0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya benim doğuma çok var da ağrısız normal dusunuyom da bazı yorumları okudum belde ağrı filan oluyormuş doğru mu hasar birakiyor mu aklıma takıldı epidural yapanlar sorun yasadinizmi 

7 Cevaplar

+1 oy
(1,403 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Epidural takıldı sonradan bir sıkıntı yaşamadım ama öyle aman aman birşey değil. ,6 cm açıklıktan sonra epidural yapılıyor diye hatırlıyorum. 1 saat kadar etkisi sürdü o anlık sancıları çok hafif hissettim kurtarıciydi anlık olarak ama daha sonrasında ağrıları eskisi gibi hissetmeye başladım tekrar yapın dediğimde yapamayız açılman artmış doğum yaklaşmış ikinman için doğum sancılarını hissetmen lazım dedi yani öyle ağrısız sizisiz doğum diye birşey söz konusu değildi. İkinci hamileliğim şuan yani bilmiyorum ama ikinciye epidurali çok tercih etcegimi sanmıyorum 6 cm den sonra dayanabilirsim inşallah doğuma kadar dayanırım
(13,209 puan) tarafından
3 cm açıklıkla
Şükürler olsun benim öyle olmadı
(1,403 puan) tarafından
Allah Allah bana 6 cmden önce yapılmıyor demişti bilemiycem canım
(13,209 puan) tarafından
Bana suni vurdular başta 1 saat çektim
(1,403 puan) tarafından
Bende suni aldım sabah 7 de akşam 4 tede doğumum oldu
(13,209 puan) tarafından
Bana 8 de vurdular
Epudurla da benjm sadece ilk başta sol ayağım uyuştu hissetmedim o an da o korkuttu d
-Reklam-
0 oy
(13,209 puan) tarafından
Şükür yaşamadım 1.5 sene oldu 
tarafından
İyi cnm Özelde mi yaptın cnm
0 oy
(13,168 puan) tarafından
Epidural olmadım ama bel ağrısı bende de var doğumdan sonra oldu galiba 3.5 saat ayakta dursam hemen belim ağrıyor 
(13,168 puan) tarafından
Yani olsaydı bekarken de olmaz mıydı ? Çok çalıştım o zamanlar hiç ağrı olmazdı
tarafından
Hım bilemedjm cnm doğumdan olabilir Belkıde
(13,168 puan) tarafından
Valla ona bağlıyorum bende
tarafından
Sezeryan mi oldun
(13,168 puan) tarafından
Yok normal doğum canım
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Ben cok arastirmistim epidural normal dogum yapan bir suru kisiyle konustum herkes memnundu. Bende dogumumda epidural istedim ama binde bir olacak bi sey basima geldi. Katater kaydi takilirken ve o an hissettigim aciyi sana tarif etmem mumkun degil sirtimdaki butun kaslar birden kitlendi ve acidan vücudum titremeye başladı bayilacdgimj sandim. O odadan ciglik cigliga ciktim ve hem dogum sancisi hem o sirtimin acisiyla dogum yaptim. Boyle bi risk oldugunu bil diye soyluyorum bi daha dogum yapsam asla taktirmam pasa pasa sancimi cekerim. Benim sanssizligim :'(

tarafından
Hadi ya Cok kötü olmus sen anlatırken bile kötü oldum suni sanciya dayanırım yine artık napalim . Prenses doğumda mi ayni acaba
(3,552 puan) tarafından
Prenses dogum zaten epidural normal doğum oluyor. Bende suni sancı aldım 10 saat . İnan dayanılmaz bi şey  değil öldürmüyor sonucta
0 oy
(50 puan) tarafından
Bn epidural le doğum yaptım çok rahattı dört cm açıklık tan sonra yapılıyo dediler bnm doğumum hızlı ilerledi yedi cm Ken oldum çok rahatlattı hiç ağrısız doğum yaptım nst ye bağladılar nstde ağrı yükseldikçe Bn ıkındım adet ağrısı kdr bile ağrı çekmedim doğum esnasında sonradan bel ağrısı yaptı ama uzun sürmedi o da geçti başka yan etkisi var mı bilmiyorum ama Bn o sancıya dayanamamıştım bnm için çok ii oldu 
0 oy
tarafından
Epidural oldum iki yıl önce bel ağrım yok yani önceden de agrirdi zaten benim ekstra bişey eklenmedi. Ama bence epidural olma. 4 cmden sonra epidural oldum suni almıştım acilmam hızlı ilerlemiyor diye.  O vurula epidural asla fayda etmedi bana aşırı sancı çektim keşke olmasaydım . Alt tarafımin kemikleri ayrıldı o sancı içinde doktora sordum neden çekiyorum sancı diye bebek kendini çok güzel ittiriyor onun sancısını hissediyorsun dedi . Şimdiki aklım olsa epidural olmazdım 
tarafından
Canim korkuttun beni prenses doğumda mi ayni
tarafından
Epidural dediğin normal doğumda ki değil mi senin canım ben normal yaptım prenses doğum işte epiduralli
tarafından
Evet canım normal dogumunki sen öyle sıkıntı çektiğini deyince korktm bir an kendi sancım olsa korkmam da suni veriyorlar ya o acı kötü his etmek istemem tekrar ama bilemedim ya
tarafından
Canım benim suyumla nişan geldi acilmam da hızlı ilerlemesi mecbur aldım suni ama doğumum üç dakka da bitti korkma suni de alsan çok güzel bişey normal doğum gene olsa gene yaparım. Sancı çekmek evet zor ama doğumda herşeye şahit oluyorsun sen bakma ben hissettim çoğu insan hissetmiyor bile epiduralda. Kimse ölmüyor sancidan korkma sakın
tarafından
Yok kendi sancimdan korkmuyorum suni sancı varya o çok hizlaniyo deli ediyor insanı ondan tirsiyorm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 87 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 2516 (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 2516 (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 438 göst.
15 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 164 göst.
18 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde bilinmez06 (35 puan) tarafından soruldu

382,957 soru

11,463,286 cevap

35,056 kullanıcı

...