0 oy
303 göst.
Aile kategorisinde (687 puan) tarafından
Ne yapmam lazım ne vereyim kafam karıştı hiçbir bilgim yok aslında uyusam sütüm çoğalır gibi ama şuan bomboş süt hemen kesilir miki

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaç aylık bebek canım 
(687 puan) tarafından
Bugün 2 aylik oldu
tarafından
Çay iç canım sütun çok olur . Doktora git yada mama ver
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Bol bol rezene çayı iç uyu dinlen iyice emzir boş desende emzir temas olur
(687 puan) tarafından
Tutmuyor hemen bırakıyor mama mi eczaneden alsak kararsizim
0 oy
tarafından
Bol bol su iç canım yeşillik ye irmik tatlisi falan yap ye helva varsa ye
0 oy
(345 puan) tarafından
Bol bol su iç canım mama falan varsa verebılırsın bebegın kac aylık 
(687 puan) tarafından
2 aylik cnm mama yok almayı düşünüyordum ama versem memeyi birakirmi
(345 puan) tarafından
Mamadan once emzir mamayı sonra ver canım ac kalmasın bebısın
0 oy
tarafından
Yazik açlıktan agliyor mama verebilirsin 
(687 puan) tarafından
Yokki alsammı
0 oy
(3,384 puan) tarafından
Aç kalırsa sarılık olur sık sık emzir yok deme bide tatlı şeyler ye hoşaf gibi baktın olmuo mama alcan bebişi aç bırakma
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Mama verebilirsin sadece 2 aylık bebege 
(687 puan) tarafından
Şuan yokta yeni alaçam ama korkuyorum memeyi bırakır çünkü uyusak sutum çoğalır diye düşünüyorum
(25,224 puan) tarafından
Evet uyku çoğaltır canım hurma da ye
0 oy
(1,381 puan) tarafından

