0 oy
390 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,671 puan) tarafından
Bayanlar güzel anneler ya ben bir buçuk senedir evliyim bir türlü guEl nohut ve fasulye yapamiyrm tariflerde bakiyrm yine olmuyor bana tarfif verin ai nasıl yaoiyorsunuz çok ta severim fasulyeyi yalni kuru fasulye :-):-)

21 Cevaplar

+1 oy
(9,625 puan) tarafından

Valla ben hiç bi gün öncesinden suya koymuyorum pişirmeye 2 3 saat önce kaynamış suyun içine pisiricegim kadar temizleyip atıyorum sonra yapıyorum pamuk gibi oluyo aslında çok basit soğan salçayı yağda kavurup fasulyeyi döküp tuz ekleyip bide su ekleyip düdüklünün ağzını kapaticaksin 10 dakika piştimi tamamdır :D

(9,625 puan) tarafından
Ben düdüklünün ağzını kapatınca ateşini biraz açıyorum öttügü zaman altını kısıp 10 dakika öyle kısık ateşte pişirip kapatıyorum..düdüklü de pisirdigim her yemeği 10 dakika bekletirim fasulyede et varsa eti önceden haşlarim yağda biraz kavurup öyle içine atarim o şekilde de 15 20 dakika pişiririm
(2,671 puan) tarafından
Öyle yapayım deniyeyim canım ya tşk ederim:-):-)
(8,040 puan) tarafından
Aynı yöntemle yapıyoruz ya. Benim de hiç vaktim olmuyor ki öyle bir gün öncesinden ıslatayım. Bir gün dedim kaynar suya koyayım nasıl olacak? Baktım güzel oluyor öyle devam ettim
(9,625 puan) tarafından
Rica ederim canım afiyet bal şeker olsun:))

Mimaranne..evet canim bende nohutuda fasulyeyi de bi kaç saat öncesinden kaynar suya koyuyorum yine kum kum oluyo içi man.yak gibi önceden ıslatıyodum hele bide yazın fasulye yapınca 1 gün önceden suya koyunca sabaha kadar durdugu için sıcaktan dolayi kokardı
(8,040 puan) tarafından
Ay evet evet.  Hiç hoş değil. Bizimki pek kolay kız :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben direk kemikli et le dudukluye vurup bı saat pisiyorum mis gibi oluyo 
(2,671 puan) tarafından
İkisinide mi yani haslamadan direk dudukluye mi koyuyorsun
0 oy
(2,247 puan) tarafından
Hsşlamayı mı soruyorsun yemeğini mi 
(2,671 puan) tarafından
Yemeğini canım ya
(2,247 puan) tarafından
Etsiz olarak önce yağda soğanları kavururum sonra biber salçası eklerim daha sonra haşlanmış fasulyeyi birazda onu kavururum içine karabiber kimyon (kimyon biraz fazla koy ki lezzetli olsun) pul biber tuz eklerim daha sonra suyunu koyup kaynatırım çok güzel olur.
Etli de yine soğanı kavururum salçayı eklerim eti sonra eti eklerim kavururum sonra fasulye aynı baharat su afiyet olsun ama kuru fasulyeue lezzet veren şey kimyon kesinlikle
(2,671 puan) tarafından
Düdüklü de mi pisiriyoraun canım yoksa normal tencerwde mi
(2,247 puan) tarafından
Zaten önceden haşladığım için normal tencerede pişiriyorum canım
(2,671 puan) tarafından
Hı anladım canım tşk ederim
0 oy
(2,169 puan) tarafından
Bende yarın için nohut koydum suda sabaha kadar beklesin düdüklü de pişircem etli :)) ben genelde düdüklü de pişiriyorm.kuru baklagileri güzel pişiyor soğanı yağı tuzu baharatları da ayarlayıp atıyorum mis gibi oluyor 
(2,671 puan) tarafından
Ben Su da bazen bekletiyorum çoğu zamanda unutuyorum canım ya
0 oy
tarafından
Canm ben fasulyeyı hıc ıslamadan yapıyorum. Once dudukluye alıp haslıyorum fasulyeyı snra et kıyma  varsa onu  yoksa bos yapıyotum once bıraz sogan pembelesınceye kadr hafıf kavuruyorum bıber domates koyuyorum yagını bı tık fazla koyunca bıde baharatlarını guzel ayarlayınca cok guzel oluyo ustune fasulyeyi koyup az bı su koyuyorum tamam. Oyle cok sulu yapmıyorum daha guzl oluyo canm
(2,671 puan) tarafından
Kaç dakika hasliyoruan canım bende başladım brikac defa ocakta çok bıraktım herhalde dağıldı ben aslında fazla bırakıyorum sonrada dagiliyor
tarafından
Fasulyenın cınsıne gore degsıyo canm ya kımı 45 dk da pişiyo kımı 1 saatte kımı yarım saatte . Ara ara bakıp kontrol etsen dha ıyı olur
(2,671 puan) tarafından
Aynen canım dikkate etmek lazım tşk ederim:-)
0 oy
(4,676 puan) tarafından

