0 oy
181 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ben ilana koymuştum dairemizi 350 bine sonra sürekli bizi emlakçılar aradı biz satalım falan diye ondan sonra şu 1 ay içinde benim dairenin değeri 450 ye kadar arttı ama biz dairenin fiyatını değiştirmedik şimdi emlakçı ile de konuştuk emlakçı dedi bende de internete dedi 360a koyacağım 345 a satarım 5000 lira da cebime atarım dedi komisyon olarak ama şimdi bakıyorum 390 milyara koymuş internete siz ne düşünüyorsunuz bu adam bence 40 milyar cebine atacak gibime geliyor Bizim daire üzerinden sizin düşünceleriniz nedir 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,962 puan) tarafından
Herkes emlakcıları kötü göstermiş ama işini hakkıyla yapanda var. Benim eşimde emlakcı. Yetki belgesi var ve ona gore çalışıyor. Yaptığı işten yüzde 2 komisyon alıyor. Güvenilir bi emlakcı ile çalışmak zamandan ve paradan kazandırır. Bi ev satilacaksa bunun bi piyasası vardir ve eksper gidip o evin fiyatini belirler. En azindan eşim öyle çalışıyo. Siz iyisine denk gelmemissiniz. Genel konusmayalim lütfen. Toplumda boyle bi önyargı olusmus emlakci diyince dolandırıcı damgasi vuruyo insanlar. Halbuki bu isi yapmak icin sinava giren belge alan egitim alan insanlarda var. Birazda vicdan meselesi diyelim. Her işte olduğu gibi bunda da iyiler ve kötüler var
tarafından
Tabi canım ben dolandırıcı gibisinden demedim zaten ama bende mesela kredi ödüyorum adamda okadar araba kullanıyor gezdiriyor akşama kadarda calisiyorlar ama bir daireden da 50 bin TL kâr etmek yani karşındakini enayi yerine koymak bence birde eşimle alay etmişler daha fiyatı indirir diye birde ankastreyi bırak diyolar zoruma gitti açıkçası canim
-Reklam-
0 oy
(391 puan) tarafından
Aklın varsa uzak dur emlakçıdan.. hangi ildesin bilmiyorum ama ev fiyatları uçtu. Çok ucuza veriyorsun.. emlakçıyı bırak, kendin sat.  40 bini cebine atar ruhun duymaz
tarafından
Bizim dairemiz alt dubleks ama yüksek altında sığınak var
(391 puan) tarafından
Valla bacım emlakçılar tabiri caizse ş.erefsiz,, sen 360 sattım der ama 500 e satar. Dediğim gibi emlakçıyı aradan çıkar kendiniz satın. Eğer acelen yoksa tok Satıcı ol
tarafından
Yok cnm ev benim taksidini ödüyorum sadece benim amacım üst kat bir yer almak
tarafından
İstanbulda 340 bine evmi var kaçıncı kat hangi ilçede kız
tarafından
Yok üstüne çekecektir yada eski bina düşünüyorduk cnm
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Anam fırsatçı bunlar belki de o fiyata alıcı çıkmaz niye size sormadan öyle bişi yapmış hakkı varmı böyle bişeye 
tarafından
Evet ya zaten tipleride hoşuma gitmedi ilk gördüğüm den beri
0 oy
tarafından
Emlakçılara maalesef güven olmaz kendin sat evini 
tarafından
Doğru söylüyorsun canm eşim gelsin konuscam birde adam kaç kişi getirdi vazgeçti birde pazarlık yapmaya çalışıyor hala
tarafından
Terbiyesizler nefret ediyorum emlakçılardan
tarafından
Valla bilmem ankastreyi bırak biraz daha düşür sinirimi bozdular
0 oy
(13,087 puan) tarafından
E emlakçıların hepsi öyle sahibinden olması her zaman daha iyidir alıcı için.
tarafından
Doğru söylüyorsun canim
0 oy
(119,460 puan) tarafından
hee bencede saglam cukkaliycak parayi
tarafından
Ben onu cukkalarim
tarafından
Zaten gözüm tutmamisti en başından beri eşime deidm bunalr bisiy içiyor gibi bakıyor insana
(119,460 puan) tarafından
cikar onu aradan
tarafından
Cikarcam mikroplar ya bukadar da olmaz
0 oy
(968 puan) tarafından
Hic emlakciya para yedirmeyin simdi hersey el altinda internete sende koyarsin biri bakinca gostermeye musait degilmisiniz
tarafından
Musaitim canm valla çok sinirim bozuldu şimdi görünce
(968 puan) tarafından
Bizimde oldu 290a satmistik arsa adam herkese 350 demis babam buldu satici 1 gun sonra emlakci para istedi babamda ben sattim sen satmadin dedi oyle bseyler olmustu bide duyunca 350 dedigini hepten lavga ckti bizede o kadar ucuk dememisti
tarafından
Yok valla eşime soylicen vazgeçtik desin kendim satarım pislikler ya
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Emlakçıda senin yaptığın gibi ilana koyuyor bence kendin sat 
tarafından
Kendim satcam eşimle konustum
(1,160 puan) tarafından
Koy emlakjete Hürriyet'e sahibindene  ve letoya he rgun kontrol et bu kadar
0 oy
tarafından
Emlakciya neden para yediriyorsunuz ki siz satın eviniz nerede nasıl bir ev?
tarafından
Canım otobüs peronlarin arkasında Sancaktepe'de baya açık adres verdim bende sjjsjs
tarafından
Ahaha İzmir'de olsa kaçırmayacaktim :)
tarafından
Hadi ya okadarmi ucuz  snmak
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Kız aynısı bize de oldu 340 demistin adam 360 a koymus eşim de arkadaşına arattı kaça birakacak diye 355 son fiyat demis satılsa 15 cebe indirecekti büyük ihtimal satmaktan vazgeçtik sonradan
tarafından
Çok iyi fikirmis bende öyle yaptırayım eşime
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Emlakçı öle canm senin haberin yokken bile 50 bin TL ni alır emlakçıdan al direk kendin koy hem ev satılınca senden alıyor para hem karşı taraftan bir evden 70 bin kazanan var anneme ev aldık emlakçı karşı taraftan baya para almiş biz 1.5 vermiştik 
tarafından
Şimdi kendim ilana koydum cnm
0 oy
(2,844 puan) tarafından
Keşke siz direkt sahibinden satsaydınız. 
tarafından
Satmadık daha cnm zaten
0 oy
(5,534 puan) tarafından
Boşver canım verme illa emlakçı şart mı kâr edeceksen kendine yap 40 olmasın 20 olsun bu zaman da ev alması kolay mı insanlara biraz yardımcı olmak lazım 
tarafından
Aynen canm zaten bende taksit ödüyorum eşim iki ise birden gidiyor ödeyecek diye zaten satıp yine daire ye gircez krediyi kapatcaz bidaha kredi cekcez
(5,534 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun canım
0 oy
(802 puan) tarafından
Son satırında bence ile başlayan sözlerinde haklısın.Emlakcilarin hepsi aynı. Güzel bir piyasa değerlendirmesi yapıp, kendi işini kendin halletmeni öneririm.
tarafından
Evet doğru soyluyorsunuz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 197 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,417 göst.
6 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,992 soru

11,406,003 cevap

34,944 kullanıcı