Canım bu tarifi bi dene inşallah sütün çoğalır

image

image

(687 puan) tarafından
Çok sağol cnm bnm
(1,381 puan) tarafından
İnşallah faydası olur
(687 puan) tarafından
Cnm bu sadece suyumu içilir içindekiler süzmeye gerek var mi ve buzfolaptami muhafaza edim
(1,381 puan) tarafından
Evet canım süzerek içeceksin
0 oy
(444 puan) tarafından
Canım gazi olabilir mi? Bebek emdikçe süt gelir, bebek emerken süt hiç bitmezmiş gazını çıkarıp tekrar dene istersen
(687 puan) tarafından
Gazı yok ta bugün hep 5 dk emip bırakıyor ac olduğunu düşünüyorum
(444 puan) tarafından
Bilmiyorum canim ama bebeğimin bazen 2-3 kere gazı çıkıyor üstten. Hepsini çıkarmadan asla emmiyor suanda
0 oy
(628 puan) tarafından
Aç bırakma bebeği yazık. Mama takviye ver. Benim de sütüm az doktor mama başlattı. Hem emiyor hem mama yiyor. 
(687 puan) tarafından
Hangi mama cnm ve nasıl yapiliyor
(628 puan) tarafından
Evolvia vermişti doktor. 30 ml ılık suya 1 ölçek başlattı. İki saat ara ile bir mama bir emzirme şeklinde. Çok gaz yapmayan bir mama. İmkanın varsa doktora danış ama.
0 oy
tarafından
Sütünüz yoknise mama kullanın. Açlıktan bebek anlatılmaz gunah yavrum mama verince memeyide  bırakmıyorlar korkmayın. Mama içince uyudukça sizde uyursunuz ve sutunuzden yerine yerine . Sut arttığı çaylar var eczaneden alabilirsiniz. Etkisi olur bol.bol şu için ve dinlenin. 
(687 puan) tarafından
Hangi mama iyi ve nasıl kullanilir söyler misiniz bide anne cayi en iyi marka hangisi cnm
tarafından
Ben kızımda anne sütüne en yakın olan dr önerisi ile sma mama almıştım. Humana nin anne sut arttığı çayı var . Mama içinde kutu üzerinde detaylı bilgileri yer alıyor canim
(687 puan) tarafından
Tessekurler cnm
0 oy
tarafından
Canım bol bol enzim bol yeşillik ye sütun aartar bol kompostu iç uykuda çok önemli bol su iç birde  ama bebekte emdikçe gelir süt ben bulgur pilavı kayısı hoşafı ıspanak sürekli bunları tuketirdim bol salata 3 litre su icmen lazım en az olmaz sütun yoksa çok az olur 
tarafından
Canım benim mecbur yiceksin bebeğini düşün ozaman yersin ben öyle yapıyordum sütun oyuzden yok anne sütü bebeklerin bağışıklıgini güçlendiriyor hastalığını bile iyislestiriyor bir nevi antibiotik görevi görüyor bende senin gibiydim doğumda çok kan kaybettigin için kansızlık tan iştahın yok bol kayısı hoşafı yap ama yaprak kayısı alman lazım Cook güzel süt yapıyor ben hiç bişey yiyemessem hoşaf iciyordum bulgur pilavı çok güzel sütüm oldu kızım 1 yaşında hiç mama vermedim inan kendi ne güven bebeğini düşün
(687 puan) tarafından
Yaprak kayısı dediğin cnm
tarafından
Canım onun hoşafı iyi süt yapıyor doğal birde internete yaz görürsün yada aktarlarda söyleyin bulursun hurma incir kuru dut kayısı bunlar süt yapar ama sen Yemen'e içmene de dikkat etmen lazım kendinde duseesin güçten zor ayaklanirin ihtah açıcı şurup yazdır sağlık ocağına hiç yiyemiyorsan zorlanan lazım kendini bebeğin için kuzum
(687 puan) tarafından
Şuan çok korktum zaten sütüm tamamen kesilecek diye süt yapacak ne bulduysam yedim rezene cayida yaptım şimdi içecek.kizimi hafif kaldırdım şimdi emdi yutkunma sesi baya geldi çok mutlu oldum inşalla uyanmaz bnde uyurum sutum cogalsin
tarafından
Canım Yemen'e dikkat edersen hem kendin için hem bebek için iyi olur bak benimde kanım düşmüştü baya hep akrabalar zorladı yemek yemeye sadece komposto suyu içiyordum gözüm karariyordu ayakta zor yürüyordum Ama ne zaman yemek yemeye basladim duzeldim Heleki uyuyunca yememe dikkat edince taş gibi oluyordu sütüm :) iyi yapmışsın cnm bebiste doymuş en azından kalkıp gece bile meyve yiyordum sırf sütüm olsun diye gerçi gündüz yersen yine sütun yeterli olur cnm benim çok geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün insAllah
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Inan açliktan degil gazdan agliyordur belkide bende acliktan sandim mamaya baslamistim cok pisman oldum sonra. Gezdir evin icinde salla biraz oyala.bir yeri agriyordur onun
(101 puan) tarafından
Kaç kilo alıyor ayda, 600 ile 900 gr arası alıyorsa sütünüz yetiyor demek en iyi böyle anlarsınız
(687 puan) tarafından
Şuan iki aylık 5 200 gr iyimi
(101 puan) tarafından
Kaç kılo dogdu ayda ortalama 900 gr aldıysa iyidir. 600 gr dan az aldıysa takviye gerekebilir
(687 puan) tarafından
3 350 doğdu cnm
(101 puan) tarafından
Kılo alımı iyi gibi ama siz yıne de bir doktora danısın o mama önerirse verirsiniz
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Mama vereceksen biberonla değil kaşık biberonla ver meme reddi yapmıyo 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Hiç bekleme mama al ver yazık günah rızkı varsa sütün illaki çoğalır
0 oy
tarafından
2 günlük benim bebeğim sütüm yok bende gelir diye bekliyorum ilk doğumum dün buyukleri dinledim boş da olsa ver memeyi dediler sabaha kadar ağladı bebek sonra mama aldım karnı doydu uyuyor yavrum. 
(687 puan) tarafından
Peki sütün geldimi

İlgili sorular

+1 oy
30 cevap 1,312 göst.
14 Şubat 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 655 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Emojino (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 695 göst.
29 Mart 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu