0 oy
115 göst.
Aile kategorisinde (205 puan) tarafından
Şimdi kızlar açık lise okuyorum 44 kredim kaldı inşallah aralıkta ve artık diğer sınav tarihi nezaman olursa 2 dönemde tamamlarım diye tahmin ediyorum ve Bn üniversite okumayı düşünüyorum açık öğretim fakültesi varmi varsa onun sınavı normal üniversite sınav tarihi ile aynımı oluyo yoksa farklı Bi tarihte mi oluyo gaziantep de olanlar yardımcı olabilir mi eğer açık fakülte varsa nerede kayıt yapiliuo birde onunda mı kayıt tarihleri var eğer varsa lise mezun olmadan üniversite sınavına girebilir miyim??? Uzun oldu kusura bakmayın :) 

5 Cevaplar

0 oy
(13,370 puan) tarafından
Lise mezunu olmadan giremezsin diye biliyorum. 

Kayıtlar için tarihler oluyor onların da 

AÖF adı netten daha detaylı araştırma yapabilirsin canım 
(205 puan) tarafından
Teşekkürler canm bakayım hemen
-Reklam-
0 oy
(938 puan) tarafından
Canım üniversite sınavına normal tarih ne zamansa giriyorsun.aldigin puanla acikogretime başvuruyorsun tabi puanın örgün eğitimi tutturamayacak kadar düşükse 
(938 puan) tarafından
Üniversitede bende staj yaptım canım.ama her bölümün staj konusu farklı sonuçta o şekilde kabul edilmiyo zaten
(2,492 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah ya yüz yüze olacak bu defa sınavlar. Üstten ders aldınız mı acaba
(938 puan) tarafından
Geçen sene aldım şuan dönemlik 3 dersim var sadece
(2,492 puan) tarafından
Çok iyi ya hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
(938 puan) tarafından
Amin canım Inş
0 oy
tarafından
Liseyi bitireceksin, üniv sınav kayıtları başlayınca başvuru yapicaksin sınava gireceksin artık lise çıkışlı herkesle eşitsin, sonra Baraj puanını geçmen lazım tercih zamani gelince sende tercih yapacaksın ama sen açıköğretim olan okullardan puanına göre bı bölüm yazacaksın. Açıköğretim için bildiğim kadarıyla o üniv gitmen gerekmiyor kendi olduğun yerde sectigin ilcede belirlenen bı okula gidip sınava girebiliyorsun
(205 puan) tarafından
Ayy böyleyse çok ii olur çünkü 2 küçük çocuğum var bırakacak hiç kimse yok malesef oyuzden evden ders çalışıp sadece sınava gitmem yeterli olur benim icin
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Şuan açıköğretim sen okuyorum. Liseyi bitirmeden kayıt olamazsın önce lise bitmeli sonrasında üniversite sınavına girmek için yks ye başvuru yapiyosun ÖSYM den sınav tarihi yeri açıklanınca gidip giriyorsun kazanirsan üniversite tercihini yapiyosun açıköğretim 150 den itibaren alıyordu sanırım. Kazanınca gidip bulunduğun ildeki açıköğretim bürosundan kayıt yaptırıyorsun sonraki dönemlerde online olarak sistemden harç yatırıp kayıt yenileme yapılıyor. Sınav tarihine gelince her okulun ki kendine özel farklı tarihlerde oluyor 
(205 puan) tarafından
Çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim canım :))
(3,151 puan) tarafından
Rica ederim canım başarılar :)
0 oy
tarafından
Canim.ben  bu sene girdim yalnız onunda tarihi var ödeme yapman için sınavdan 3 4 ay önce sanirim eşim yaptirmisti  160 tl idi 2 sınavda girmek stiyorsan 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 285 göst.
19 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Tuba☀️ (5,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 228 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
11 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Zlyh-a 22& (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.

386,282 soru

11,548,980 cevap

35,225 kullanıcı

...