+1 oy
184 göst.
Aile kategorisinde (423 puan) tarafından
Şuanda kalkıp duya koymaya üşeniyorum cok:))) yarın8 9 gibi sabah koysam 2 3 gibi yemeği yapsam olur mu sert mu olur acaba

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben hıc suda bekletmeden dırek dudukluye atıp o sekılde pişiriyorum gayette guzel pişiyo canm
(423 puan) tarafından
Kac dk pisircem o zaman  otomatik düdüklü fark eder mi dakikası
tarafından
Canm dakıkası fasulyenın cınsıne baglı bıraz. Bnm duduklum eskı tıp yenı otomatıklerden degıl ben bazen fasulyesıne gore 45 dk bazen 1 saat pişiriyorum. Ara ara deneyıp bakabılırsn bence
(423 puan) tarafından
Anladım denerim bakalım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(119,168 puan) tarafından
hic bekletmem direk pisirrim ben
(423 puan) tarafından
Teşekküler canim
0 oy
tarafından
Eskiden 1 gece bekletrdm 

Hep eziliyodu son 1 yıldr suda bekltmyrm direk düdüklüye koyup pişiryrm daha güzel geliyo hem ezilmiyo da bi dene 
0 oy
(69 puan) tarafından
Ben fasulyeyi suda başlıyorum suyun yüzüne çıkınca biraz daha kaynatıp haşlanmış oluyor zaten hem bu sayede gazı alınmış oluyor daha sonra yağını soganini salçasını kavurup dudukluye ekliyorum termo düdüklüde 25 dakikada pişiyor canım çok güzel oluyor 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Ben ıslatmadan yapıyorum canım düdüklüye atıyorum içine biraz kimyon yada kimyon tohumu atıp haşlıyorum 15 20 dakika sonra soğan salça yağda kavuryorum içinde kuş başı et yada kemikli et atıyorum öyle bi çeviriyorum fasülyeyi atıyorum içine bir diş sarımsak rendeliyorum yada küçük küçük doğruyorum sonra tuz karabiber kimyon atıyorum azar azar suyunu döküp düdüklünün ağzını kapatıyorum yarım saat bir saat arasında lokum gibi oluyor ama ıslatacaksan da ayıkla üzerine kaynar suyu dök bit saatte yumuşar sonra haşla gazını atsın sonra yap  
0 oy
tarafından
Ben sabahtan ıslarıyorum akşamda yapıyorum zaten yapmadan önce fasulyeyi gazı çıksın diye az suda haşlıyorum çok az 
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Ya aslında o biraz cinsine de bağlı. 
0 oy
tarafından
Ben geceden koyarım suya ertesi gün öğlen yaparm yani 12 saat yeterli oluyor

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 434 göst.
28 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 201 göst.
20 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Melektrn (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 378 göst.
9 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,040 göst.
31 Aralık 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,448 soru

11,327,978 cevap

34,783 kullanıcı

...