+1 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (739 puan) tarafından
Sizce ne zaman ayrılmalı 

25 Cevaplar

+1 oy
(1,352 puan) tarafından
Maximum 1.5 yaşına kadar bekletirim. Sonra hem onun için hem bizim için ayrı odalarda uyumak daha yararlı olacaktır. Doktorlar da bunu öneriyor.
(739 puan) tarafından
Ayırması zor olmaz mı o yaşta peki
(1,352 puan) tarafından
Mama ile beslenen bir kızım olduğu için zorluk yaşamam diye düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biz 4 5 yaşına gelene kadar ayırmayı düşünmüyoruz
(739 puan) tarafından
Çok geç ayrılması gerekiyomuş siz bilirsiniz tabi
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ya kizim 2 yasinda ben ayiramiyom odasini sanki o orda tek uyurken bi basina atmis gibi hissederim diom :D
(739 puan) tarafından
Alışkanlık işte:)
0 oy
tarafından
Valla biz daha küçüğüz ama beraber uyuyoruz. Ben sırtımı bile dönemiyorum üzülür öyle görür diye. Evlenene kadar ayırırsam iyi :D
tarafından
Damatta içgüvey gelsin dimi :))
tarafından
Kızım yanımda olsunda olur :))
(739 puan) tarafından
Bende yanımda yatırmaya korkuyom :)
tarafından
Mecbur öbür türlü yatağa uzanmak kalkmak daha zor oluyo benim için :)
0 oy
(622 puan) tarafından
Doğduğundan beri beşiğinde uyuyor aynı odadayiz asla yanıma almadım şuan 4.5 aylık 2.5-3 yaşına gelince odasini ayırmayı düşünüyorum
(739 puan) tarafından
5 buçuk aylık benimde 2 3 geç değil mi ya
0 oy
(12,264 puan) tarafından
2 yaşında hala ayırmadım ayrılmayı da düşünmüyorum çünkü evin tek kızı abileri bir odada yatıyor onun benim yanımda yatması şu an en mantıklı olan
(739 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(44,748 puan) tarafından
3,5 yaşında kızıma oda yaptım ayırdım oğlum 22 aylık aynı onuda o şekil o yasta ayircam 
(739 puan) tarafından
Zor olmadı mı peki
(44,748 puan) tarafından
Yok hayır daha kolaydı bilinçli olduğu icin
0 oy
(119,467 puan) tarafından
8 aylikken ayirdim biz
(739 puan) tarafından
Zor oldu mu
(119,467 puan) tarafından
bana zor oldu ozlemistim ama alisinca iyi yaa iyiki ayirmisim 1 yasi gecse dayanamazdim
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Beraber uyurken arkasını dönemeyen ben :D bence 2 yaş ideal 
(739 puan) tarafından
Ben yanıma yatırmamaya çalışıyorum alışmasın diye :)
(14,036 puan) tarafından
Ben mecburen şuan yatırıyorum canım besigine sığmıyor artık söktük yere de yatıramiyorum canım gidiyor :D
(739 puan) tarafından
Beşik mağdurusun desene:) park beşik candır
0 oy
(3,869 puan) tarafından
5 aylikken odasinj ayirdim ben
(739 puan) tarafından
Zor olmadı mı çok erken sanki
0 oy
tarafından
6 aylikken ayirdim suan 1.5 yasinda 
(1,352 puan) tarafından
Ne gibi zorluklar yaşadın (post sahibi değilim)
tarafından
Oglum asiri emen bi bebekdi yeni kestim.  Saat basi kalkardi bazen yarim saatte bi odalarimiz yan yana ama uykum cok kacardi en sonunda sabaha karsi uyuya kalirdim yaninda suan emmiyor kestim gece 2 3 defa kalkiyor zorlandigim tek konu buydu. Bence ayır kapisini kapatiyorum evde davul çalsan duymuyor
(1,352 puan) tarafından
Benim kızım mama ile besleniyor gece uykusu güzel 2 3 defa uyanır fakat emzik problemi var. Sadece uyuyacağı zaman emzik veriyorum. Gece uykusunda düştüğünde ne zaman kendi almaya başlayabilir
0 oy
(391 puan) tarafından

5 aylıkken ayırdım, odalarımız yanyana, ufak ses olsa uyanırım. Birçok uzman erken ayrılması taraftarı.

