0 oy
780 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (564 puan) tarafından
Kızlar 22 gün önce ikinci sezeryanımı oldum. Hamilelikten önce Spiralle korunuyordum memnundum. Yine spiral taktıracam kırkımın dolmasını bekliyorum kırk dolduktan sonra takılıyor dimi. Hap iğne falan kullanamıyorum hastalığımdan dolayı. Ama çok korkuyorum. Spiralle aynı zamanda eşimin prezervatif kullanmasını isteyecem sizce abartmış mı olurum. Bir de siz nasıl korunuyorsunuz kaç yıldır? 

8 Cevaplar

+1 oy
(119,167 puan) tarafından
biz kornuyoz sandikda korunamiyomusuz bee gülüm
(119,167 puan) tarafından
o yuzden cumleten bi hastane bulalim hep beraber baglatalim.☺ belki ucuzada gekir
(346 puan) tarafından
En iyisi sprail gibi duruyor ya benim bir kaç tanıdığım kaç yıldır korunuyor şükür bişey olmadı da çok memnunlar günlük hayatlarından da iğne vücudu bozuyor hapı unutma riskin var e kordon fln da riskli geliyor artık valla şaştık kaldik
(564 puan) tarafından
Ya bağlatacaktım ben bağlattığı halde hamile kalan kadın vardı hastanede vazgeçtim o yüzden bacım dünyaya gelecek olan geliyor demekki
tarafından
Her şekilde hamile kalınıyor kızlar vala 8 ay sonra diyorum hamile mi kalacam ne olacaksa olsun yeterki taşınma işinden sonra olsun hap da kullandım sadece 3 ay kullandım resmen kalıcı kilo bıraktı bende okadar pişman oldum ki önceleri içince dedim kilo falan yapmıyor meğer hep acıktım gece yarıları yemek yedim iştahım açıldı bin pişmanım doğumdan hemen sonra 20 kilo vermiştim ve şuan 15 kiloyu geri aldım çok üzülüyorum siz siz olun vala hapa iğneye bulaşmayın bosverin
(365 puan) tarafından
Spiralde iyi değil ben spiralle hamile kaldım. Bende simdiden düşünmeye  başladım doğumdan sonra nasıl korunsam kac tane korunma yöntemi kullansam diye :D
-Reklam-
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Bağlattım çünkü benimde sağlık sorunlarım vardı 3 sezeryan oldum zaten mide küçültme ameliyatlıyım karnımda yapışıklık da var bağlattım şu anda bir sorun yok 

tarafından
Rahime:))) ay soru sorabilir miyim kuzum .
Baglatma sonrası dış gebelik sorunu yasaniyormus yani dr bilgi verirken neler paylaştı. Sezaryanli iken baglatinca ağrı çok oluyor mu yoksa anlamıyor musun ?
(564 puan) tarafından
Ya ben de bağlatacaktım hastanede bağlattığı halde hamile kalan kadını gördüm korktum vazgeçtim ya.
(2,702 puan) tarafından
Kızlar şükürler olsun bana bişey olmadı hani doktor bana hamile kalma olasılığın yok iyi bağlama yapmayan doktor yüzünden hamile kalma olasılığı oluyo dedi dış gebelik de oluyormuş duydum da bende bişey yok birde sezeryan ameliyat olurken hiç bir şey hissetmedim ben ağrı sızı falan sezeryan ameliyatında nasıl ağrı oluyosa öyle oluyo
tarafından
O zaman burda dr güvenmek önemli dr iyi ise bağlatmada sorun olmaz. Ya o zaman çok iyi sezaryan dışında ek bir ağrı olmuuor ise. Rahimem  çok teşekkürler ♥︎
(2,702 puan) tarafından
Rica ederim tatlım hayırlısı olsun ❤️
0 oy
(346 puan) tarafından
Ben bebeğim üç aylıkken gitmiştim sezeryan dikişlerin iyileşmemimiz spraili atamam dedi.Bende çok korkuyorum birinci çocuğum şimdilik iğne vurundum sprail taktırana kadar evet onunda kayma riski fln varmış doktora da bağlı diyorlar benim annem çok memnun son çocuk benim kaç yıldır korunuyor hiç sıkıntı yok rahatım diyor korunma yönünden de bişey olmadı yani olmayana olmuyor tabii ilk taktirdiginda kontrole gidene kadar korunabilirsn 
(564 puan) tarafından
Sezeryan dikişinin iyileşmesini mi bekliyorlar. Kırk dolunca takmıyorlar mı
(346 puan) tarafından
Normalde bende öyle diye biliyorum burda yorumlarda da gördüm 40 m dolunca taktırdım fln diye ama iyileşmemis üç ay sonra gel bana dedi ama adetli gitmeye bak acı eşiğin yüksekse korkma bana tam takackalrdu yani sadece spraili atamadı ama adetli olsaydı daha kaygan olurdu hemde
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Bende şurda bekliyim :ermm:

0 oy
(7,358 puan) tarafından
bende dogurduktan sonra 5 sene cocuk ıstemıyom esıme soyledem tm dedı  ama ılac kulancem dedım ona hayır dıyo cunku şu 2 senedır saglık sorunları yuzunden ılac kulanıyom ıstemıyo kulanmamı 74 kıloyum suan hamıleyım 89 kılo oldum kılo vermek ıstıyom kendımı toplamak ıstıyom
0 oy
tarafından
Nıye abartms olasn canm. Bzde hem spıral hem prezervatıf kullanıyorz ikisinide 
(564 puan) tarafından
Ne kadar zamandır canım
tarafından
Kızım 11 aylık. 2 ay lohusalık donemı cık 9 aydır bu sekılde korunuyoruz canm. Kırkım cıkar cıkmaz spiral  taktrdm hemen
(564 puan) tarafından
Adetli miydin canım spiral taktırdığında
tarafından
Evt canm kırkım cıktı 10 gun snra adet oldm o zmn taktrdtm o gunden berı o sekılde korunuyorz. Ama adetlı olmzsanda takarz demstı doktrum bna
0 oy
tarafından
Ben hem 5 sene hem 2 senedir kullanıyorum hiç ekstra yöntem kullanmadım 2 çocuğum var (9 senede) normal doğumla  oldular..40tan sonra adetli isen hemen  değilsen öncesinde gebelik testi yapılır takılır cnm
0 oy
tarafından
2.5 yıldır spiral taktırdım ben en iyisi bu bence kırkın çıkınca git kimi doktor adet olmadan takıyor kimi adetin 3. Günü takıyor ben kendi doğum doktoruma taktırdım adetin 3. Günü taktı adet olmadan takmadı allahtan kırkım çıkmadan daha 29.gün mü ne adet oldum kırkım çıkmadan takıldı 
(564 puan) tarafından
Benim kanamam daha bitmediki 22 gün oldu bugün takarlar mı acaba
tarafından
Yok kanaman bitecek adet olacaksın öyle

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 1,350 göst.
22 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Nurtylan (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,219 göst.
12 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 629 göst.
+1 oy
19 cevap 826 göst.
3 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cileklikurabiyem (37 puan) tarafından soruldu

378,414 soru

11,326,719 cevap

34,780 kullanıcı

...