0 oy
345 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizalr bn doğum yaptıgim gün annem ve kaynanam ve eşim yanımdaydı  2. Günü anannem rahatsız diye annem ona bakmaya gitti(kaynanm bn bakarım dedi)eve geldik kaynanam hiç bı yardım etmedi sezeryan olduğum için zorlanıyor dum bı tek 1 tabak yemek getirirdi onu da söylene söylene yapardı kalkmakta zorlanırdim eşim kaldırirdi (eşim evimin işini yapardı ama  çocuğu kucağını alamazdi ya da altını değiştiremez di )beni kaldırır bn çocuğa bakar yatardim anneme yalvarırdim gel diye  gelemem anannene bakıyorum bakıyorum gelemem dedi kaynanm bakmadı yemedi de eşim kızdığı için getirirdi eşimde sonralari ailesi bişe desenbmm hakkımda gelip bana kızardı çocuk ilk ay kilo verdi diye yardım etmeyn kaynanm ve annemgil çocuk niye kilo verdu diye bı ton laf etti hepsiyle kavga ettim bağırdım çağırdım küstüm evdeki eşyaları fırlatıyor dim çok kötü bi lohusalık dönemi geçirdi çocuk ağlasa alt kattan yukarı çıkmayan kaynanam çocuğu ağlatma diye bağırirdj bnde ağzımj açıp gözümü yumardim hayatımın en kötü zamanı lohusalık zamanımdi kimse yanımda yoktu (eşim vardı o yardım ederdi o da sonraları ailesini savunur onlar taraf oldu) çocuğa bişe olsa herkez bana kızardı ki bn hiç çocuk tutmayı bile bilmiyordum başkalarından gördüklerimle tecrübe ettim zamanla sizin lohusalıguniz nasıl geçti

