0 oy
323 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Hanımlar yaprak sarmak istiyorum maşallah bu aralar hamaratlığım pek üstümde ahaha nerden alabilirim yaprak siz nerden alıyorsunuz tavsiyeleriniz neler bide 2.sorumda olacak sarma taşım yok sarma taşı olmayanlar ne kullanıyorsunuz ve sorun yaşıyor msunuz?? Pişirirken 

9 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Ben sarma yapraginj taze alıyorum zamanj gelince katlayip siselere basiyorum sulu salamura sevmiyorum ben pişerken de üstüne tabagi ters cevur kapat mis gibi dagilmadan piser
tarafından
Hiç yapmadım da ondan soruyorum canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Bimde A101 de salamura yapraklar var bidonda canım onlardan alabilirsin 

Benimde yok kız taşım ben dik dik dizerim üstüne tabak koyarım altınıda kısarım kontrol ede ede pişiririm :)

tarafından
Teşekkür ederim canım a 101 İn yaprağı guzel mi bide onu kaynatmak mı gerekıyor yaprağı
(2,565 puan) tarafından
Yok kız salamura zaten ısla akşamdan sabaha kadar tuzu çıksın güzelce yıka sar

Ben BİM’den almıştım bi kaç kere güzel çıkmıştı
tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
Suyu koyarken az az yok çektikçe koy uzeirni geçmesin ben tabak kapatıyorum hiç dagilmiyor porselen tabak ben tokatlilardan alıyorum yaprağı 20 dkda pişiyor yaprakları çok guzel
0 oy
tarafından
Annem kendi toplayıp salamura yapıyor hiç almadım 

Tabak kapatıyorum canım 
0 oy
tarafından
Nerden alinir bilmiyorum kuzu marketlerde vs vardir buyuk ihtimal bizim bahce var ordan yapiyorum
0 oy
tarafından
Tokattan alıyorum yapragımı. Tokatlıyım yapragımız meshurdur :) cokda lezzetlıdır :)  

2.sorunun cevabj benmde sarma tasım yok normal tabak kapatıyorum dolmalarn ustune dagılmasn dıye bı skntı olmuyo canm
tarafından
İnternet adresiniz fln var mı canım satış yapyor musunuz bende sıvasta yaşıyorum anlaşsak kargo nasıl olur bılemedim ki
tarafından
Ben tokatta oturmuyorum canm. Tokatlıyım aılem felan hepsı orda ama ben çankırıdayım. teyzemler felan yapıp satıyolar ben onlardan alıyorum ama ınternet sayfası felan yok canm normal aıle ıcıne satıyolar. Ama tokatta cok guzel yaprak satanı bulabılırsn canm
0 oy
tarafından
Taze kendin yaptigina benzemez hiç bir şey biz bir kere hazır aldık hiç beğenmedik Normal annemin gelinlik tabağını kapatıyorum bir tabak belirle sürekli onu kapat zamanla sarariyor tabak çünkü .. etrafında yaprak basan biri varsa ondan alabilirsin anca 
0 oy
(636 puan) tarafından
Yaprak kendimin çook canım. Üzüm bağlarımız var. Yazın hem salamura hem kuru basım yapıyorum. Taze taze uç yapraklarından. Sarma taşını da af buyur hiç duymadım ne için kullanılıyor 
0 oy
tarafından
Yakın olsaydın da vereydim bacıma kapıda asma ağacım var yazın bidonlara basarım salamura yaparım kışın da miss gibi yeriz canım 

Üstüne de tabak kapatiyorum ben canım 
tarafından
Ohh ne guzl sağol aşkım Allah razı olsun
tarafından
Senden de canım benim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 287 göst.
16 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
29 Ağustos 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hatice 25 (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 222 göst.
27 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Annne3 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
14 Aralık 2023 Aile kategorisinde Gizemli sevdam (198 puan) tarafından soruldu

379,887 soru

11,372,195 cevap

34,855 kullanıcı

...