Geçen bende kuru fasülye yaptım böyle beğendim :)

(2,671 puan) tarafından
Nekadar güzel olmuş hiç dagilmamis benim dağılıyor herhalde fazla pisiriyrm
(4,676 puan) tarafından
Evet canım fazla pişirdiğin için olabilir.
(2,671 puan) tarafından
Ayy işte dakikasını tutamiyrm ben de öyle istyrm ya neyapsam az mı pişirsem bide ben genelde suy a koymayı unutuyorum ya
(4,676 puan) tarafından
Geceden koy unutursan da sabah koy :)
0 oy
(8,592 puan) tarafından
Cok güzel yaparım herkes tarif ister. Ama özellikle bise yaptığım yok

Elimden kaynaklı.  

Soğanı dograrm yag salca kavururum sonra nohut yada fasulyeyi koyarm. Bitanede kemikli et atarm. Öylece 25 dk piser düdüklüde. ♥️☺
(2,671 puan) tarafından
Haslamadan yapıyorsun dimi hepsini karıştırıp 28dakika tek mi pisiyorsun canım
(8,592 puan) tarafından
Onceden ıslamış oluyorum.  Evet cnm benim düdüklüm cok erken pişiriyor
(2,671 puan) tarafından
Ben işte çoğu zaman islatmayi.unutuyrm ya
0 oy
(399 puan) tarafından
Benm ki güzel olur canm vereyim dene istersen fasulyeyi yıkıyorum kaynar suda bekliyor ne kadar bekletirsen sonra yag salca kavuruyorum fasulyeyi koyup bi iki tur onla kavuruyorum bütün soğan koyuyorum kemikli et koyup ocaga atiyorum benim düdüklü karaca güzel pişiriyor bir saat fakan pisiyor   30 dk kaynayinca bı açıp kontrol ediyorum suyunu pismesini falan ondan sonra tuz karabiber pul biber atıyorum tekrar kapatip  ismeye pismeye koyuyorum sonra pişince miss gibi oluyor afiyet olsun
(2,671 puan) tarafından
Fasulye yo kaynar suda bekletiyorsun sonra düdüklüde 30dakika psiiryorsun oyelmi canim
0 oy
(192 puan) tarafından
Allah allah nedenki canim ben ustasi oldum

Önce nohutu ayiklayip ıslıyorum suyunu biraz fazla koyuyorum sabaha kadar suyun icinde duruyor şişiyor

Ve birazda kuşbaşi et haşliyorum akşamdan sabaha hazir olsun diye

Sonra süzup yikiyorum bi guzel nohutlari

Sonra demlikte su kaynatyorum o arada sogan domates biber dogruyorum

Kizgin yagda kavuruyorum onlari

Salca ekliyorum 2 kaşik kadar

Eti ve nohutuda ekleyip hepsini haşliyorum o ara tuzunu ve karabiberinide ekliyorum 5 dk kadar haşlaniyor hepsi

Sonra suyunu ekliyorum demlikten

Yaklasik 45 dk kadar pisiriyorum kısık ateşte ve tadina bakiyorum eger sertse pişirmeye devam ediyorum