şimdi 15 aylık 
(739 puan) tarafından
Ayy kimi erken diyo kimi geç kafam karıştı
(391 puan) tarafından
Bir düşünün 2ni yaşında bebeği ayırmak mı kolay olur yoksa 6 aylıkken mı? Anneyi tam olarak bilen bir zamanda çocuk odadan ayrılmak ister mi, elbette hayır, 2 yaşından sonrada bırakın evlenene kadar yanınızda dursun, millet abartmış ne öyle 2 -3 yaş falan yuhh dedim yani..
(739 puan) tarafından
Bende şaşırdım 2 3 yaş çok bence de
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Komik rakamlar yazılmış ben de uzun yıllar annemle uyudum sonra ayrılması zor oldu bence 6 aydan sonra ki uzmanlar da öneriyor keşke fırsatım olsa bugün ayırsam odasını 
(5,108 puan) tarafından
Benim takip ettiğim pedagoglar maksimum 3 yaş diyorlar bana da 1 yaşını tamamlamadan ayırmak garip geliyor :)
(13,202 puan) tarafından
En doğrusu en baştan anne olarak da odasına yatırmak
(5,108 puan) tarafından
Benim yatak odam küçük olduğu için sanırım bu evden çıkmazsak çok fazla bizimle kalmayacak gibi duruyor ama duruma göre de değişebilir. Sağlıkla kucağıma alayım da
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Oda yaptım ama 3 yaşından önce bizim odadan ayırmam canım 
(739 puan) tarafından
Neden peki sonra zor olmaz mı?
tarafından
Kimseyi korkutmak istemem ama eşimin yeğeni uyurken tıkanmış ve boğulmuş o yüzden eşim asla bırakmaz
(739 puan) tarafından
Ayy Allah korusun olacak olduktan sonra aynı odada da olur da dikkat etmek lazım
tarafından
Elbette öyle Rabb'im esirgesin benim kızım 6 aylıkken nefesini tutmayı öğrenmişti iki kere kucağımda mosmor kesildi o yüzden gece defalarca uyanıp nefesini kontrol ediyorum canım
0 oy
tarafından
Kızımla uyuyorum 2 Yaşında ayırmam eşimde karşı çünkü kızım tek kalınca kokuu diyor yani korkuyorum doğum gününde evim aşırı kalabalıktı bende hizmet ediyordum çocuklardan birisi kızımı odaya kapatmış baktım kızım yok odaları gezdim karanlık odada oyun oynuyor kapıyı açtım koktum dedi o yüzden asla ayırmam onun kokusu olmadan uyuyamıyorum oğlumda yanımda beşiğinde
(739 puan) tarafından
Oyy kıyamam ya
0 oy
(1,539 puan) tarafından
1yas olduğunda doğru zman olduğunu soyluyor bazı uzmanlar ama bilemedim kızım 11 aylık küçük sanki daha ya birde maşallah çok hareketli nasıl ayiriyim bilemedim  ya sesini falan duymazsam falan bakalım 1 yaşına gelsin bakacam duruma göre ben ama ayırmam sanırım bilmiyorum
(739 puan) tarafından
1 ay kalmış desene :)
(1,539 puan) tarafından
Aynen bakalım ayırabilecek miyim :):)
(739 puan) tarafından
Kolay gelsin sana:)
0 oy
(2,196 puan) tarafından
1 yaşında ayırdım 19 aylık şu an daha iyi uyuyo 
(739 puan) tarafından
Ben de bekliyim bi kaç ay bakalım
0 oy
(13,099 puan) tarafından
12 aylıktı ayırdım 
(739 puan) tarafından
Zorlandı mi peki adepte olmakta
(13,099 puan) tarafından
Yani zorlandı derken bizimki emzik de emiyordu 12 ayında bıraktı aynı anda hepsi bir olunca elbet zorlandı ama oda konusunda çok zorlanmadı
0 oy
tarafından
Şu anda 7.5 aylık yaza ayırmayı düşünüyorum 
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Kizim 3 ogum 1 yasinda ayirmayi dusunmuyorum daha

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 521 göst.
5 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 316 göst.