0 oy
192 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yenidoğan bebeğine şerbet veren varmi sancısı kesilsin diye

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
:D saçmalık tabikide 
tarafından
Kız saçmalama ya doktorlar su bile onermiyorken ne şerbeti. Sancı falan da öyle kesilmiyor
tarafından
Ya çevremdeki herkes bir kaç kasik ver sancısı keislsin diyo verdim 2 çay kasigp ve sustu uyudu
(968 puan) tarafından
Serbet neden sanci alsin ki agirlik yapmistir uyumustur verme canm dinleme kimseyi sancisi varsa dus aldir gece 2de yikadigimi bilirim gaz masajlari var
(9,626 puan) tarafından
Canim bebekleri bilemem ama sıcak suyu şerbet gibi yapıp içinde mideyi rahatlatiyo babamda da bende de kendimizi bildik bileli midede şişkinlik olur hemen rahatsızlanırız herseyi yiyemeyiz olurda yediğimiz şey midemizi şişirip gaz yapınca şerbet içiyoruz hemen geciyo sancıyı aliyo yani
tarafından
Metehanin annesi valla verdikten sonra gazını çok güzel cikardi
-Reklam-
0 oy
tarafından

Verenın aklından süphe ederim :ninja:

tarafından
☹️☹️☹️☹️☹️
0 oy
tarafından
Hayır Esma sakın verme çok minik daha 2-3 çay kaşığı onun midesi kadar zaten
tarafından
Asko herkes ver keislsin dedi 2 kaşık verdim sancısı keisldi rahatladı
0 oy
(119,355 puan) tarafından
sacmalama su bile verilmiyo serbet verilirmi
tarafından
Rahatlatiyormus ama
(119,355 puan) tarafından
kiz sacmalama
0 oy
tarafından
Sezeryan olunca annem verdi bebegin midesine aminyon sıvısı kaçtığı için ama bir çay kaşığı bayagida etki etti
tarafından
Herkes bebeği rahatlatıyor diyo
tarafından
Yani veren var çok duydum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sancı için değil sarılık için verilir ben doğduğu gün hurma şerbeti verdim iki hafta birer çay kaşığı da şekerli şerbet verdim 
tarafından
Sarılığı da alıyormuş ama sancısını da alıyormuş gazını çok rahat çıkardı serbettennsnra
(13,202 puan) tarafından
Şifa olsun
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Evet eskiler öyle yaparmiş ama bn hiç denemedim
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Yeni  doğan  bebeğe  şerbet  verilirmi allah aşkına  ya şeker  komasına  sokcan bebeği 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yok kuzum verme bana da doguma giderken hemen agzina bir parmam sekerli su cal dogunca filan dediler ama yapmadim cocugun sonuclarini bozuyorsun yani bir saglikci olarakta asla onermiyor sanci kesse bizimde sancimiz kesilir hangimiz serbetli su iciyoruz sancimiz kesilsin diye kuzucum o ilk dogdugunda kan sekerine bakiyorlar bebegin o ara buyukler ypiyor dusuk cikmasinda tutmasinlar hasyanede diye ne buyuk yanlis
0 oy
(238 puan) tarafından
Şerbeti bilmem de şekerli su vereni çok gördüm ağrı ve sarılık için çok değil  2 3 çay kasigi
tarafından
Şekerli su iste
(238 puan) tarafından
Ben vermedim ama vereni çok gördüm canım ablam yengemde vermişti rahat rahat uyumuştu bebislerimiz
0 oy
tarafından
Canım benim şeker hepimiz için aslında bir ZEHIR onu verince o ccogun bütün mikrobiyatasi mahvolacak sancı herkesin başında olan sıkıntı

Ya Laktoz a karşı sıkıntısı vardır yada zaten gazlı bebek tir. Doktor tavsiyesi dışında bisey yapmayın lütfen ilk 1000 gün insan yaşamında gerçekten önemli bu zaman içinde ne kadar mikrobiyatasi sağlıklı olursa ne kadar sasglikli beslersek ilerde o kadar sağlıklı birey olacak. Zaten 6 ay sırf anne sütüyle beslencek. Lütfen sekef vermeyin miniginize sağlıcakla buyutun 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 162 göst.
23 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Hatice000 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 155 göst.
11 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
23 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umayyyy (3,411 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 392 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (810 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,387,813 cevap

34,890 kullanıcı

...