+3 oy
805 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar hep k.kartyla alışvrş yapydm nakit 3-5 güne bitiyo yetemyrz kredi cekip duruyrz

Bugün öğrendm ki ekmek 2.5 tan satlyo önceden 10 liraya 5 ekmk alydk şimdi 4 e düştü o kadar üzüldm ki 

Oturup ağlamak istedm 

Bu halimz neolck hc bilmyrm herşy herşy başına alıp gidiyo 

İstanbul gibi bi yerde geçinemyrz kiradyz da malsf 

Aglamk istyrm ;(

22 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Siyasi içerik diye yine kapanacak yorumum ama Allah razısı için çoluk çocuğumuzun geleceği için oy vermeyin
(603 puan) tarafından
Yarın seçim olsa oy verecek adam yok. Hepsi birbirinden beter.  Bu ekonomi kaç yılda düzelir kim bilir.
tarafından
Verdim artımı. Bende çok dedim ama banada siyasiyetten engel verdiler hesap bile silmek zorunda kaldım burda
(6,047 puan) tarafından
Duygusumeyra bunu soru olarak soruyor musun yoksa ironi mi yapıyorsun ?
tarafından
Evet duygu inanır mısın evimde buzdolabım bile var umarım ironi yapıyorsun çünkü telefon gibi iletişim aracı önemli bir ihtiyacı lüks olarak gören bile cevap verip kendimi yormam
(6,047 puan) tarafından
Her yerde elindeki telefona bakayım diyen dayilardan varmış demek ki . Çok acı.
-Reklam-
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Aaaa duymamistim ya Allahim sen sonumuzu hayr et yarabbim ya herseye zam ne okacak boyle ya 2 ekmek oldu 5 lira Allahim sen bu insanlarin gozunu doyur yarabbim şükür gene var aliyoruz idare edebiliyoruz bu kirada olanlar asgari ucret alanlar icim yandi yemin ederim bu millet nasil gecinecek ya:(

tarafından
Bende bugün duydm
O kadar kötü hissedyrm ki ;(
(507 puan) tarafından
Esim ayda 2 bin alıyor asgari ücret bike yok .benim gibi milyonlarca insan var 2 kızım var sut bile alamıyorum onlara hakim haram olsun bizi bu durum sokanlara
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Ben bu yuzden köyde yaşamak istiyorkm artık ve çok ciddiyim herkes 

Şehir hayatını bırakıp memleketi ne dönsün
tarafından
Aynen canım bizde de traktör var arabamız var yazın bahcemizi sürüyoruz ve güzel güzel ekiyoruz miss gibi doğal hersey kışlıkları da ordan saklarım vallahi bacım
(24 puan) tarafından
Ohh ne güzel çocuklarında rahat nefes alıyordur eve tıkılıp kalmıyordur dışarı çıksalar aklın kalmaz bu devirde büyükşehirde insan kendini koruyamamaktan korkuyor her şeyi geçtim bende çok istiyorum inşallah nasip olur
tarafından
İnşallah canım benim minik kuşum daha küçük teyzesi ama büyürse onun içinde çok güzel olur çünkü evin etrafı da hep tellerle çevrili onu rahatlıkla bahçeye salabilirim
(24 puan) tarafından
Allah bağışlasın :) şanslı minik kuş
tarafından
Allah razı olsun canım benim cümlemizin evladını inşallah
0 oy
tarafından
Malesef canım babamlar fırıncı İstanbul'dalar o da diyordu pahalı olsun malzeme alamıyoruz un pasta malzemeleri çok pahalı diyordu ya bizim burda da 1.75 oldu
(889 puan) tarafından
Allah hayır etsin inşallah kimseyi darda birakmasin evlatlarımızı mahrum etmesin bende gidip kumaş aldım oğluma üst baş diktim düşün :D gidip 35 40 tl alcagim tek parçaya hem alt hem üst diktim hamile halimle
tarafından
Malsf herşye zam geliyo askeri ücret ile gecnmk cok çok zor
Kira fatura cocugn bezi vs vs bitmyo
Bari ekmek zamlnmsydı :/
Sabahtn düşündgmdn başıma ağrılar girdi
(889 puan) tarafından
Diğer seylere gelen zamlar niye başını agritmiyor mesela yanlış anlama beni de :) biz fırıncı olduğumuz halde ekmek tuketmiyoruz sabah kahvaltıda tek öğle akşam pilav türü şeyler varsa hiç almıyoruz bile.bizde diğer zamlardan şikayetçiyiz :D
tarafından
Ekmek günde 2 defa alyrz
Ama kuru gida 20 günde bi
Meyve sebze her hafta
Herşydn azar azar alyrz ama ekmeğn zamlnması hç iyi olmadı çünkü sürekli ekmk lazm oluyo
Diğerndn olmaynca bisy olmz ay bşını beklersn ama bi ögün de ekmek olmzsa olmz
Anlatabldm mi
tarafından
Nehir derin işte bak un tuz maya zam geliyor ya ekmegede gelmesi lazım ki o unun Tuzun mayanın masrafı karşılansin mecbur yani babamlar fırıncı evet ama annem köyde oturuyor sabah ekmek alıyor bazen alacak parası bile olmayabiliyor babam diyor pasta malzemeleri çok pahalı çikolatası şekeri süsü falan ee bunların masrafı nasıl karşılanacak pastalara zam gelecek mecbur bizde parayla alıyoruz ne yapalım sadece fırın değil yağ üreten fabrikanın masrafı nasıl olacak yağa artış gelecek öyle bu insanların elinde olan bir şey değil malesef ekonomi bakanı inşallah bir duzenleme yapar bı ara patates soğan sarımsak ucmustu düzeldi inşallah bugünler de biter dolar yüzünden bu haldeyiz işte rabbim daha zor durumda olanların yardımcısıolsun
0 oy
(7,881 puan) tarafından
Bu gidişle aç kalacagiz Allah yardımcımiz olsun ekmeğe bile para yetmez oldu.
tarafından
Kalmyo yemin ederm kalmyo ay bası 1 kuruş yk elde
Kendimi geçtm cocuklarım için üzülyrm. Reklamlrda cıkan meyve abur cuburları istyrlr
Valla başıma ağrılar girdi
(7,881 puan) tarafından
Çok haklısın kuzum kalmıyor para felan.. Allah sonumuzu hayır etsin
(507 puan) tarafından
2 ayşe bir tek gıda ve bez alıyorum yinede yetmiyor .esim ayda 2bin alıyor  burda kimseye asgari ücret vermiyorlar .kizim sut istiyor onu bile alamıyoruz. Tv haberde hep şikayet var ama çare yok konuşanlara hep boş konuşuyor. Çok zor
0 oy
tarafından
Simitte 3 tl oldu
tarafından
Gecen senden beri 3 .5 tan alyrz
Keşke sadece simit zamlnsydı da ekmek yükslmsydi bu kadar
0 oy
tarafından
Canım ben aylardır eve ekmek almıyorum en son zamlandi bende eşime dedim eve bir çuval un at zaten nasıl olsa 7/24 sobam yanıyor elektrik derdi de olmaz dedim ve ekmeğimi rahatlıkla yapıyorum fazlasıyla yaparım buzluğa atarim birer birer çıkarıp yeriz me yapalım bacım Allah kabul etmesin inşallah 
tarafından
Yaparsın canım niye yapamayasin kız kaç kişisiniz 3 5 çuval çok değil mi:-)
(774 puan) tarafından
Acemi anne ekmek tarifi verirmisin
(2,671 puan) tarafından
Tarifi tam yaz cnm bizde yapak ben poğaça dışnda hamur yogurmam bilmiyorum yanu
tarafından
Canım benim küçük kapaklı bir tane leğenim var ölçümü ona göre ayarlıyorum içine tuz maya az ama ve bir iki tane küp şeker atıyorum yoğuruyorum bekliyorum yavaş yavaş mayasını alsın diye ama ne çok cıvık olsun ne de sert olsun hamurunuz kapağını kapatıyorum bekliyorum mayası geldimi normal fırın tepsimin altına azcık yağ sürüyorum önce firinda tepsimi öyle kizdiriyorum sonra hamurumun yarısını döküp kek gibi atıyorum fırına tabi benim sobanın firini canlar ben normal elektrikli firinda hiç yapmadım malum elektriğe de zam geldi aldı başını gidiyor öylece yapıyorum canlar ❤
(2,671 puan) tarafından
Tm cnm saol :-)
0 oy
tarafından
Kulagımızın arkası kaldı bir gerçekten bunaldım ya, markete nefes almaya gıtsın 100e çıkıyorsun artık pes 
tarafından
2-3 parca bişy al 300-400 dn aşağı yk
0 oy
(4,000 puan) tarafından
Evet canim maalesef bi ekmeğimiz var onada goz diktiler kendi masalarinda bir kus sütü eksikken bizim bir kuru ekmegimize goz dikeni Allah kahhar ismi kahretsin
tarafından
Amin canm amin
Ekmek bile alamcz o kadar kötym ki
0 oy
tarafından
Bilmiyorum hiç yeni mi oldu kiz
tarafından
10 gündr olmş yeni bugün ögrendm
Öğrenmsydm keşke o kadar üzüldm ki
tarafından
Uzulsek ne olacak ki canm
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Şaka yapıyorsun demi bu nasıl iş ya rezillik Rabbim ıslah etsin yemin ediyorum bunu yapanları Rabbim ıslah etsin

tarafından
Amin canm amin
Malesf gerck keske yalan olsydı
0 oy
(99 puan) tarafından
Kemal sunalin filmi geldi aklıma zam zam zam onada zam bunada zam kafayı tirlatmaya az kaldı kiralar evler uçmuş ev sahibi çıkın Dio herşey ateş pahası Allah sonumuzu hayır etsin 
tarafından
Amin canm amin
0 oy
(272 puan) tarafından
Bunlar daha iyi günlerimiz canım memleketi bu hale getirenleri Allah bir kuru ekmeğe muhtaç etsin. Her şey daha çok zamlanacak önceden yılda bir gelen zamlar şimdi her ay geliyor Allah bu günlerimizi aratmasın 
(507 puan) tarafından
5 yıldır 2023 'ten bahsediliyordu inanki kitlik olack allah yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
Yoo 2 ye alıyoruz biz 
tarafından
Canm 10 gündr zam gelmş
Yeni bügün öğrendm
Başakşhir de oturyrm bikaç güne bu zam heryere yayılck :/
tarafından
Bende ikitellideyim başakşehir de görümcem var :)))))
0 oy
(454 puan) tarafından
Ekmek öyle birde bebeğim mamayla besleniyor o kadar para gidiyor ki sürekli ekşi hesaptayiz ne olacak halimiz artık eşim ek iş arıyor aile olarak bile vakit geçirmeyecegiz ya çok koyuyor bazen bağıra bağıra ağlamak istiyorum
0 oy
(565 puan) tarafından
Malum partıyr verenlere oh olsun dıyorum daha beterını hakedıyorar ama onlarla beraner bzde yanıyoruz napalım canım 
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Ah ah eskiden 10 liraya 20 ekmek oluyordu ekmek 50 kuruştu hey gidi günler hey kuru ekmeğe bile zam geldi bu insanlar ne yer diyen yok 
0 oy
(482 puan) tarafından
Zaten 1.75 ekmek ne ara ,zam geldi? Ülkenin içine ettiler her şey ates pahasına satılıyor geçirebilirsek ne alaaa
0 oy
(7,358 puan) tarafından
herseye zam gelıyo dusunen yok kı bu ınsanlar askerı ucretle nasıl gecıncek
0 oy
(1,710 puan) tarafından

Hala daha ekonomimiz büyüyor demesi yok mu :angry:onlara Gore büyüyo bize göre değil

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 186 göst.
5 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 493 göst.
6 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Beden dili (4,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 201 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 298 göst.
15 Ekim 2021 Diğer kategorisinde kimsebilmesin (104 puan) tarafından soruldu

378,400 soru

11,326,470 cevap

34,778 kullanıcı

...