0 oy
136 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızım üç aya girecek yakında ama göğsümün birinde süt az birinde iyi ek gıdaya geçene kadar sadece anne sütüyle beslemek istiyorum tabi yetmezse mecbur mama vericem ama ek gıdaya geçene kadar sadece anne sütüyle besleyen anneler nasıl beslendiniz sütünüzü arttırdığını düşündüğünüz şeyler var mı acaba 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
19 ay emzirdim kendi istedgimle kestim. Sana tek birsey diyorum stres yapma kendini bebegini düşün. Isterden en pahali en bulunmaz şeylerden ye yinede fis gelir en onemlisi stres olmamak
(7,654 puan) tarafından
Kesinlikle
(572 puan) tarafından
Nasıl kestin postlarindan biliyorum gogusun cok sismisti duzeldimi bizimkide 19 aylik kesicem esim erken diyo oglen uykusuna felan nasil yatirdin bizimki emmeden hayatta uyumaz
tarafından
Ogle uykusu hic sıkıntı olmadi çünkü ben normalde plates topunun üstünde emziriyodum oturuyodum hafif zipliyodum yaylaniyodum biraktigim gunde zıpladım hemen uyudu aksamlari cok sorun oldu hala daha oyle uyaniyo uf uf diye agliyor aglaya aglaya uykuya daliyor ben onunla konusuyorum onayliyo beni gogsumu opuyo seviyo kapatiyor istahida cok acildi tek sorunum gogsumun acisi olmustu
-Reklam-
0 oy
(474 puan) tarafından
Emdikçe artıyo canım süt zaten bende hiç mama kullanmadım 1 yasında benimki ek gıdaya baslıyosun ama temel besin anne sütü oluyo
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Vallahi canım herseyi yiyorum ama bol bol su yeşillik komposto falan ye 
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(629 puan) tarafından
Cnm şu sari hurma varya o cok guzel süt yapiyor 
tarafından
Cennet hurması diye geçen mi canım eğer oysa hiç sevmiyorum onu
(629 puan) tarafından
Evet o bende sevmiyordum canim taki o gun komsum bahcesinden getrmis 1 tanesini zor yerdim normalde o gun 3 tane yedim masallah sutum oldu cok guzel yede bak gor
0 oy
tarafından

Cnm tarifimi verim oğlum 7 aylık hala emziriyorum ek gıdayı sabah kahvaltida veriyorum bide meyve sütüm baya çok maşallah<3

Yarım kilo kuru kayısı 

250 gram kuru üzüm 

Bir su bardağı kuru dut 

Bir yemek kaşığı rezene 

Bir yemek kaşığı anason 

Bir buçuk su bardağı şeker 

Üzerine suyu koy kaynat günde 3 kase ye benim oğlum 7 aylık ben hala göğüs pedi takıyorum akıp gidiyor sütüm ❤️

tarafından
Çok teşekkür ederim canım yapıcam
tarafından
Suyu ne kadar peki :-)
tarafından
Suyu ne kadar çok o kadar iyi cnm
0 oy
(1,072 puan) tarafından
İncir ye canım
0 oy
(12,938 puan) tarafından
Bulgur, yeşillik , komposto felan bide bol su çok süt yaptı bende
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Rezene cayi ic canim bulgur pilavi kuru sogan bunlar arttirir derler. 

Muhallebi yapip yiyebilirsin cnm bulamacdiye tatli vardi o da arttirir derler. Ben denedim hepsini de ise yaradimi bilmem. :) Şöyle diyim şükür azaldigini gormedim bide hol uyku coxuk utursa hemen yat uyu ve bol su. 

Ben pek su icmem hic bi zaman ama iç yani sut yapar

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 200 göst.
0 oy
4 cevap 68 göst.
18 Eylül 2021 Aile kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mekace (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 104 göst.