0 oy
541 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Annemin ailesi bu kafadan. Kızlara değer de vermezler miras da. Annem ben çocukken ölmüş babasından kalan tarlaları dayıma vermişti çok iyi hatırlıyorum. O zamanlar bizim de ihtiyacımız vardı ev borcu ödüyorduk. Hatta o zamanlar misafirliğe gittiğimiz bı evde gözüm muza takılmıştı hiç unutmam. Ama onlarında ihtiyacı var demeden hiç bişey vermediler annemden vekalet alıp sattılar yediler tarlaları. Dedemin üzerine bı ev kalmıştı. Annem son yıllarda bı o kaldı onu da vermeyeceğim nasipse umreye giderim orası sarılınca diyordu. Meğer bikac sene önce onu da satıp yemişler. Annem zannediyor dedemin üzerine olduğundan satamazlar. Meğer yıllar önceki vekalet hala geçerliymiş. Annem dün öğrenmiş o kadar üzülmüş ki hasta olmuş. Dünya malı dünyada kalacak ama nedir bu insanların hak hukuk tanımadığı. Yerin altını düşünen yok. Çok üzücü değil mi :(

8 Cevaplar

0 oy
tarafından

Vekaletname herhangi bir şekle bağlı değildir. Ancak taraflar aralarında anlaşarak vekaletnameyi belli bir süre ile sınırlayabilirler. Taraflar arasında süre yönünden bir sınırlama yoksa vekaletin süresiz olduğu kabul edilir. Ancak Yargıtay genel vekaletname süresini on yıl olarak kabul etmektedir.

Araştır xanim.belki hakkınızı geri alma.sansiniz vardır 

tarafından
Ya kim peşine düşecek ki! Oradan gelecek para geri avukata gider. Küçük bı ilçede ev. Bikac sene önce anca 80 bin vermişler 6 kardeşler bide annem 7 kişiden ne kalacak
tarafından
O sizin bileceğini iş. Gerisi size kalmış.
Kimsenin hakkı kimsede kalmaz sen düşünme bunları Rabbime havale et
tarafından
Bende anneme dedim üzülme dünya malı diye ama işte ne bileyim onun üzülmesi beni de üzdü. Zaten 10 aylıkken babasız kalmış hiç yüzü gülmemiş annemin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Avukata danışın dava açın haakkinizi alin. Muhakkak sizin lehinize olacaktir
tarafından
Ya ordan gelecek para zaten avukata gider öyle yüksek bı mebla değil. Anasıyla kardeşiyle kötü olduğu kalır yanina
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bizim tarafta yok ama eşimin tarafından da ayni sizinkilerin gibi kızlara tek kuruş yok ama babamın babası yani büyükbabamın tek bi evi vardi rahmetli olmadan öncede 6 çocuğuna kız erkek ayırmadan hepsine paylaştırdi benim eşimde 6 kardeş 3 kız 3 erkek 4 katlı bi binada 3 erkek kardeş oturuyo yani biz oturuyoruz ve bu bina satılsa 3 erkeğe bölünücek köyde de ne varsa erkeklerin kızlara bise verilmiyicek bunlarda da öyleymiş 
tarafından
Böyle bi durumda hakka giriliyor dinimiz bile kıza pay veriyor. En azından dinin söylediği miktarda verilse. Yani mesela dayimlar o kadar miras aldı gene durumları yok gene yok hani haram yiyolar o da elini yüzünü yikamiyo
(9,626 puan) tarafından
Hak yedikleri için hala durumları yok..ben görümcemlerin almayacağına seviniyorum çünkü daha şimdiden üçü de erkeklere düşman kesiliyolar halbuki eşimin bu evde gözü bile yok ben pay falan istemiyorum babam benim payımı da kendine alsin diyo ama en çokta bize düşman oldular..böyle düşündüğüm için bana kızma ama bunlar hakikaten haketmiyo çünkü ne yaşattıklarını bi ben biliyorum yeminle benimde mallarinda zerre gözüm yok varsa Allah sorsun..bana esim çocuklarımın varlığı yeter bize vermesin ama onlara da yar olmasın
0 oy
tarafından
Eski kafalilar öyle maalesef 
tarafından
Aynen malesef
0 oy
(4,490 puan) tarafından
O nasil birseymis benim babaannem 87 yaşında bundan 60 sene once miras hakkini almis herşeyin hukuk yolu var onla bunla kotu olacaz diye haklarinizdan vazgecmeyin benim gorumceklerim daha babasi sag iken miras haklarini aldilar yani seve seve degilsede aldılar şahsen ben sevindim niye derseniz kiz cocuguda evlat
tarafından
Canım anneannem kızlarına verdirmedi ama kendi babasından kalma mirası aldı. Ben dulum dedi. Kizlarinda da dul olan durumu iyi olmayan vardı ama umrunda değil. Şimdi dul maaşı var kızların yanında kalayım maaşı oglanlara vereyim diyen bı zihniyet
(4,490 puan) tarafından
Ozaman oğlanların yanında kalsın kusura bakmasın oyle zihniyet taşıyana bir bardak suyu vermem ben
tarafından
Öyle canım. Oğlanlar da kapısına koymuyo. O sattıkları evde kalıyor dayımla kavga edip duruyorlar. Kızlar mecbur bakacak analariyim ben diyo. Ama eline ne geçerse oglanlara ve oglanlardan olan oğlan yorumlara depmeye çalışıyor. Mesela geçen sene bikac kilo kuru üzüm istedi verdim kendi yememiş oğlan torununa vermiş. Daha da vermem bişey dedim
(4,490 puan) tarafından
Benimde babaannem oyleydi bak anlattin yaramı destin;))) bizden yumurtayı saklardi biriktirip amcama götürür du onun ogluna pisirir o misafir derdi ey gidi ey simdi onlar senin dedigin bir bardak su vermiyor
tarafından
Ay benim babam tarafımda öyle. Aynı bahçede otururduk halamın oğlunun peşinde koftelerle tavuklarla dolaşırdı yedirmek için ben bakardım öyle
0 oy
tarafından
Bir avukata danışmanızda yarar var 
tarafından
Canım oradan gelecek para avukata gider biz akrabalarla kötü oldugumuzla kalırız çok değerli bı ev degil
tarafından
O zaman diyeceksin bu dünyanın üstü varsa altı da var. Allah sorsun deyip geçeceksin. Annene üzüldün sen anlıyorum da işte napacaksın
tarafından
Evet canim benim elde edeceğim bı gelir yok zaten. Ben annem üzüldü onu taktım. Kadının ömründe gülmemiş yüzü :/ 10 aylıkken babasız kalmış, 15 yaşında vermiş annesi size mi bakacam diye
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hakkini alabilmek için dava açın canim uzun surer ama alırsiniz inş
tarafından
Canım hem uzun sürer hemde kötü olduğumuzla kalırız. Gelen para da yüksek mebla değil anca avukata gider geri
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Annen sen çocukken ölmüş ise şimdi nasıl üzülüyor
tarafından
Annem değil canım annem çocuk iken babası ölmüş ben cümleyi devrik kullanmışım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 170 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ugurbicegim (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 120 göst.
27 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu