0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
Nezle olmuştu şimdide öksürük var çok tikaniyo balgamı atamiyo uyuyamaz oldu fizyolojik su ile sürekli temizliyorum oompaylada çekiyorum ama yinede fayda etmiyo doktora gittik dün ilaç yazmam dedi sürekli burnunu temizle dedi cigerlerde bişey yok dedi 4 aylık kızım ne yapayım ben ayağının altına vikis sur dediler büyüler bende sürmeye başladım bişey olur mu korkuyorum da arada çok çok az hemen burnuna degdirdjm vikisi

5 Cevaplar

+1 oy
(4,510 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Yahu 4 aylik bebege viks sur diyen kim ya bebekler icin olani bile 6 ay ve üzeri icin  doktorun onermedigi seyleri yapmayin allah askina KULAKTAN DOLMA BILGILERLE HAREKET ETMEYIN VIKS AGZA BURNA GOZE SURULMEZZZZ 

Odada araljkli ketil calistirin islak havlu koyun peteklerin uzerine buhar makinaniz yoksa odayi nemlendirin sık sıkda aspire edin serum fizyolojik sıkıp

Cogaliyor ise gecmiyor ise baska doktora basvurun
(1,018 puan) tarafından
Ah ne biliyim bı anlık gaflete dustum çok teşekkür ederim canım benim ya dediğini yaptım ve gerçekten farkını gördüm ya daha az oksurdu valla çok çok saol
(4,510 puan) tarafından
Bizde oyle 1 hafta devirdik canim suan daha iyiyiz gecmis olsun
(1,018 puan) tarafından
Çok saol canm dizede çok geçmiş olsun şimdi doktor erdostin ve klamoks yazdı kullandınız mı hic
(4,510 puan) tarafından
2 tane antibiyotuk ust uste kullandik canim klamoksu oglum kustugu icin kullanmadık
(1,018 puan) tarafından
Onu henuz vermedim ama balgam söktürücü olanda iki yaş altı verilmemel diyo çay kaşığı ucuyla icirdim bı zararı olmaz inşallah dimi
-Reklam-
0 oy
(222 puan) tarafından
Viks sürme el kadar bebeye ya, sarımsakları ez zeytinyağında 3-4 saat beklet sadece yağını sür ayağının altına, çorap giydir öksürüğüne iyi gelir Allahın izniyle 
(1,018 puan) tarafından
Kaç tane sarımsak ezeyim canm fark edermi
(222 puan) tarafından
3-4 diş sarımsağı ez, iki çorba kaşığı zeytinyağı koy (varsa çörek otu yağı da ekle daha iyi) 3 saat falan beklesin, sabah akşam sür ama sarımsağı değmesin çocuğun ayağına, yalnızca yağ
(1,018 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim canım
(1,018 puan) tarafından
Canım ben sana yazamadım hep bişey çıktı bebeğim o kur sayesinde iki günde toparladı öksürüğü kesiliverdi Allah senden bı. Kere razı olsun bana bunu duyurdun ya Allah ne muradın varsa versin
(222 puan) tarafından
Amin, çok sevindim, Rabbim bi daha yaşatmasın inşallah
0 oy
(968 puan) tarafından
Bebek viksi kullaniyorsun degil mi digerleri boguyormus cunku benmkide 4 aylik hasta saglik ocayi aynisini dedi yarin bizd3 doktora gidecegz ayaklarinin altina sogan koydum bende oksurugu azaldi ama burnu hisir hisir balgamli gibi 
(1,018 puan) tarafından
Ya okadar bilgisizim ki kafamı duvarlara vurasim var aslında herşeyi çok arastirirm çokta bilgim vardır cahil değilim ama bebeğime gelince herşeyi unutuyorum kafam duruyo aslında bunları duydum bak ama aklıma bile gekmiyo çok çok teşekkür ederim canım benim
(968 puan) tarafından
Bende burdan ogrendimn telas yapma bunlari yap insallah cigerine inmeden atlatiriz bende gittm saglik ocagina balgami var gbi ses buyuk insan gbi cigeti temiz burnunu temizle dedi bunlari yaptm baya duzeldi ama yarin cocuk doktoruna goturcem
(1,018 puan) tarafından
İnşallah canım benim ya inşallah bende gidicem artık randevu bulunmuyo rica edicem artik
(968 puan) tarafından
Saat 3 bucuk gibi bak
(1,018 puan) tarafından
Yarına geç kaldım artık da alırlar heralde randevusuz
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ağızla çekilen aspiratörle temizle bnmde 29 aylık oğlumla 1 aylık kızım hasta kızıma doktor aferin ve prospan şurup verdi şurup bitkisel sende alabilirsn günde 3 kez 1 çay kaşığı oğlumun malesef antibiyotik tedavisi başlandı
(1,018 puan) tarafından
Kıyamam çok geçmiş olsun canım ya gidiyim ben başka doktora ilaç kullanmak istemiyorum bende çok küçük olduğu için ama baksana ilerliyomus
(7,768 puan) tarafından
Sağolasın canım sizede geçmiş olsun. Oğlum ptesi hafif öksürüyordu salı burun akıntısı başladı direk götürdük ama malesef bir günde ciğerine inmiş
0 oy
tarafından
Valla kuzum başka doktora git derim ben. Çünkü bende kaç hafta çektik buhar falan verdim boş. En son götürdüm doktora hırıltısi çok ilerlemiş ddi üç gün boyunca iğne yedi. Tekrardan antibiyotik falan verdi. Kullanıyorum dün de kontrolü vardı rahatlamış dedi ama 13 gün kullan antibiyotik ve buhar dedi ventolin haric.
(1,018 puan) tarafından
Gerçekten mi ya gidiyim ben hiç beklemeden ya çok geçmiş olsun canm
tarafından
Bence de canim. Daha fazla ilerlemeden gitmen en doğrusu

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 375 göst.
28 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 822 göst.
28 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 436 göst.
23 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,222 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 168 göst.
22 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selma1632 (114 puan) tarafından soruldu

381,017 soru

11,406,810 cevap

34,942 kullanıcı

...