0 oy
149 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar ayak baş parmağının tırnağı ete doğru girmeye başladı ve çok ağrıyor başına gelen var mı nasıl tedavi oluyor 

9 Cevaplar

0 oy
(1,414 puan) tarafından
Daha yeni ise becerebiliyorsan kendin pedikür yap yoksa da kuaförde yaptır  ilerlediyse genel cerrahiye gidiyorsun onlar kesiyor bnm oğlanın baya ilenlemişti anesteziyle kestiler 4 tane de dikiş vardı şimdi çok iyi tırnağı.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yeni fark ettim ama kenarında törpüyü bile sokamadım hem ağrıdı hem de girmedi en iyisi doktora gideyim uyuşturuyorlar demi 
0 oy
(120 puan) tarafından
Cnm genelde ameliyetla düzeliyor ama. Kardeşlerim çok çekmişti soğan haslayip parmağı sariyorlardı annem öyle yapardı yani baya bı duzelirdi sonra tekrar ederdi. Sanırım nazara gelmeylede alakalı cnm kendini oku arada benim kardeşlerim ikiz dikkat çekerler her yönden çocuklar çok çekti tırnak batigindan 
0 oy
tarafından
Kendımı bıldm bılelı cekıyorum. Her zaman agrı sancı yasıyodum ta kı doguma kadr . Dgumda aldıgm fazla kılolar sebebıyle ıltıhaplandı 3 ay ıltıhabı kurutamadm. Ilac vermezler emzırıyorum dıye gıtmedımde hastaneye en son dayanamadm ortopedi bölümüne gıttjm orda tırnagı aldırdm . Suan oyle bı rahatım kı ınan cok sukur cıkmadı ınsallahda cıkmaz daha 
0 oy
(930 puan) tarafından
Ayak parmaklarımın hepsi batıyor  Bi gün öyle Bi şişti ki tek taraflı da değil iki taraflı sismisti altına torpuyu koydum küçük makas ile kestim baya derinden o şekilde çıkardım baktım halıda açıyor şiş olan yere bastirdim iyice ordan tırnak çıktı 

Şükür artık eskisi kadar olmuyor 

Kaynim da 3 kere filan doktora gitti onun ki çok ama çok kötüydu 
0 oy
(476 puan) tarafından
Bak şimdi tırnağı biraz kesiyorsun ince kesme ama sakın koparma tırnağı batma olan tarafindan değil diğer taraftan kesmeye başla sonra tırnak bastamasina yaklaşınca tırnağı tut batmanın olduğu tarafta doğru çek asşa doğru kopart batma ordan çıkıyor doğru yaparsan
(476 puan) tarafından
1 kere ameliyat oldum pişman oldum tırnak yapım bozuldu hem de tekrar batma oldu ondan sonra bu yöntemle kendim yaptım 2 3 sefer de düzeldi bidaha da olmadi
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim denicem
0 oy
(669 puan) tarafından
Kuaföre git canm pedikür yaptır ben evlenmeden önce gitmiştim en son okadar iyi geldiki ayağım bi rahatladı nekadar batık vardı hepsini çıkardı biraz dayanman lazım sadece sende git bence olmazsa doktora gidersin 
0 oy
(481 puan) tarafından
4 sene önce benimde batıyodu genel cerahiye giderek ameliyat oldum. Şimdi yine arada batıyo ama ilerlemeden hallediyorum onu
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Törpü girmez de daha ince bisile kaldır kes benimde oluyo hamileyken hep acımaya başlayınca öyle yapıyorum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 80 göst.
20 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozlemyy (986 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 203 göst.
16 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Benguu (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 202 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Banu.28 (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 240 göst.
17 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...