(Ben eti önceden yarim saat kadar suda haşliyorum daha kolay pişsin yemegin icinde diye)
(2,671 puan) tarafından
Canım ben çoğu zaman suya koymayı unutuyorum aslında biliyorum yapmasını ama hep dağılıyor acaba çok mu pisiriyrm ben tane tane olsun istyrm
(192 puan) tarafından
Evet cok pisiriyosun canim eger ıslarsan az pişir ama.islanmazsan maksimum 45 dk falan ama kisik ateşte
(2,671 puan) tarafından
Tşk ederim canım benim aynen öyle yapayım :-)
0 oy
(16,036 puan) tarafından
Kuru fasulye sogansiz kırmızı et ile yaparım ama kemiksiz doğradım küp.kuo fasulyeyi de sabah sıcak su koyarım üzerine biraz siserlwr sonra yağ ve eti biraz kavurun et suyunu çeker salça ve bı er salçası koyarım sonra fasulye baharat ve tuzu suyu da fazla koymam az sulu olur yiyen çok beğenir 
(2,671 puan) tarafından
Tşkler canım deniyeyim :-):-)
0 oy
(3,148 puan) tarafından
2 3 su bardağı fasülyeyi ayıklıyorum sonra yıkıyorum düdüklüye atıyorum içine biraz kimyon yada kimyon tohumu atıp haşlıyorum 15 20 dakika sonra soğan salça yağda kavuryorum içinde kuş başı et yada kemikli et atıyorum öyle bi çeviriyorum fasülyeyi atıyorum içine bir diş sarımsak rendeliyorum yada küçük küçük doğruyorum sonra tuz karabiber kimyon atıyorum azar azar suyunu döküp düdüklünün ağzını kapatıyorum yarım saat bir saat arasında lokum gibi oluyor. 
(2,671 puan) tarafından
Önce 15-20dakika hasliyorsun dimi canım peki dağılıyor mu
(3,148 puan) tarafından
Yok canım dağılmıyor çünkü su da bekletmiyorum ben. Valla mutlaka dene derim çünkü bir yiyen bir daha istiyor hatta bazen nolur bi senin kuru fasülyenden yiyelim diye istek bile oluyor
(2,671 puan) tarafından
Tmm canim tsklwr demeki el lezzetin güzel senin :-):-)
0 oy
(19,964 puan) tarafından
Etini haşla fasulyeni de haşla sonra eti kavur soğan doğra ama soğanları incecik doğra yemekte gözükmesin salçasını kavur salça kokusu çıktıktan sonra haşlanmış fasulyeni ekle baharatları at tuzu atma kaynamış su koy o su kaynayınca at tuzunu fasulye özleşince yani suyu katılaşınca kapat bu kadar :) 
(2,671 puan) tarafından
Tşkler canım güzel acikladin öyle deniyeyim :-)
(19,964 puan) tarafından
:) umarım yardımcı olabilmişimdir
(2,671 puan) tarafından
Evet canım tşkler :-):-)
0 oy
(12,646 puan) tarafından
Hay Allah senden razı olsun nohut koyacaktım suya yeminle şimdi aklıma geldi 
(2,671 puan) tarafından
Postu görünce mi aklına geldi :-):-) rica ediyorum ederim ne demek:-):-)
0 oy
(7,096 puan) tarafından
Duduklude pisiriyorum fasulyeyi nohutu hangisini yapacaksam sonra yağ salça soganini kavurup kus başı eti koyuyorum onlari iyce kavuruyorum biraz su ekleyip pisiriyorum ustune düdüklü hasladigim bakliyat döküyorum suyuyla beraber biraz tuz baharatları ekliyorum biraz kaynayıp.bjrbirine geçince kapatıyorum altını mis gibi oluyor 
(2,671 puan) tarafından
Annemde öyle yapıyor ama ben herhalde fazla bırakıyorum ateşte kötü oluyor dağılıyor
(7,096 puan) tarafından
Kontrol et surekli çok pişirme cnm
(2,671 puan) tarafından
Aynen öyle yapicam çok pisiriyrm dağılıyor gıcık oluyorum ozaman
0 oy
(762 puan) tarafından
Defne yaprağı kullan yada bir kaç damla limon sık cok guzel oluyor boyle yapınca 
(2,671 puan) tarafından
Defne yaprağı yokta limon damtayim canım tşkler
0 oy
(1,011 puan) tarafından
1 gece önceden ıslatıyorum canım

