0 oy
316 göst.
Aile kategorisinde (655 puan) tarafından
Kısaca özet geçiyorum biraz karışık bir konu parça parça parça anlatacam 

Biliyorsanız k.validem veaft etmiş evlenmeden önce 2 kaynım 1 görümcem var kayinlarim 25.21 yaşında görümcem 13 yaşında k.babam alkolik eve gelmez ayda 1 gelir filan 

Neyse biz evi ortadan ikiye duvarla bolmustuk 2 oda onlarda 2 oda bizde var bizim banyomuz yok tuvalette banyo yapıyoruz onların da mutfağı dışarda dışarı oda yapıldı orada 

Görümcem gunudz benimle akşam da evlerine gidiyor biryere gidip kalmak istemiyor kısaca neyse konuya geliyorum 

Bizim banyomuz yok kaç oldu eşime tasinalim diyorum kiralar yükseldiği için afedersiniz.g.otu yemiyo kira vermeyi ama görümcem de kaç oldu diyor tasinsaydiniz oraya geçerdim en azından mutfak içerde kışın çok ozr oluyor diyor kaldı ki çocuk çok haklı 

Kışın yağmurda soğukta dışarı cikmak filan kaç oldu bunu dile getiriyor bende kaç oldu eşime diyorum bak isteniyor bizi geldik onların huzurunu bozduk bizim yüzümüzden 2 odaya tikilip kaldılar diyorum 

Neyse bu gün eşim kendi duydu kulağıyla gorumcemin tasinsaydiniz oraya geçerdim dediğini 

Birtane ev bulduk oturduğum mahallede değil çarşıda 6 katlı 5.kati boş yarın edim gidip bakacak bu gün dıştan baktım eve korkuluk yok pencerelerde 

Benim de 2 tane oğlum var 2 yaşında ve 8 aylık korkuyorum biraz gormezsem dalginligima gelirse duserlerse diye 

Sonra şeytan dürtüyor çıkma kurulu düzenini bozma diye sonra gorumcemin dedikleri geliyor aklıma  Taşınmak isitiyorum onların evi sonucta burası 

Kirası 1000 milyar eşim 3.500 alıyor zaten 1.900 kusur lirası krediye gidiyor ne yapacağımı bilmedim 

Akıl verin nolursunuz o kadar kira verecek durum yok ama bir yandan da onlara ayıp oluyor evlerine coktuk gibi 

Hem çıkarsak yüksek katta olursa ne gibi onlem almam gerek filan 

11 Cevaplar

+1 oy
(7,685 puan) tarafından
Ben olsam gelip alanımı kisitlasalar görümcen gibi sinir olurdum. Onlar yüzünden bu soğuğu imkansızligi çekmeye mecbur muyum diye düşünürdüm 
(655 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum birden geldik huzurlari bozuldu
(7,685 puan) tarafından
Onlar da kendilerince haklılar
-Reklam-
0 oy
tarafından
13 yaşındaki görümcenin lafı ile mi hareket edeceksiniz. Uzaktan davulun sesi hoş gelir canım bu maaşlarla giderlerle kirada oturmak kolay mı tabi sizin fikriniz bilemem
tarafından
Canım valla sen durumun içindesin ama şunu bil kira faturalar hep üste üste gelir kiranın günü dank diye geliverir para olmadığı zaman ailede huzursuzluk da çıkar yani erkekler kendine yediremez anladın mı hani senin için diyorum huzurun tamamn bozulur yarın birgün çocuk lar buyuyevek okula gidecek biraz daha düşünür sen anlarsin ne demek istediğim
(655 puan) tarafından
Çok haklısın hergun bunlari düşünüyorum kira odemedigimiz halde yetmiyor şu anda para bize
tarafından
Canım inan bu şekilde sürekli Zam geldiği surece çok zor .. boşver sen görümceni o desin sonuçta herşey ortada sizin de elinizde birşey yok. Şuan kiraya 1000 diye girersin adam 2 ay sonra zam koyar elin kolun bağlı mecbur kalırsın
(655 puan) tarafından
Öyle olacak zaten aha yıl başı geliyor ondan sonra koyar zammı
tarafından
Aynen canım
0 oy
(1,986 puan) tarafından
5. Kattayim korkuluk yok camlarda ama üstten açarım sadece 

