0 oy
407 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

7 aylık evliyim altı aylık hamileyim ama bir tek yakın çevreme söyledim instagrama durum vs atmadım sekizinci ayda belki paylaşırım diyorum çünkü bir arkadaşım paylaşım yapmıştı onunla alakası olmadığını biliyorum ama daha sonra çocuğunu kaybetti ben de bağlanmak ileride bakınca hüzünlenip ağlamak istemediğim için paylaşamadım :'(hamile olduğumu duyan birisi bile demiş ki bunlar çocuk yapıp mı evlendi kaynanam da gelip bunu bana söyledi senin hakkında böyle dediler diye sen ne dedin dedim kimsenin hayatına karışamam dedim ama ağzının payını verdim dedi bu ne demek açık kapı bırakmak demek yüzüme desinler ben nasıl parcaliyorum onları dedim eşim de bizim hakkımızda böyle dusuneni Allah bildiği gibi yapsın dedi konu kapandı  Allah'ın izniyle 6 yıl beklemişim neden böyle bir şey yapayım ki kimi ne ilgilendirir ama yine de insanların böyle düşünmesinden çekiniyorum 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
sakınan göze çöp batar kötü düşünme kayib etme korkusunu kafandan at yoksa senin için daha zor olur kötüyü çağırma derim herkesle paylaşmayıp iyi yapmışsın gerekte yok zaten ailen yakin arkadaşların bilsin yeter miletin lafında bakma sen iyi olsanda kötü olsanda konuşurlar 
-Reklam-
0 oy
(6 puan) tarafından
Ben evlenir evlenmez hamile kaldım o zaman bende mi öyle oluyorum şu insanları takma ağzı olan konuşuyor kendi gibi fesat sanıyorlar herkesi kendi içindeki kötülüğü dışarıya yansitiyorlar mutluluk kıskanan fesat insanlar bunlar. Paylaşma nazara inanıyorum 
tarafından
Haklısın aynen öyle herkes işte böyle saçma sapan şeyler söyleyebiliyor evlendik bir ayda nişan nikah çünkü o zaman evlendik evlendik evlenemeseydik ayrilacaktik zor zamanlar geçirdik
0 oy
tarafından
Benim elimde olsa doğana kadar saklardim ama kaynanam sağolsun herkese yaydı.  

Amcamın eşi dogum yaptiktan sonra söylemiş.  Kaynanasigile hastayım korona olabirim diye gitmemiş bayramda bayramdan hemen sonra doğurmuş.  Duyunca şok olmuştum 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende  paylaşmadım  duyurmadim ne gerek war ki  b3nim  hamile  olduğumu  çoğu kişi bilmiyordu  kızım  doğdu  fotoğraf çekimlerini  paylaştım  ordan  ogrendi  bilmeyenler de  ben nazar  değer  diye  değil  de duyurmanin  saçma  olduğunu  düşündüğüm  için  kimseye  söylememiştim  kendi  aileme  ve eşimde  k3ndi ailesine söyledi okadar 
0 oy
(530 puan) tarafından
Bence herkes bilsin sonuçta dostumuzdan değil kocamızdan çocuk yapıyoruz kimene. Ben biri doğum yaptığında duysam hamile olduğunu bilmeden tuhafıma giderdi ya bu kadar saklamak ben anlam veremiyorum
tarafından
Ben de çevreye duyurmadim ki canım soran olursa söylüyorum sadece,yoksa ne gerek var
(530 puan) tarafından
Onu diyorum canım soran olursa evet hamileyim denilir saklamak saçma olur zaten durduk yere hamileyim denmez ki kimseye bende gören göbek ne kız diye o zaman diyorum
tarafından
Aynen canım,ben ilk hamileligimde hemen söylemiştim herkese sonra kalbi durduğu için kürtaj oldum,şimdi hiç bir paylasim yapmadım
0 oy
(2,226 puan) tarafından
bende söylemeyi düşünmüyorum 

5.aya giricez sayılı kişi biliyor söylemedim daha kimseye 

aileme de sıkı sıkı tembihledim kimseye söylemeyin diye 
(2,226 puan) tarafından
öyle diyenleri de boşver , bende bir senelik evliyim ilk sene düşünmedik yok olmuyor mu bilmem ne bir sürü şey rabbim aratmadı nasip etti çok şükür
evlenince hamile kalsam demek ki böyle derlerdi
kimse kimsenin hayatına karışmasa ne güzel olacak.
boş insanlar ne yapar boş konuşurlar böyle
0 oy
(657 puan) tarafından
Hiç söyleme bence doğunca duyar görürler zaten

Nazar mı değil mi bilmiyorum ama ben çok erken söyledim öyle bir yayıldı ki sonra bebeğin kalbi durdu maalesef keşke kimseye söylemeseydm diyorum şimdi 
0 oy
tarafından
Bilmiyorum ama ben hiç hamileliğimi instagramda orda burda duyırmadım soran olursa söyledim o kadar. 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Bende senin gibi ikinci ayımda hamile kaldım ne olmua yani kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez canım söyleyip söylememek sana kalmış ta canım Allah korurusa koruyor inan ben jlhamile olduğumu bilmeden ne işler yaptım kanamam oldu yinede anlamadım ta ki adetim gecikti 8gun test yaptım pozitif çıktı yinede durmadım valla eş işi temizlik delisiyim eşim kizmasina rağmen herşey yapoyrodum :-):-)tabiki sen öyle yapma ve üstelik hamile kaldığımda 41kgdm çok güçsüz biriyim ama yinede Allah koruyor canım hamile kalır kalmazdq herkes duydu şuan oğlum 5aylik teyzesi Rabbim senin bebeğinide sana bağışlasın canım sağlıkla kucağına al :-):-) 
0 oy
(802 puan) tarafından
Kişinin özeli duyurulmamasi, yayınlanmamasi taraftariyim.Gebelik doğum öncesi ,doğum anı ve doğum sonrasi durumlar olmak üzere baştan sona risk arz eder.Saklanmasinda fayda vardır.
0 oy
tarafından
Valla söyleme ben nazara inanıyorum 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Evlenmeden hamile kalsan ne olacak sonuçta evlisiniz
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Sosyal medyadan hamileligimi duyurmak hiç bana göre birşey değil. Ne hamileligimle ilgili nede bebeğimle ilgili paylaşım yaptım.
tarafından
Ben bütün yakın çevremin söyledim ama sosyal medyada paylaşmadım bana da tuhaf geliyor yap olmayan varsa ya çocuk isteyip de yapamayan varsa bir tek hamileyken güzel bir fotoğraf çekilip 8 ayda belki bir tane foto atarım diyorum
0 oy
(606 puan) tarafından
Paylaşanlara gıcık oluyorum ben şahsen
tarafından
Ya hamile kalmak isteyip kalamayan varsa ya düşük yapıp da içi acıyan olursa ben yediğimi içtiğimi bile genelde çok sık paylaşmam paylaştıklarımda genelde herkesin evinde olan şeyler olur mesela bazı hamile arkadaşlar var canım ne çektiyse eşim alır deyip bir sürü şey paylaşıyorlar yiyecekler paylaşıyorlar ya onları alamayan durum olmayan varsa kimse bu kadar düşünceli değil ben zaten bu kadar ince düşünceli olduğu için kafayı yiyeceğim ama iyi ki de böyleyim
0 oy
tarafından
Ben hiç ne hamile olduğumu nede dğurduğumu paylaşmadm canm , 
0 oy
tarafından
Ben de paylaşım yapmadım,soran olursa ben de söylüyorum annemler de..

Valla bizim de bi tanıdık var Nisan'da evlendiler şu an doğum yapacakmış, erken doğum olacak demiş herkese. Benim de orda kafam karıştı :D aman ister erken yapsınlar ister yapmasınlar bize ne yani, ama ne yalan söyleyeyim benim de aklıma geldi onların ki :D  demek ki herkeste var :) ama seninki ayrı ya 1 ay var arada,sonuçta bir kez adet olmuşsun yani
(1,238 puan) tarafından
7 aylık mi doğuracakmış sizin tandık:)))
tarafından
Sanırım öyleymiş :) erken doğum diyorlar günahı boynuna :))
tarafından
Belki de doğrudur yani bilmiyorum :) olsun yeter ki mutlu olsunlar yuvalarında,Allah'ım kimsenin ağzının tadını bozmasın inşallah
tarafından
Bir kez adet oldum O da iltihaplı adet oldum zaten Nisan ayının sonunda evlendik mayısın sonunda hamile kaldım doğum Şubat ortası falan olacak galiba
0 oy
(169 puan) tarafından
Bence saklaman daha çok şüphe çekici . Yani iki aylıkken ben hamileyim diyebilirdin . Sakladikca şüphe çeker bence .
tarafından
Zaten bütün yakın çevreme söyledim sadece Instagram'da paylaşmadım
0 oy
tarafından
Ya Allah aşkına kime ne günahı sevabı senin yaparsın yapmazsın kime ne !!!  

Onlar kendilerine baksın.. 
0 oy
(6,085 puan) tarafından
Iftira atmak cok kolay kime ne yani hemen olunca boyle iftira olmasa kusurlu ilan ederler 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 326 göst.
22 Ocak 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,751 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 570 göst.
19 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 152 göst.
30 Mart 2022 Diğer kategorisinde Cemalist (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 284 göst.