Soğanı güzelce kavur sonra salçasını koy güzelce kavur nohut fasulye vs. İstediğini koy ben 1 çay kaşığı karbonat koyuyorum düdüklü kullanmıyorum. Ama yemeğim pamuk gibi oluyor cok güzel oluyor.
(2,671 puan) tarafından
Karbonat tadı vermiyor mu
(1,011 puan) tarafından
Yok bacıı valla miss gibi oluyo yemeğim :)
(2,671 puan) tarafından
Bende deniyeyim canım ya tşkler :-):-)
0 oy
(6,658 puan) tarafından
Ben pişireceğim gün sabahtan ılık suyla ıslatıyorum hemen hemen 4 5 saat duruyor ama.bu arada suyunu değiştiriyorum tek bir suda durmuyir sonra tencereye koyuyorum baktım pisti o zaman yağını salçasını soganini tuzunu baharatini atıyorum 5 10 dk da öyle kaynıyor bu kadar bir yemeğe çok su girerse tadını alıyor su da dengeli olmalı canım 
(2,671 puan) tarafından
Ben ateşte fazla birakiyrm hemde sulu yapiyrm benced çok su girmemeli
(6,658 puan) tarafından
Yok canım çok eriyince ve sulu olunca da tadı olmuyor üstünden çok az taşsa yeter görümcemin görümcesi dibine çok az su koyarmış tadı gidiyor diye :)
(2,671 puan) tarafından
Ben fazla koyuyorum bende az koyayım biz kuccukken annem suku yapardı okuldan gelince ekmeğimizi bandirip tabağa koyup yerdik çok güzel olurdu :-)
(6,658 puan) tarafından
Bende sulu severim canım ama çok su da tadını aliyo ölçülü olacak işte
0 oy
(1,033 puan) tarafından
Cnm nohut ve fasulyenin püf noktası suyunu çok iyi kaynaması dir. Ben evlenmeden önce 4 yıl bı iş yerin yemeklerini yapardım bana hafta da ya fasulye ya nohut sulusu yaptırır lardi yaz kış muhteşem yapıyorsun nasl oluyor ya bu derlerdi.

Ama soğanı ve salçayı kavurduktan sonra ben en az 2 saat suyunu kaynatirdim fazla su koyup fasulyeyi atardım 2 3 ne kdar varsa kemik suyu atardım bide fasulye ile kaynamasını beklerdim canım istediği kız :)))
(2,671 puan) tarafından
Nohut ve fasulyeyi mi 2saat suda kaynatiyorsun canım onu anlayamadım ya kusura bakma
(1,033 puan) tarafından
Nohut ve fasulye atmadan suyu kaynatıyorum canim
(2,671 puan) tarafından
Hı anladm canim tşkler:-)
0 oy
(2,504 puan) tarafından
Et ve fasulye aynı anda pişmemiş olarak birlikte kaynatıyoruz az bı ses çıkınca altını kapatıyorum soğan salça kızartıyorum üstüne ekliyorum yine altını açıyorum fasulye pişene kadar salçalı suyuyla kaynıyor ozdesmis oluyor 
(2,671 puan) tarafından
Altını kapatinca nekadar sürede pişiyor yani kaç dakika
0 oy
(14,429 puan) tarafından
Canimcım baklagillerin tarifle alakası omaz

El lezzeti gerekir buda zamanla oturur

Kemikli etli yap çok güzel olur

Kemikli eti kaynat pişmeye yakin kapat sonra fasülye nohut hangisiyse normal kavur soğanıyla kemikli etleri koy suyunu koy ver düduklüye yeniden oh misss
(2,671 puan) tarafından
Öyle kaç dakika pisiriyoraun peki
(14,429 puan) tarafından
Nohutun pisme decesi cinsine göre değişir kuzu
Düdüklun iyi pişiriyosa 15dk pişer
(2,671 puan) tarafından
Düdüklüm yeni ve güzel canım aynen oyel yapayım tşkler :-)
(14,429 puan) tarafından
Riciderim :-)))

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 117 göst.
0 oy
11 cevap 227 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nevbahar21 (616 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 149 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy