0 oy
879 göst.
Diğer kategorisinde (21 puan) tarafından
Merhaba bayanlar. 2 aylık bebeğim var. Kaynanam sürekli kiz halaya oğlan dayıya dedikler doğru kızım aynı halasina benziyor. Ağlaması huysuzlugu inatciligi aynı halası deyip duruyo ve ben artık sinir olmaya başladım bu durumdan dolayı. Kızımı ben hariç herkese benzetti bi tek ağzında ben yokum. Sinir oluyorum. Böyle bi durum yaşayan var mı ben buna cevap olarak ne vermeliyim. Çünkü kal geliyo hic bi se diyemiyorum 

42 Cevaplar

+6 oy
(253 puan) tarafından
Neden herşeyi bu kadar büyütursunuz anlamıyorum. Öyle deyip geçin. Herkes birbiri ile uyumlu olacak değil ya, önemli olan birbirimizi idare etmek. Yanlış anlamayın teyzesine yada dedesine benzetse eminim sizden mutlusu olmaz. Halasida aileden degilmi, ne olcak benziyorsa. Banada hep derler kayinvalidene benziyor galasına benziyor diye. 

Bende aynen ben emanet tasimisim deyip geçiyorum. Biraz alttan alın bazı şeyleri ya, o benzetiyor diye benziyor mu oluyor. Yapmayın Allah askina
(66 puan) tarafından
Aynı durumu bende yaşarım bilerek gıcıklığına yapıyor bazıları ben acıdan kıvranıyorum bebeği ilk gördü  bana geçmiş olsun bile demedi direk ama aynı halası dedi benzemiyor da ben kendi babama benzettim ona sinirlendi tohum bizden gibi kaba kelimeler s ymadi
(21 puan) tarafından
Canim benim ben büyütmuyorum. Bizde de var gelin ama kırılmasın diye soyliycemiz lafı bi kere daha dusunur oyle söyleriz. Benim annem de kaynana ama tutup da bi kez bile çocuk halasina benziyor diye laf etmedi. Ben zaten 2 aydır alttan alıyorum. Düşünsene 2 aydır aynı lafı duyuyorum artık gına geldi. İnadına yapar gibi oluyo bu durum
(253 puan) tarafından
Bakın bu tarz şeyleri genelde herkes yapar. Siz bu hayatta kimseye yaranamazsiniz ki. Biraz bosvermeyi öğrenin. Herkes doğru konuşacak diye birşey yok. Evet size benzetmeler ini istersiniz, ilk heyecandır ama öyle bir dünya yok. Lütfen hoslanmadiginiz şeyleri kulak arkası yapın. İnanın daha mutlu olacaksınız. Kimse anlayışlı, düşünceli olamıyor maalesef. Bende kayinvalidem ile çok sorunlar yaşıyorum. İnanın bazen asilmiyor, ama kafama takarsan ben mutsuz oluyorum. Tamam anne deyip gecistiriyorum. Bu kadar basit
-Reklam-
+1 oy
(2,699 puan) tarafından

Ozaman ben doğurmamışım anne bunu halası doğurmuş diycen koyacan ortaya lafı bazen hakediyolar

tarafından
Kız  rahime naparsin nerelerdesin isim de değişmişsin  bayadır göremiyorum  seni :D
(2,699 puan) tarafından
Aynı ya isim kız sadece 91 koydum sonuna
+1 oy
tarafından
Benziyorsa benziyor demesi normal degilmi anlamadım sanki çok abartıyorsunuz böyle düşünceler içinde mutluda olamassınız. Daha küçük ilerde belli olur kime benzedigi de sende 
(66 puan) tarafından
İnadına yaptığı zaman sorun oluyor ben mesela teyzesine  benzetsem  kıyameti kıparır
0 oy
(545 puan) tarafından
Aman desin dursun o öyle dedi diye benzeyecek mi takma 
0 oy
tarafından
Butun kaynanalar aynı.  Sankı o cocukları bız dogurmadık , bızden baska herkeze benzetırler evet.  Benmkıde aynı  . Yok babasına yok halasına dedesıne. Mıllette hep bana benzedıgını soyluyo karı catlıyo. En son dedım ne kendını yortıyonkı kıme benzerse benzesın sonucta o benm kızım kıme benzedıgı onemlı degıl bence
0 oy
(135 puan) tarafından

Valla canım benım kız ben ve annemın kopyası olunca sesız kalıyorlar döner dedıkce daha çok bana benziyor bende buna kahkahalar atıyorum:D

0 oy
tarafından
Bence alınılacak bişey yok canm , ya sana eşine benzicek yada aileden birine takılma ya bu kadar boşver 
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Ahahh evet benim kızımı da bana benzetmezler hiç bı zaman ☺️ umrunda mı diye sor valla değil. Aksine bende aynısını diyorum aynı halası felan ☺️
(21 puan) tarafından
Iste sürekli aynı şeyleri duyunca artık diyesim gelmiyor benim de
(13,007 puan) tarafından
Umursamayinca bırakır canım bozuldugunu belli etme
0 oy
(63 puan) tarafından
Ay okuyunca ben sandim hepsi ayni bosver benimkide herseyini benzetir benziyorda ama dillendirince surekli sinirleniyorum boşver en iyisi 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Amann canm hiç takma kime benzetirse aynen ona benziyor de benim kızım hiç sevmem k.v benzerdi aynı ama suratsızdı kendisi kızımda öleydi şimdi bir yaşında eser kalmadı sadece babaya benziyor :))
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yaa he de geç kendine dert mi arıyosun 
0 oy
tarafından
Ben yok bana benziyor diyorum susuyor:)
0 oy
(268 puan) tarafından
Butun cocuklar erkek tarafina benzer aksini idda eden kotu gelindir.
0 oy
(1,297 puan) tarafından

Valla ben kendimde diyorum esimle gorumcem bir  birine benziyo  diyom huyu suyu aglamasi herseyiyle size benzemis sadece damarlari bana  incecik damarlarimiz var zor kan alinir ikimizdende dedim bari ondada size cekeydi
0 oy
tarafından
Amann  canım boşver desin belki bilerek öyle söylüyor ki seni sınır etmek için ona bi ters cevap vermen için öyle diyordur 
0 oy
tarafından
Boşver duyma hiç sonuca bak sen doğurdun annesi sensin o yüzden çatlıyor benimkide öyle ölmüş dedelerine bile benzetiyo bi bana benzetmediler ailecek öyleler kudursunlar boşverrrr 
0 oy
tarafından
ayy valla aynı ilk zamanlar hep halası diyordu  kızım büyüdükçe bana benzemeye başladı şimdi kimse halasi diyemiyor :-D o zamnlar  bende cevap vemiyordum kızım bana benzeyince en iyi cevabı vermiş oldu :))) 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Mesela halaya mı benziyor dedi evet benziyor de gül ya da mesela başkasına mı benzetiyor evet benziyor de gül emin ol böyle daha çok sinir olur :D 
0 oy
(119,318 puan) tarafından
2 aylik bebek benzemez kimeye yaa bosver hani bi laf var ya havlayan .. issirmaz diye
0 oy
(1,068 puan) tarafından
He de geç canım boşver malesef herkes isteğine benzetiyo daha kendi tarafına benzemeyen bir kaynana görümce görmedim

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 769 göst.
14 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ozgeceylinn (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 165 göst.
1 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Ebruhazal (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 328 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 545 göst.