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım eşim kurban olduğum vardı yanımda çok şükür 
tarafından
Aynn Bnm de CNm
-Reklam-
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Annem 8 gun kaldi gitti sonra esim wardi hic bi logusa sendromu yasamdim sükür ki guzeldi Allah onlardanda senin hesabini sorsun yazik deil.mi
tarafından
Aynn bn bı ömür unutmam bunu bana yaşattılar ya
(6,053 puan) tarafından
Unutulur mu hem hassassin hemde yeni adapte olmaya calisiyorsun haklisin walla
tarafından
En Zor günlerim di bı daha doğum yapsam kimseyi yanimda giturmem tek olmak daha iyi laf duyacağına yalvaracagina
(6,053 puan) tarafından
Aynn oyle kuzumm walla
0 oy
(446 puan) tarafından
Sadece eşim vardi butun lohusa depresyonunu ondan çikardim çok sukur hep alttan aldi canim benim yazik adama :(
tarafından
Bnm de eşim öyleydi saolsun
0 oy
(193 puan) tarafından
Annem kaldi ilk 10 gun falan gitti snra ama her gün gelip gitti yakn evimiz allah razi olsun iyikide geldi zor gecmedi benim normal dogum olduğu icin 3 gün snra toprlandm ben. Herseyimi yaptm kaynanm  hastaydı yokaa o kalacaktı da  ama iuiki annem kalms daha rahat oluyor 
tarafından
Aynn cnm ama hayatının en Zor günleriydu
(193 puan) tarafından
Oyle ama geciyor ya cabuk büyüyolar valla anlamiyosun bile
tarafından
Aynn 7. Aya girdik bile bugün
(193 puan) tarafından
He geciyor ya benmkide 7 buçuk aylik hangi arada büyüdü farketmedk bile rabbim sağlık lık hayrlo evlatlar nasip etsin inşallah
tarafından
Amin cnm İnşallah
0 oy
(539 puan) tarafından
Eşim doğumunda yoktu kaynanam vardi ilk 15gun ful ağladım bebeğim gazliydi kısacası kötüydü  
tarafından
Bnde ağladim ama gazdan değil yanımda kimsem yoktu o yüzden
0 oy
(1,917 puan) tarafından
İlkinde tektim ikincide sadece annem vardı zaten hastanede yattım psikolojik ilaçlara başlamıştım uyudum sürekli şimdi sadece eşim olsa yeter diorm
(1,917 puan) tarafından
Hastanede eşim yanmda kalacak annem gili gönderirim büyük ihtimal ya annen bile güzel dese o an gözüne batıyor ama kaynana olmasında kim olursa olsun diyorm
tarafından
Çok ağladım onlar yüzünden anneme yalvardım gel kimse bakmıyor diye gelmedi o kadar zoruma gitti ki
tarafından
Kaynanam desen 2. Katında oturuyordjm çıkmıyor du
(1,917 puan) tarafından
Kaynanalar hepmi böyle anlamdm valla sorunlu çoğu hepsi deglde boşver yannda eşin olsun emin ol kimseye ihtyc kalmıyor yemek sorun oluyor oda zaten karnın ne olsa doyar eşin destekçi olsn yeter
tarafından
Aunn milleti çekmekten se aç kalmak daha mantıklı
0 oy
(1,776 puan) tarafından
İlk doğum zamanında ablamla annem. Sonra ablam gitti hep annem vardı oğlum kolikti diye sonra annem  benide aldı memlekete götürdü tek başıma yapamam diye 3 ay boyunca annem vardı yani yanımda. Kaynanam eline bir kaşık alıp kaldırmaz yerinden daha bana bakacak. Zaten hayatta istemem onu
tarafından
Sende şanslıymissin yardım edenin varmış
0 oy
tarafından
Annem vardı ama sağolsun gece kalkmazdı gündüz de bır gazını çıkartayım derdı Allah'tan sezeryanım cok güzel gectı aynı gün ayaklandım kımseye ıhtıyacın yoktu eşim sağolsun yemegıme kadar yaptı
tarafından
Valla bnde bı eşim vardı o da çocuğu tutamazdi ama yine de yardımı çok evimin işini yapardi bni kaldırıp yatmama yardım eder di
tarafından
Yok ben bır hastanede kalkarken kolumdan tuttular ertesi gün kendim yürüdüm şükür normal doğum yaptım zannetti herkes, eşim de altını vs hersehını alırdı ama benım kız kolikti hıc susmazdı kımsenın yardımını gormedım valla
tarafından
Bn de kalkardim eşim olduğu zaman dikişli olduğum için korkardım o olduğunda yardım isterdim dikişim açılır falan diye
0 oy
(247 puan) tarafından
Çok üzüldüm senin adına kuzum ya en güzel zamanlar aslında kiyamam beni annelerim yanlız bırakmadı sağolsunlar bir gün biri bir gün biri geldi hep birlikte akşam yemeklerimizi yedik kaynanam altıma kadar aldı hastanede Allah razı olsun annelerimden annecigim de hiç bırakmadı ama bende eşimden üzüldüm 2. Günü kavga ettik küstük 2 gün konuşmadı benimle nasilsin bile demedi aklıma geldikçe ağlarım ilgi bekledim ama hiç ilgi göstermedi annesiyle sevdi bebeği hep 
tarafından
Keşke bana da yardım eden olsaydı çok ağladım bu hayatta en kötü zamanlarımdi
0 oy
tarafından
Eşim yanımdaydı akşamları gündüzleri tektim
tarafından
Normal mı sezeryan mi cnm bu arada bnde bı daha doğum yapsam eşim kalsın isterdim sadece
tarafından
Sezeryan canm
tarafından
Eşin kalması daha iyi oluyor canm oda bişeyler öğreniyor kzıım 10 aylık hala geceleri benim kafam kalkmıyoda kızımıza kalkar bakar sağolsn hakkını ödeyemem
tarafından
Bnm eşim oğlumu Yeni yeni tutuyor (6 aylık) ama Bnde hakkını ödeyemem
0 oy
(12 puan) tarafından
Hastanede de evde de ilk on gün falan annem kaldı . Doğuma üç ay kala babam vefat etti sonra hamileliğimde sorunlar oldu sadece yatarak geçirmek zorunda kaldım o üç ayı hep üzüntü stres içindeydim kayınvalidemler ne aradılar ne geldiler ne nasılsın dediler hiç bı zaman doğumdan sonra da bı gün geldiler misafir gibi sonra bnm.lohusalik haliyle bütün babamın acısı onların yaptıkları bnde patladı sonra eşim ailesine alınıp kırıldığımi söylediğinde benim tarafımı tutuyo diye ona da kustuler şu an ne görüşüyorum ne konuşuyorum doğum yapalı 50 gün oldu iki defa gördüler sadece yani çok kötü bi lohusalık geçirdim 
tarafından
Sende bnm gibi kötü geçirmişsin cnm
(12 puan) tarafından
Allah kötü geçirmeye sebep olanları bildiği gibi yapsın ben Allah a havale ettim hepsini
tarafından
Bnde ama çok zoruma gitti
(12 puan) tarafından
Öyle benimde zoruma giden çok şey oldu halada olmaya devam ediyo zaten
0 oy
tarafından

