0 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde (4,164 puan) tarafından
Kızlar bugün özelde farklı Bi doktora gittim şimdiye kadar Bi devlet Bi özel gidiyordum ama bu kez özelde farklı Bi doktora gittim sağlık ocağında tahlillerimde eksikler vardı Bi an önce git göster dedi ebe bende devlette uğraşmıyım dedim randevu almaya gittim tetenoz aşısı oldum covit aşısı ile arasında kaç gün olması lazım dedim sen zaten geçirmişsin neyin aşısını olacaksın saçmalama olma zaten 6 ay olmazsın vücudundaki antikor koruyor seni boşver olacaksan da doğumdan sonra ol dedi şimdiye kadar devletteki tüm doktorlar ol diyordu sağlık ocağındaki ebe ol diyor ama özeldeki doktorlar olma diyor anlamadım ya sizler neler düşünüyorsunuz ben doğuma yakın tekrar olurum diye korkuyorum 

9 Cevaplar

+2 oy
(7,441 puan) tarafından
Kim diyor 6 ay koruyor diye asi daha piyasada yokken Ben saglikciyim.arkadaslarimdan bir çoğu 2-3 ayda bir covid oldular.ve şu son bir aydır da yatan hastaların çoğu  korkutmak ta istemem ama bir çok ölen gebemiz var bebek acilen alınıyor anne kurtulamıyor 
(4,164 puan) tarafından
Bende onları duyduğum için son aylarda tekrar olmaktan çok korkuyorum canım Allah muhafaza yani ama olma diyen de doktor insanın kafası karışıyor
-Reklam-
0 oy
(187 puan) tarafından
Özele gidiyorum bende doktorum ol dedi ve oldum sen geçirdin 6 ay seni koruyor bebeğini ne koruyacak 
(4,164 puan) tarafından
Nasıl yani canım doğduktan sonra mı diyosun ben zaten hamile iken geçirdim 14 haftalıkken şimdi 22+3 teyim
tarafından
O zaman olma canım zaten 6 ay koruyor dediği gibi doğumdan sonra olursun ben de daha önce korun oldum Altay koruduğu için aşı randevusu bile alamıyordum oldum ama mecbur çünkü 6 ayi geçtik
(4,164 puan) tarafından
Anladım canım çok kararsızım her kafadan Bi ses çıkıyor ya
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Geçirdiysen bir şey diyemem canım yoksa mutlaka ol derdim sen gene de başka birine daha sor
(4,164 puan) tarafından
Kuzum her kafadan bir ses çıkıyor valla ya
0 oy
tarafından
Yeni covid geçirdiyse o sende antikor bırakmıştır demiş canım 6 ay sonra etkisi geçiyor demekki o zaman ol diyor şimdi aşı olsan boşuna olcan zaten antikorun var
(4,164 puan) tarafından
Yani doğumdan sonra mı olmalıyım sence de canım
tarafından
Ben bişey diyemem canım
(4,164 puan) tarafından
Ah ah ol diyen de doktor olma diyen de hangisine inanalım şaşırdık valla ya saol canım
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Neye inanacagimizi sastikk benim komsummm 4 ay içinde iki kez corana oldu antikor onu korumadii ben ağır geçirdim yoğun bakım da kaldım bı ay oldu cikali ama aşım cikmiss sastimm kaldimm
(4,164 puan) tarafından
Canım bana da aşı hemen Bi ay sonra çıktı ama bekleyeyim dedim sonra da tetenoz zamanı geldi tetenoz zamanı ile arasında Bi ay olsun dedi doktor ebede 15 gün yeter 15 gün sonra gel dedi bugün de bu gittiğim doktor sakın olma diyor
0 oy
tarafından
Benim doktorum olma dedi ben de olmadım 33 haftalık hamileyim 
(4,164 puan) tarafından
Bende o haftalarda tekrar geçirmekten korkuyorum işte canım
0 oy
tarafından
3 kere korona olan var 6 ayın garantisini nasıl verebiliyorlar
(4,164 puan) tarafından
Bende anlamadım ki canım ol diyen de doktor olma diyen de hangisine inanalım
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bende özele gidiyorum doktorum olmamı istiyor tetanoz ile aşı arasında 3 hafta olmalı
(4,164 puan) tarafından
Sence olayım mı kuzum sen kaçıncı haftada olsun benim tetenoz 2 hafta geçti Bi hafta daha beklersem 3 hafta olur ama bu kezde tetenoz 2. Doz Bi hafta sonra gelecek
(12,856 puan) tarafından
Ben olucam sanırım canım aşı karşıtı bir insan değilim ailemde akrabalarım da aşı olmayan kalmadı aşı planlamasını doktorun ya da sağlık ocağı ebesi ile yap
(4,164 puan) tarafından
Benim de ailem ısrarla ol diyor ailede olmayan kalmadı canım babam özellikle sen bebeğini düşünüyorsun biz de seni düşünüyoruz ol aşını kızım diyor bana işte ebe ayın 1 inde gel demisti iki hafta geçince ama gitmedim doktor Bi ay olsun arada demisti çünkü şimdi gidersem tetenozun ikinci dozu ile arada vakit az olmus olacak bir de bugünkü doktor da olma deyince kafam karıştı işte canım
(12,856 puan) tarafından
Doktorlar da farklı görüşteler ya kime güvenip karar vericez acaba ebe belki tetanoz aşısını ileriye atabilir canım
(4,164 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya Bi ebe ile tekrar konuşayım bakayım
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Sizler hangi haftalarda oldunuz kızlar 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 71 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 68 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
14 Mart 2022 Diğer kategorisinde Amine su (3,419 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 312 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,609 soru

11,363,907 cevap

34,841 kullanıcı

...