0 oy
109 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

26 haftalık hamileyim kızlar nefesim çok daralıyor evi süpürürken falan bel ağrım çok oluyor daha yeni yeri gırgırlamak için eğildim gırgırladım güzelce ayağa kalktım ama nefesim daraldı nefes alamadım kalbim küt küt atmaya başladı çok kötü oldum 3 4 gündür nefes darlığı daha Bi baskın hale geldi yemek yiyemiyorum boğuluyor gibi oluyorum ne yapabilirim nolur yardımcı olun bana ne rahatlatır beni burnumu falan yıkıyorum ama fayda etmiyor çok daralıyorum :(bebeğe zararı olur mu

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Lütfen yardımcı olur musunuz :(
-Reklam-
0 oy
tarafından

Gebelikte çok normal canim artık karnımız büyüdükçe insan dahada çok yoruluyor.  Çok iş yapma bol.bol dinlen .

tarafından
Ay ama ev resmen leşe dönüyor :(( temizlik yapmayınca içim çok kötü oluyor kendimi pasaklı hissediyorum zaten kaç aydır doğru düzgün ev süpüremiyorum bel ağrısından bir de nefes darlığı çıktı çok zorlanıyorum bu nefes darlığından dün eşimle akşam yürüyüşe çıktık yürüdüm ama resmen yere bsgılı9 düşecek gibi hissettim :(
0 oy
tarafından
Kuzu bende 25 haftaligim migdrmde sisme cok oluyo ve dedigin gibi nefes darligi var bu dr gidisimde sorcam bakalim 
tarafından
Bende soracağım canım gidince normal yazıyor internette ama çok zorlanıyorum rahatlatacak bişey yok mu diye merak ediyorum dün eşimle akşam yürüyüşe gittik yürüyüş alanında birinci turdan sonra nefesim kesildi bayılacak gibi oldum :(
0 oy
tarafından
Is yapma bol bol dinlen ben de cok nefes nefese kaliyodm ekstradan kansizligim vardi ve hamilelikte bebege bolundugu icin daha da azalmisti ictigim kan ilaci da fayda etmiyodu son care kan takviyesi serum takilmisti ondan snra biraz rahat etmistim
tarafından
Benşm kan değerlerim çok şükür normal kan ilacı kullanmıyorum ama tiroid var bende de o yüzden mi bu kadar daralıyorum fitre düşünüyorum
tarafından
Evet troidden de olur onun icin de ilac kullanman lazim hamileyken troid iyi degil benim de hamileyken cok az yukselmisti doktorum hemen ilac vermisti
tarafından
Bende evlendikten 2,ay sonra öğrendim tiroid hastası olduğumu devamlı ilaç kullanıyorum tiroid hastası olduğumu bilmeden önce yorgunluk halsizlik vardı ilaçı kullanmaya devam ettikçe geçti çok şükür ama bu ara iş yaparken ve otururken dediğim gibi çok daralıyorum yatarken Bi sıkıntım yok
tarafından
Hamilesin canm can tasiyosn normalden daha fazla yorulursun dinlene dinlene is yap harıl harıl yapmana gerek yok ev isi nankördür ertesi gun bak hic yapilmamis gibi oluyo olan sana oluyo
0 oy
tarafından
Doktora görünmeniz de fayda carpintinizin olmasida normal değil yani
tarafından
Bu ay gittiğimde soracağım inşallah hipotiroidi hastasıyım ben o yüzden olabilir diyte tahmin ediyorum
tarafından
Evet troid yapıyor maleseff
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Ben 19 haftaligim  canım iki adım yürüyim çok kötü daralıyor gece yatarken otururken allah kolaylık versin hepimize 
tarafından
Amin inşallah cnsım artık karnım büyüdü çoraplarımı giyerken dahi nefes nefese kalıyorum :(özellikle bebeğin çok hareket ettiği gün nefesim daha çok daralıyor
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bende de var canm ama çözüm bilmiyorum sadece dikkat etmek lazm çünkü bebek buyudukce baskıları artiyor ve nefes daralmasi yaratiyor uyku bile uyutmuyo 3 yastik koyup dik uyumaya çalışıyorum bebek asagi inene kadar böyle devam edecek 35 haftaligim bende yemek sonrasi falan cok etkiliyo.
tarafından
Evet canım resmen mideme kadar çıktı hahahah tek iyi olsun şikayeti değilim ama zorlanıyorum :) geçirecek çözüm var mı diye merak ettim :)
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Panik atak belirtisi olabilir sıkıntı stres yaptığın bisey varsa
tarafından
Yok canım 2 haftadır var hemen hemen

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 30 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sevdapolat (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
3 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gamze amar (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu

379,427 soru

11,357,379 cevap

34,835 kullanıcı

...