0 oy
477 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
ipler çok pahalı oldu 13 TL. Nerden baksanız bir bebeğe 4 5 çeşit ip gidiyor bazen daha fazla modele göre değişiyor. Şimdi sorum bebeğin boyutu 40 45 cm arası değişiyor buda benim 10 günde örmeme mal oluyor sizce fiyat ne olmalı? Göz 2 TL boncuk elyaf bir bebeğe 10 TL gidiyor. Tüm masrafları yazdım 

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Bunu 50 liraya aldım 

image

-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bazıları çok abartıyor bence 100 150 ideal 
+1 oy
tarafından
Yaptıklarını atar mısın ?
(4,668 puan) tarafından
Evet ben de çok merak ediyorum. Özellikle arabayı. Oğluma evladiyelik bi oyuncak istiyorum belki öyle bise olabilir.
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Bir bebeğe ne kadar ip gidiyor peki
tarafından
Pepe ördüm 7 çeşit ip gitti 13 TL den hesap et
0 oy
(1,145 puan) tarafından
80 lira harcayıp da 10 gün uğraşınca en az 200 diyesim geliyor da onu alan olmaz
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Masrafları hesaplamadan yazıyorum. Instagmrada bir kaç sayfadan amigurumi bebek fiyatı almıştım ortalama 100 150 TL ya satıyorlar 
tarafından
Ama onlar 15 20 cm kuzum o boyutlar öyle genelde
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Arkadaşım 250ye satıyor orta boy olanları bence ederide o çünkü örerken görüyorum gerçekten çok emek var 
tarafından
Aşırı derecede emek var bitmiyor şimdi araba örüyorum en az 18 parça çıktı 15 cm boyunda bugün bitirir atarım canım
0 oy
tarafından
100 -150 olmalı 
tarafından
Malzeme 100 TL tutuyor kimi bebekte 150 az 45 cm bebek için
0 oy
(17,754 puan) tarafından
Pahalı zaten amugurumi oyuncaklar
0 oy
tarafından

J

Bizim gelinde böyle bi begi 150 180 diyor ama image

tarafından
Kuzum bu çok basit benim yaptığım 45 cm ama gerçek gibi birini yaptım hediye ettim
tarafından
Basitmi kiz kocaman neresi basit bu 45 cm 50 tlye aldim csntasi sapkasi var dur atam foto
0 oy
tarafından
Bir bebege 4.5 renk ip alıyorsun ama o ipler bitmiyor canım 150 tl bence degeri  
tarafından
Nasıl bitmiyor 45 cm bebeğe 1 tane ten rengi garanti gidiyor 1 kahva yada sari renk ip saçına gidiyor ama bebeği istedikleri renge göre örcem sonuçta hangi renk isteniyorsa o ipi almam lazım
0 oy
(444 puan) tarafından
Bende satmak istiyorum ama alan olmaz diye sadece bebegime birkaç tane ördüm. İnsanlar tarifini bile 40-50 tlye satiyor
tarafından
Tarifi hile parayla ne kadar iğrenç bir şey
(444 puan) tarafından
Evet canim çok güzel oyuncaklar yapiyolar ama tarifi parali olunca öyle kaliyorum valla
0 oy
tarafından
2017 senesinde almıştım 125₺ idi 

Orda boy 

El emeği göz nuru el emeginizin ederini alin derim 
tarafından
Kuzum 45 cm 280 TL gibi bir fiyat minicik emzik zinciri sık sık seti ikisi toplam 100 TL instagramda
0 oy
tarafından
Canm bnde örüyorum amıgurımı . Bebeklern fıyatını cm hedabı olarak yapabılırsn . Cm bası 3 tl mıydı neydı en son hatırladgım kadarıyla. Atıyorum 40 cm bebek ordun 3 le carp 120 yapar bıde buna masrafları ekle fıyatını oyle belırle 
tarafından
Doru at örmüştü birisi 450 TL boyu kocaman ama alize puf iple örmüştü alize puf ipin tanesi 18 TL
tarafından
İşte  cm boyu masraflar hepsini toplayıp sonuc cıkarabılırsn kuzum
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Alici bulabiliyosan çok iyi valla 