oğlumu odada tek bırakmıyorum bırakırsam da cam kapalı oluyor 

Ayrıca can için çocuk kilitleri var ondan taktiracam

Balkonlarım cam balkon Allah'tan canım dikkat etmek gerekiyor 

Çikmak size kalmış tabi
(655 puan) tarafından
Cami üstten nasıl açıyorsun kuzum siz mi yaptınız oyle
(1,986 puan) tarafından
Yok canım pakpen camlar üstte çevirip açıyorum hava alıyor kapatıyorum
0 oy
tarafından
Şuan senle aynı durumu yaşıyorum canım bnce çık kirayı Bi şekilde denklerstirisiniz ev ev üstüne olmaz 
(655 puan) tarafından
Kayinlarimin zararı yok bana da işte görümcem eşim olmadığı zaman sirkeli böyle konuşuyor canım sıkılıyor
tarafından
Valh annesiz eve gelin gelmek çok zor görümce kaynanalik yapıyor belli benimkiler de öyle ama Bn çikma taraftarıyım  ne olursa olsun çıkarım
(655 puan) tarafından
Birde 13 yaşında 4 senedir bana yapmadığı kalmadı k.validem yaşasaydı o bile yapmazdı bunun yaptığını
tarafından
Allah yardim etsin canım ama sen takma bosver eşini ikna et ve çık o evden
(655 puan) tarafından
İnşallah kuzum allaj razı olsun
0 oy
tarafından
Ev üstüne ev olmuyor valla canım ben olsam bende istemezdim kis günü dışarda mutfak olmaz ki 
(655 puan) tarafından
Haklı çocuk ona birşey demiyorum eşim rahata o kadar çok alisti ki kira vermek zor geliyor
Birde ben korkuyorum 4 senedir aynı mahalledeyim bu eve taşımalı 1 sene oluyor ama mahallem hiç değişmedi yeni komsu yeni çevre birde orada oğlum oyun oynayacak yeri olmiyacak
tarafından
Ben şehir degistirdim 3 ay önce ne komşum var ne arkadaşım günüm zaten kızımla geçiyor değişiklik iyidir bazen eşin kolaya alismissa ikna etmen zor gibi
(655 puan) tarafından
İkna oldu oldu da zora geldiği zaman kavga çıkaracak kirayı odeyemedigi zaman senin yüzünden öldü diyecek
0 oy
(1,763 puan) tarafından
1900 kredi 1000 lira ev kirasi cnm geriye kalir 600 onunla nasil gecineceksin cocuklarin bezine gider ne yeyip ne icip neyle fatura  odeyeceksin disini sık biraz en azindan kredi bitince gidersiniz
0 oy
(119,349 puan) tarafından
13 yas cocuk yaa onun aklina niye uydunki
tarafından
Aynını bende belirttim yukarda yorumda kolaymi kirada kalmak
(655 puan) tarafından
Oyy oyy sevdosum en kotu k.valodeyi düşün bu kız ondan da beter ilk evledigimizden1 sene bizde kaldı sonra babasına gidip yengem beni dövüyor iş yaptırıyor coxk baktiriyor diye sikayat etmiş iftira atmış böyle fesat bir çocuk işte bu
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Senin kayınpederin miydi eve içmeye adam getiren görümcen rahatsızdı bu konudan sanki
(655 puan) tarafından
Evet bacım bendim biz buraya taşınınca getiremez oldu artık görümcem de tasinirsak gel bizde kal diyorum yok diyo
(13,202 puan) tarafından
O kız için taşınmayın bari ziyan olmasın sarhoşların elinde
0 oy
(422 puan) tarafından
Ben kıza üzüldüm ya. Küçük yaşta annesiz kalmış. 3 abi 1 yenge,2 oda ev.. mutfak dışarda falan. Ya ne bileyim çok zor. O kızın psikolojisi de çökmüştür yani. Bence sen yenge değil de bı abla olarak destek ol ona. Terslese bile destek ol 
0 oy
tarafından
Görümcen şuanda ergenliğin en zır zır döneminde canm annesiz baba desen ortada yok nasıl bir psikoloji beklersin ondan 

Evet öyle diyodur bence sen aldırış etme 

Ordan çıkman hem senin icin zor olacak hemde o genćler icin 

Enazından bir kaşık yemek yapıyosundur 

En azından o kızın başındasın  şuan akılları beş karış havada 

En azından baba alkollü geldiginde cocuklarla tartıştığında yetisiyorsunuz 

Sen olsan kız kardesini böyle bir babayla bırakıp gidermisin mümkün degil gitmezsin helede annen yoksa 

Bence Allah rızası için onların başından ayrılma kuzum 

Sen onlara o iyiliği yaparsan Rabbimde seni evlatlarından yana güldürür emin ol 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Duvarla evi bölmeden beraber yasayamazmiydiniz. Kaldi ki gorumcen çok haklı hemde bu yaşta bunları düşünmesi. Onun içinde çok zor olmalı. Hayırlısı olsun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 228 göst.
16 Ocak 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 229 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 284 göst.
26 Ocak 2023 Aile kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 297 göst.