B.k gibi geçti affedersin 

Evimde benim yerime lohusaliga giren bir kocam birde kaynanam vardı ;)

tarafından
Ne diyim bilemedim bnm ki de berbat geçti seni çok iyi anlıyorum
0 oy
(1,668 puan) tarafından
Tamamen yalnızdım. O yüzden yoğun bir depresyon geçirdim
tarafından
Sende bnm gibi olmuşsun cnm en iyi bn anlairm seni
0 oy
tarafından
1 gün annem hastanede yanımda kaldı 1 günde kaynanam kaldı , kocamda babasigile yardıma gitti ben tek başıma baktım ilk bebeğim birde çok şükür Allah'ıma kendi göbek bağımi kendim kestim derler ya. Tek daha iyi 
tarafından
Aynn tek daha iyi bı daha doğum yapsam eşim ya da tek olurdum kimseyi istemem milletin lafını duymaktansa
0 oy
tarafından
Annem geldi ilkden yolladim onu 2gun sonra sonra hergun kayinvalidem geldi yemek yapti temizlik yapti cocuugu sevdi gitti. Hep esim kaldi yanimda Allah razi olsun hep o bakti hic uyumuyodu oglumu uyandirip altini alip gogsume koyuyodu sonra geri aliyodu uyutuyodu 2 ay boyle devam etti sojra ise basladi esim kendim baktim hep
tarafından
Ne güzel yerinde olmak isterdim
0 oy
tarafından
Annem 4gun baka bildi benim de anneanneme bakmak mecburiyetindeydi kayınvalidemde gelemedi benim tabi üçüncü çocuğum ve normal doğum avantajı 4gunde toplamıştım baya ama eşimden Allah razı olsun 40gun bebek gibi baktı hepimize pandemi olunca evdede olunca zor bi lohusalıgim olmadı şükür 
tarafından
4 gün 4 gündür cnm bn sezeryandim 2. Günü ayağa Kendim yapardım ne annem ne de kaynanma yanımdaydı
tarafından
Annem bakar benim.normalede anneannemin daha çok ihtiyacı vardı kayın validem zaten hiç bakmadı amann boş ver canım Allah kimseye muhtaç etmesin geçmiş olsun sanada unut gitsin takma kafana
tarafından
Sağol cnm aynn bn herşeyimi kendim yaptım ha unutamıyorum o kadar sadece
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Lohusa sendromu yaşamadım hiç 20 gün eşim kaldı yanımda eşim gidince anneme geldim 40ım çıkınca evime geçtim o günden beri tek bakıyorım
tarafından
Ne güzel senin adına sevindim bn yaşadım kafayı yiyordim az kalsın
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Doğubeyazıt 'tan gorumcem geldi istanbula yanima bana bakmaya öz ailem bile gelmezken gorumcem gelip bana kizima lohusa dönemimde baktı Esim de elin natasalari ile aşk mesajları birbirlerine yoluyolurdu başka kadınlar ile aşk mesajları yoluyordu 
tarafından
Zor geçmiş seninki de bnde kafayı yiyordim az kalsın
(1,314 puan) tarafından
Ben yedim psikoloji tedavi ilaçları kullandım kendimi cam dan atıyordum bir ara o derece gelmiştim kendi kendime vuruyordum aşırı zor geçti şimdi sadece kızım için yaşıyorum  15 aylik oldu ama o lohusa da yaşadıklarım omurumun son gününe kadar unutmayacağım
tarafından
Aynn Bnde hala diyorum eşime bı türlü aklımdan çıkmıyor
0 oy
(961 puan) tarafından
Gözüm korktu annemde kayınvalidemde yanımdalar henüz doğurmadım ama inanıyorum ki ikiside destek olucaklar fazlasıyla.
tarafından
İnşallah olurlar da bnm yaşadıklarımj yaşamazsın cnm bn çok kötü geçirdim kafayı yiyordim
(961 puan) tarafından
İnşallah en korktugum dönem zaten
tarafından
Korkma o kadar  tek olmak daha  iyi bnm kaynanm alt katta ydi çocuk ağlasa ağlatma derdi bı daha doğum yapsam hastaneye bile tek giderim sadece ilk ayağımı hissetmediği m zamna yardım lazım eşim yardım etsin gerisini bn yaparım
0 oy
(636 puan) tarafından
Annemle eşim vardı. Annem 15 gün kaldı. Sanki ben değil onlar lohusaydi. Annemin gereksiz lafları kocamin alinganliklari derken arada ben kalmıştım. B.k gibi geçti yani. 
tarafından
Yine De yardım edenin varmış bnm gibi olsna kaynanam gelip bakmaz di çocuk ağlasa bana bağırirdj ağlamasin diye annem desen yalvardım gelmedi eşim desen ailesinin sozundne çıkmazdı kafayı yemeye az kalmıştım

İlgili bir soru bulunamadı

379,797 soru

11,369,000 cevap

34,852 kullanıcı

...