benim kızım söylemesi ayıp rahmimden çıktığı gibi göğsüme yapıştı iki yaşına girecek işte yeni ayrıldı . Çok zordu ilk doğduğu günler sadece emerken susardi çektiğim an kıyamet kopardi . Bir elimle onu emzirip diğer elimle yemek yapardım. Sofrada ben emzirrken eşim bir kendi yer bir bana yedirirdi yani öylesi bir bağımlı bir bebekti . O yüzden ne zaman baslad sorusuna bir şey diyemeyeceğim ama bence en son gece kesilmeli .
(7,208 puan) tarafından
Eşinin evde olduğu bir gün başka kesmeye . Sana yapıştığı an alsın odaya götürsün oyun oynatsin , dışarı cikartsin , markete götürsün . Sende çocukla birebir evde durma . Misafirliğe git sürekli çocuğu oyala . Ben cumartesi sabahtan başladım pazartesi salı da eşim izin aldı çok yardımcı oldu bana Allah razı olsun . Tavsiye ederim..
0 oy
(371 puan) tarafından
Sabır taşını dene canım çok etkili
0 oy
(923 puan) tarafından
Resmen beni anlatmssn 1 yaşına girdi gerçi daha yeni sabaha kdr 10 kere kesn kalkıyor emiyor yatıyor yoruldum aşırı sinirliyim uykumu alamadığım icn bu seklde nolcak blmem her gece belki bu gece kalkmaz umuduyla yatıyorum ama :(:( herhlde memeyi bırakana kdr uyku yok bana . Aslnda emmesnden şikayetçi deglm ama gece uyanıp bagrmasi beni çok zorluyor kendini atıyor dediignz gbi aynı ya ofofff 
0 oy
(15,272 puan) tarafından
17 aylık oğlum. Ben de çok merak ediyorum.nasil keseceğimi. Çocuk memeye öyle düşkün ki her gördüğünde sanki yıllardır görmemiş gibi öyle.bir mutlulukla saldırıyor. Gece 11 de uyandı. O saatten beri 8 kere emdi. Uyumak için. Deli olacam.  1dk önce daldı uykuya. Her gün çeşit çeşit huy. A

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 258 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 119 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.