0 oy
320 göst.
Aile kategorisinde (67 puan) tarafından
Çocuk olduktan ne kadar süre sonra eşinizle başbaşa dışarıda birşeyler yapabildiniz oğlum 5 aylık daha hiç başbaşa çıkamadık merak ettim

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
3 lü yapıyoruz başbaşa için bırakacak kimsem yok 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biri 11 diğeri 1 yaşında şuan mümkün degil
0 oy
tarafından
Bizde öyle ama çocuğumu birakip basbasa çıkmaya gönlüm elvermez ya
(67 puan) tarafından
Tabikide saygı duyarım ayrıca gerçekten dediğiniz gibi ne anneanne ne babaanneler var çocuk emanetini geçin evine adım atmamak lazım ben imkan varsa minvalinde söyledim
tarafından
Aynen canım imkan varsa eşler arada başbaşa da kalmalı ama yoksa 3lü de takılınabilir :)
tarafından
Hepinizde doğru soyluyorsunuz ama çalıştığım için gün içinde bırakıyorum zaten. Diğer zamanlarda hep yanımda olsunlar istiyorum
tarafından
O zman hep beraber takılın canım hiç bişey mecbur değilsin içinden nasıl geliyorsa öyle davranmalısınız:)
tarafından
Aynen öyle yapiyoruz:)
0 oy
(1,794 puan) tarafından

Hiç bı zaman 28 aylık biz nereye o oraya<3

0 oy
(3,964 puan) tarafından
Hicbir zaman. Biri 5 yaşında  biri 2 yaşında  5 aylık  da hamileyim. Biz nereye onlar oraya inanki. 
(67 puan) tarafından
Senin işin zor Allah canlarını sağ etsinde gerisi önemli değil
(3,964 puan) tarafından
Öyle  canım. Alışıyor  insan. Bir yere gidip de hic ayaga kalkmadan oturmak bana absurt geliyor  artık:D
0 oy
(3,681 puan) tarafından
15 aylık nereye gitsem yanımda gotururum onsuz tadim olmaz zaten 
(67 puan) tarafından
Doğru zaten gündüz alışverişti yemekti misafirlikti geziyoruz ama ne bilim çocuğu götüremeyecegin yerler var ne bilim aksam yemeğe gidemezsin uyku saati çünkü atıyorum bir sinemaya gidemezsin sanırım en azından bir 3-4 yaşına kadar böyle büyüyünce bırakabilirsin sanırım
0 oy
tarafından
Walla copsuZ uzumuz biz, birakcak kimsemiz yok, biz nereye bebe oraya :)
0 oy
(5,637 puan) tarafından
2 yıl olacak hiç olmadı markete gitmek dışında :D biz artık 4 kişiyiz 
0 oy
(14,048 puan) tarafından
Oğlumuzla çıkıyoruz kimseye bırakamam 
(67 puan) tarafından
zaten gündüz alışverişti yemekti misafirlikti geziyoruz ama ne bilim çocuğu götüremeyecegin yerler var ne bilim aksam yemeğe gidemezsin uyku saati çünkü atıyorum bir sinemaya gidemezsin sanırım en azından bir 3-4 yaşına kadar böyle büyüyünce bırakabilirsin sanırım evet çocuklarımız çok değerli ama mutlu anne mutlu çocuk bence
(14,048 puan) tarafından
Mutlu anne demek bana göre çocuğumla beraber olmak demek. Oğlum şuan 19 aylık 9 10 gibi uyuyor gayette akşam yemeğine götürebiliyoruz. Suanlik bırakmayı düşünmüyorum dediğin gibi 4 yaşı görmesi lazım ki rahatça birakabilelim
(67 puan) tarafından
Çocuğumla mutsuzum demedim zaten ama zaman zaman her insanın alana ihtiyacı var bu alanları da yaratmak lazım kafasındayım her insanın hayata bakış açısı farklı tabi siz bu şekilde mutluysanız Süper zaten
0 oy
tarafından
İlk çocukta 7-8 aydan itibaren başbaşa biseyler yapıyorduk. Ama oğlum emmiyordu ve uyku sorunu yoktu. O yönden rahattik. İkinci oldu maalesef imkansız gibi bişey :) 
(67 puan) tarafından
Evet emerek uyuyan bir bebegin annesi için imkansız:)
0 oy
tarafından

5 aylık bebek daha çok ufak aile.buyuklerinede bırakılmaz. 

Bebek.uyudiktan sonra evdede ortak birseyler yapılabilir.  

(67 puan) tarafından
Evet küçük gerçekten çıksak da kafa evde kalır bir anlamı yok öyle çıkmaninda işte ne zaman ilk bırakabildiniz onu merak ettim
0 oy
(119,901 puan) tarafından
biz 3lu takiliyoz hep
0 oy
(961 puan) tarafından
Henüz anne olmadım hamileyim ikizlere ama eşimle planımızı yaptık ananede, babannede yakın bize biraz büyüyüp, emme de kesildiklerinde kendimiz içim planlarımız anne baba olucaz ama en basta karı koca olduk bazen yalnızlıga ihtşyac duyabiliriz. Anane babanne de en güvendiğim insanlar gözüm arkada kalmaz o kadar eminim
(67 puan) tarafından
Evet Doğan Cüceloğlunun bir yazısı vardı çocuğunuz için önce karı koca olun çocukta o uyumda mutlu olacaktır diyordu eğer bütün hayatınızı çocuğa odaklı değiştirirseniz çocuk ipi eline alır onun içinde doğru olmaz diyordu özetle ha 5 aydır biz bunu uygulayabildik mi dersen hayır belki ilerde olur
(961 puan) tarafından
Sütün sağıp yakının varda bırak 1 2 saatliğine size de değişiklik olur hem ve gerçekten doğru söylenmiş birşey anne baba mutluysa cocuk ta mutlu olur
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende 2 tane var 18 aylik 2 buçuk aylik dördümüz beraber geziyoruz sadece oglum varken de hep üçümüz gezerdik çünkü çocuklarım olmadan gittiğim yerlerde keyifli olamıyorum bi yanım onlarda olsun istiyo mesela yemeğe gideriz oyun alanı olan yerleri tercih ederiz gidip yemeğimizi yer oglumuda orada oynatır eve döneriz alışverişe falanda hep beraber gideriz sagolsun annem getir ben bakarım siz rahat rahat gezin diyo ama ben rahat edemiyorum 
(67 puan) tarafından
Anladım böyle mutluysanız Süper:)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 207 göst.
0 oy
12 cevap 129 göst.
0 oy
21 cevap 384 göst.
22 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gaygqqgyahv 65344 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 353 göst.