0 oy
416 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Bugün doktor kontrolü vardı bebegjmin 40 günlük olduk. Doktor asla insanlarla temas ettirme kimse öpmesin sen emzirdigin için bı sen öpebilirsin babasına bile yasak Mayıs ayına kadar hasta etmemeye çalış dedi tam bağışıklık kazanacağı aya girdi aman dikkat et kimseye yaklaştırma dedi. Biz ailemizden 8 saatlik uzakta yaşıyoruz yarın izine gidicez tam da. Az önce telefonda annemlere dedim aman anne öpmeyin sakın diye tamam kuzum küçük bebek hasta olsa orada siz cekersiniz dedi. Sonra kayınvalidemi aradım doktor böyle böyle dedi yarın gelicez aman kimse öpmesin kucağınıza alın ama öpmesin kimse herkese söyleyelim anne dedim. Tam sevilecek zamanı biseycik olmaz diyo hala. Laf anlatamıyorum ben bu insanlara ya 10 gün izinde deliricem kesin. Gözümden sakıniyorum kızımı bugün babasının içi gitti öpemedim diye kayinvalidem hala millete sanki çocuğu kıskanıyor gibi olur diyo. Yarın daha sert söyleyecem gittiğimizde çok korkuyorum hasta olacak diye enfeksiyon kapacak diye çünkü doktor çok sıkı tembih etti :((( ne yapicam kızlar ne diyebilirim başka ya öpmemeleri içinn

28 Cevaplar

+2 oy
(3,551 puan) tarafından
Hem özele hem devlete gidiyoruz bizim doktorlarımız asla öyle bişi demiyor. O nasıl doktormuş öyle. Bende sevmem öpmeyi de nasıl diyecem anne öpme diye. Zaten hepi topu 10 gün göreceklermiş. Hele de babasına. 
-Reklam-
0 oy
(169 puan) tarafından
Kucklrina bile verme ozaman
(2,529 puan) tarafından
Pusetine koyacam orada dursun uzaktan sevin diyecem 40 günlük bebek nefesini sevecekler kucakta bile doğru düzgün duramıyor daha
(169 puan) tarafından
Öyle yap ben bu insanları anlamiorm torunmda olsa yigenimde olsa çocuk bu virüs zamanında niye sevlrki . Hiç çocuk görmemiş gibiler . Hayır yani sevince noluo küçücük bebek sevildiğini mi anlior hirpalanior ... Sen memenden kucağından ayırma valllq canım istedikleri kadar soylensinler gerekirse sert cevap ver
(2,529 puan) tarafından
Ay hele bir yorum yapanlar var her önüne gelenin kucağına atiyolar heralde bebeklerini. Benim bebeğim kıymetli ben gözümden sakıniyorum onu kendileri nasıl davranıyor bilemem. Benim bebeğime dokunmasınlar uzaktan sevsin herkes
0 oy
(712 puan) tarafından
açık açık söyle hep birlikte oturulursa biri öpmeye kalkarsa o zaman söyle kusura bakmayın Dr. öpülmesin dedi babası bile opmuyor hele ki pandemi sürecinden dolayı kusura bakmayın maruz görün de tatlı dille
(2,529 puan) tarafından
Gittiğimde tekrar diyecem canim
0 oy
(7,375 puan) tarafından
goturme bıyere ozaman yada cocugunun yanında ol yoksa bu olayı engeleyemesın
(2,529 puan) tarafından
Asla yalnız bırakmam kimseyle cankm
(7,375 puan) tarafından
mumkun oldukca evde durun bence bebek hasta olmasın dınlenlemez bu mılet ınsanlar anlamıyo napsan
0 oy
(2,226 puan) tarafından
5 . aya gircem yakında inanır mısın şimdiden bu mevzuları düşünüyorum . İnsanların anlayışsızlığı 
(2,529 puan) tarafından
Hemde nasıl. Küçücük bebek ya öpmeyin diyosa öpme işte
(2,226 puan) tarafından
seviyoruz zannediyorlar iyi bi şey yapıyoruz sanıyorlar , torun tamam da bi bebeği en çok annesi düşünür biraz toplansın ele gelsin sevdirmicez mi sanki
(2,529 puan) tarafından
Evet Mayıs ayina kadar dikkat et dedi sadece o kadar ama anlamıyorlar
(2,226 puan) tarafından
anlamazlar bi tek sen mi doğurdun tek senin mi çocuğun var derler tek sen mi büyttün derler
biz doğururuz herkes anne olur
Sen yine de toplu olarak da söyle baktın yapıyorlar inadına mı yapıyorsunuz de sert söyle anca öyle anlarlar diye umut ediyorum
0 oy
(187 puan) tarafından
Yabancıyı maskesiz bile koyma çocuğun yanına küçük bebek öpülür mü hem birde şu virüs zamanı insanların düşünceli olup koruması lazımken milletin ne diceğine bakılacak bir dönem değil bence bırak millet çocuğu kıskanıyor sakınıyor desin çocuğun sağlıklı olsun yeter ki 
(2,529 puan) tarafından
Evet canjm gerekirse sert cikicam yoksa kimse anlamaz biliyorum inadına yaparlar bı çocuk sizde mı var diye
(187 puan) tarafından
Baktın biri geliyo uyuyo de al odaya git emziricem de git bende bugün annemle aynı konuyu konuştum eşimede dedim hastaneye kimse gelmesin bebeği görmeye falan eve gelirsede maskesiz gelemez dedim onlar çocuğu görecekler diye sıkıntıya düşemem
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Madem korkuyon gitmeyecen o zaman 
0 oy
(940 puan) tarafından
Ozel bir durumu var bebeginizin
(2,529 puan) tarafından
Yoo hayır çok şükür gayet sağlıklı bu ayda bağışıklık güçlenecek en ufak bir enfeksiyondan bile kapma riski var biraz koru insanlarla temas etmesin dedi kaldı ki zaten heryerde virüs var herkesin kucağına atamam bebeğimi ben
(940 puan) tarafından
Koru demistir ama sen op babasi opmesin bana garip geldi benim oglum  kalp ameliyati oldu ziyaretci yasak  babasi yanina gelirken esyalarini cikariyo ellerini yikiyo oyle gelio  ole dokunuo 3 ay cok dikkat etmeniz lazim dedi doktor opmekle ilgili bisey demedi  garip
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Evinde otur daha iyi yoksa durmazlar sen söylesen dinlemeyecekler sen uzulceksin
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Dinlemiyorlar canım. Benimkiler de öyle yalayarak öpüyorlar resmen. laf anlamazlar diye söylemiyorum bile. 
0 oy
(3,041 puan) tarafından
O zaman kesin çözüm gitmeyin canım. Tatili evinizde geçirin. Önemli bir dönemse ve kayınvalidenin tepkisi de buysa hiç gerek yok bebeğini riske atmaya. Şu zamanda tatilden aileni görmekden çok bebeğin önemli. Kayınvalideni de arayıp biz gelmicez millete ayıp olmasın gelsek ya öpüp bebegimi hasta edecekler yada küsecekler  dersin. Ne bebeğim hasta olsun ne millete ayıp olsun dersin o anlar zaten. Yerinde olsam aynen böyle yapardım. 
0 oy
tarafından
Maşallah kimse ölmesin demiş doktor bu arada anne dahil bebek oplumez kokusu nu çekersin sadece
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Büyüklere anlatmak çok zor canım malesef ben 15 aylık hala opmelerine izin vermem nerde mikrop enfeksiyon var ise ağızdan bulaşıyor kendi ailene kendin şöyle eşinin ailesine esin söylesin canım seni yalnis anlaya bilirler 
0 oy
(119,248 puan) tarafından
neden mayis ayı neden baba opmiycek o nasi dr yaa sacma sapan aeyler denis
(2,529 puan) tarafından
8. Aya kadar enfeksiyon riski devam eder daha sonra bebekler bağışıklık kazanır ve risk ortadan kalkar dedi biraz koru insanlardan dedi ayrıca kaldı ki zaten heryerde virüs var herkesin kucağına atamam bebeğimi
0 oy
tarafından
Sakınılan goze cop batar derler. Öpsunler nolacak dozunda ama . Agzından burnundan degıl. Kafasndan yanagından opsunler bır ıkı kere. Sureklı yanlarnda degılmıssınız  arada sırada gdıyosan katlanmalısın bence bu duruma. Yada gıtme otur evınde 
0 oy
tarafından
Virus kapandada diyicekler annesi bakamadi nedir bizim bu çekdiyimiz.
0 oy
tarafından
Babası öpsün ya babaya da öptürülmez mi benımkı yalıyordu çocuğunu boydan boya cok şükür bırsey olmsdo
0 oy
(319 puan) tarafından
K.b canım ama bence doktor da sende çok abartmışsınız 
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Ben de annemlerde kaliyorum. Bizim doktor da kalabaliga sokma ve asla kimse opmesin diyor ama bzimkiler dinlemiyor öpen öpüyor yine
0 oy
tarafından
Ne değişik doktormus

DogdugundN beri öperiz severiz ne esimin ailesine nede kendi aileme öpme demedim çok şükür bagisikliginda bir sorun yok 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 3,899 göst.
22 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Mervebcrglu (1,250 puan) tarafından soruldu

379,232 soru

11,351,840 cevap

34,822 kullanıcı

...