0 oy
231 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

İnternette çok görüyorum bebeklerin kafası şekilsiz oluyormuş bazen benim ilk hamileligim daha dogurmadim ama bunun bir yöntemi var mi yeni doğana bu yastık şart mı 

image

10 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bence sart değil sırt üstü yatirdim doğduğundan beri kendisi bi kac ay sonra saga sola dönebildi su an bi sekilsizlik yok 8 aylik simdi yüz üstü yatıyor 
tarafından
Canım peki bebek sırt üstü yatarken Allah korusun kusar diyorlar yan yatirsak olur mu ve kafasının altına yastık koydun mu
(7,654 puan) tarafından
Valla canim benim doktorlar ani bebek ölümüne karşı sırt üstü yatırmayı öneriyor
Yastık hic kullanmadim sadece yatagininin bas kisminin altıni azicik yükselttik reflu yatağı misali
-Reklam-
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Fiyatı da çok pahalı değil bence alınabilir  :)
tarafından
Fiyatı önemli değil ama çoğu kişi gereksiz yazmış :) demekki gereksiz bişe
0 oy
(127 puan) tarafından
Ben aldım bu yastıktan ama hiç kullanmadım. İlk zamanlar sırt üstü tehlikeli zaten kusarsa diye yan yatırıyorsun. Her kaldırdığımda bir sağa bir sola yatırıyordum. Hem vücudu da dinlenmiş oluyordu. 4aya kadar öyle yaptım sonra artık kendini zorla sırt üstüne çevirmeye başladı rahat bıraktım bende. Kafa şekli çok güzel maşallah hem kulağını da korumuş oldum üstüne yatırınca. 
tarafından
Peki bebeğinin başının altına başka bir yastık koydun mu yoksa dümdüz mu yatirdin reflü yatağı vs gerek mi
(127 puan) tarafından
Hiç birşey koymadım, 2yaşına kadar yastık kullanılmıyor. Eğer reflü gibi birşey olursa başının değil yatağının altına yükseltici birşeyler koyabilirsiniz ama eğimli olacak şekilde. Benim kızım çok hareketliydi sırtına ve koltukaltından itibaren karnına yastık koyuyordum yanlışlıkla sırt üstü yada yüz üstü dönmesin diye. Öyle zapt edebiliyordum keretayı:)
0 oy
(193 puan) tarafından
Bende aldm ise yaramıyor ki kullanâmadm yani gereksiz sen bilirsin de
0 oy
(119,328 puan) tarafından
bizde var o yastiktan almisti esim 1 kez bile kullanmadik gereksiz bisi
0 oy
tarafından
Bunu kafanıza göre kullanmamalısınız yada diğer annelerde kullanmamalı bazı kafa şekil bozukluğu yastık ile düzelmiyor süturu kapalı olabiliyor yada kask tedavisi ile kafa şekli düzeltilebiliyor kafa şekil bozukluğunu ilk her zaman doktora göstermek gerekir benim oğlum süturu kapalı şekilde ve şekil bozukluğu ile doğdu ameliyat olduk + kafa şekli için kask tedavisi görüyoruz.
tarafından
Gecmis olsun canım inşallah en kısa zamanda düzelir
tarafından
Gayet güzel gidiyor kafa şekli iyice düzelmeye başladı
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Aynisindan var kullaniyodum ama sadece oyun halisinda vs.oynayinca
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Hicbirseye yaramıyor bebeğin dogumva sağ sol yatir bszende sırt üstü yatir ki kafasının arkası düz olmasin ben hep sırt üstü yatırdım arkadan düz kalmış oğlumun ksfasi şuan yan yatiriyrm dikkat ediyrm ama kafası düzelmedi yastığına bir ay kullandım hiç düzelmedi bakalım inşallah büyüdükce düzelir 
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Sağ sol yüz üstü pozisyonunu degistirerek yatırın ben inanmadım bebeğimin kafası sola doğru sivrilmisti bildiğin yamuktu baya çok şükür degise degise yatırdım düzeldi 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
İlk sıradaki i kullandık canım şart değil ama yan yaptırabilirsin yatarken

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 372 göst.
0 oy
12 cevap 691 göst.
16 Eylül 2023 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 179 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Berf (6,362 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 213 göst.
18 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,315 puan) tarafından soruldu

379,893 soru

11,372,386 cevap

34,855 kullanıcı

...