Internete baktım bi ara normal boyda bi bebeği 200 e satiyolar canım
tarafından
Benimki 45 cm kuzu sordum bir kaç instagram hesabına alıcı gibi 280 TL aşağı yok 45 cm olanlar
0 oy
(691 puan) tarafından
Canım bende yapıyorum o boyda ki bir bebek 150 den aşağı olmaz yapmam da..bazen çok diyorlar malzemeyi alın buyrun yapın diyorum.ayrica ipler zamlandi alize coton Gold falan 16 18 arası..catania 50 Gr 13 lira..
tarafından
İnstagramda 280 TL kuzum 45 cm olanlar
(691 puan) tarafından
Bazı sayfalar coşmuş zaten ama haklılar herşey o kadar pahalı ki:((ben yapmıyorum artık kimse emeği görmüyor çünkü
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Elyafı çok pahalı mı alıyorsun ben 1 kiloyu 25 tl ye alıyorum 1 bebege 10 liralık elyaf gitmez canım 
tarafından
Kuzum bebeğin kafası çok büyük ben sıkı dolduruyorum gevşek doldurduğum zaman makinaya girince şekli değişiyor 30 TL ye alıyorum ben burda
(25,224 puan) tarafından
Anladım canım. Yani 150 den aşağı satma onlar pahalı ya eğer profesyonel yapıyorsan
0 oy
(13,202 puan) tarafından
O yüzden boyutuna göre değişiyor fiyatları kuzum elinin karını da koy elli yüz ne koyarsan ona göre sat 
0 oy
(2,829 puan) tarafından

Canım sen zaten kafanda fiyat belirlemişsin onu söylesen daha iyi değil mi? Çünkü baktım kim ne derse ona ucuz buna malzeme çok falan demişsin. Zaten profesyonel olarak yapıyorum demişsin müşterilerin vardır sana göre.

Haklısın çok emek var. Bende yapıyorum günler sürüyor, ipler çok pahalı. Ama insanlar da haklı olarak 200 250 lira bi ipten bebeğe vermek istemiyorlar.

Ha ayrıca ten rengi bitiyor, saç rengi bitiyor ama diğerleri genelde hep kalıyor ipler yani. 
tarafından
Canım ben bugün trendyolda tırtıl gördüm 6 top şeklinde uzunluğu 130 TL kendim ördüm tırtılı çok basit 2 günde bitiyor şimdi 130 TL bir tırtıl fiyatiyken nasıl koca bir bebeğe 45 cm lik 150 TL etsin tırtıl birde fazla işçilik yok gövdeyi tek seferde örerek dolduruyorum kısacası çok basit bir şeye 130 TL alıyorlar
(2,829 puan) tarafından
Evet evet onlara işte o fiyatları verince bize daha zor gelen şeylere de aynı fiyatı biçiyorlar. O yüzden fiyatı sen belirleyeceksin yine.
0 oy
(627 puan) tarafından
Valla bebek orene kadar koskocaman bir ceket örülür ince ince her detayına uğraşılıyor bende yapıyorum ipler çok pahalı günlerini alıyor örmeyenlere basit geliyor pahalı buluyorlar şuanda tavşan bebek 140-150 arası satılıyor saçı yok boyutu küçük klasik tavşanlarda yani birde saçlı şapkalı ayakkabılı felan ördüğunde bu rakam daha da artıyor 1 yumak gitmiyorki diyorlar ama istenilen renkte örmek için mecburen aliyorusunuz o ipi kalanını ördüğunde adam diyorki burası pembe olmasin mavi olsun gidip tekrar ip alıyorsun noldu elinde kalan ip hiçbir işe yaramadı 
tarafından
Bende aynısını söylüyorum ama insanlar anlamıyor 5 dakikada bitiyor sanılıyorlar

İlgili sorular

+5 oy
35 cevap 922 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
16 cevap 437 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 146 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Cansu.drn (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
18 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yss123! (9 puan) tarafından soruldu

379,619 soru

11,364,095 cevap

34,841 kullanıcı

...