0 oy
410 göst.
Aile kategorisinde tarafından

3 yaşında oglum bana sinirlenince biseye hayır deyince bana vuruyor sert tepki gösteriyor onceden bu durumm tatlı geliyordu gülüyordum ama artık canımı sıkmaya başladı az önce burnuma vurdu sızlıyor hala böyle bir duurm yaşayan var mı kizlar nasil davraniyim ne yapiyom bilemiyorum artık :(

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Kızlar yardım :woot:

-Reklam-
+1 oy
(2,493 puan) tarafından
Başta güldüğün için bunu normal kabul etmiş. Demek ki kötü bir şey değil diye de zamanla huy haline getirmiş. İlk başta korkutmadan çok fazla tepki göstermek lazım 
tarafından
Göstermemek mi laizm demek istedin canım yani napiyim bana vurdugunda
(3,151 puan) tarafından
Bence ondan değil benim de kızım var 4.5 yaşında onda da bir süredir var sinirlenince çığlık atıp bağırıp vuruyor elinde ne varsa fırlatıp atıyor telefon tablet oyuncak her ne varsa. Hiçbir zaman gülmedim ama hep devam etti. Güzellikle konuştum olmadı kızdım olmadı ceza verdim yok bilmiyorum nolcak.
tarafından
Ay başkalarına da vuruyor mu dışarıda bunun kredi var okulu var ordada öyle bişey yaparsa sorun olur ya ilersi icinde şiddete meyilli sinirli biri olsun istemiyorum
(2,493 puan) tarafından
Elbette yaş gereği de bunları yapıyor fakat tepki gösterilmediğinde bunları normal davranışlar sanıyor. Gülünce güzel bir şey yaptı sanıyor hatta.
(3,151 puan) tarafından
Y&T bizimki disari yapmiyor canım sadece evde kardeşine bana yakın gördüklerine. Dışarıda hep pasif çekingen. Eltimin kızı mesela 1 yaş küçük kızımdan ondan bile dayak yiyor bazen vuruyor ama yine de genelde bizimki dayak yer ağlar. Bilmiyorum nasıl olcak nolcak.
Fatmass inşallah geçici bir dönemdir yoksa bı pedagog ile görüşmek gerekecek heralde çünkü normalde çok içe kapanık çekingen utangaç bı cocuk dışarı karşı ama bize çok hırçın ve ofkeli
0 oy
(679 puan) tarafından
Sende ona bagirarak tepki veriyorsan yada etrafta oyle yapan biri varsa bunun onune gecmen lazim
tarafından
Evet bazen bagiriyorum ya
(679 puan) tarafından
Once kendini frenle sen ne kadar sakinsen cocugunda sakinliyor
0 oy
(2,630 puan) tarafından
Seninki yine iyi benim oglum ***** ***** pipi seni oldurucem tokat aticam kesicem fln diyor artik bende yildim unutturamiyorum cocuga

Komsunun oglundan ogrenmiş oda akraba uzak tutamiyoruz çaresizce unutturmaya calisiyoruz
tarafından
Kaç yaşında canım seninki
tarafından
Canım soylediginde sakin deme öyle şeyler demeyin.duymazdan gelir bir süre sonnra.unutur..dedesi belgesel izletmis .AA bak öldürdü diye öğrenmiş...bir süre kardeşine bağırıp anne öldür onu diyodu.umursamadim unuttu şimdi .
tarafından
Ben dedim beni çıldırtma şimdi diyor ki anneyi cildirtcam
(2,630 puan) tarafından
Oglum 2 buçuk yaşinda cnm
0 oy
(18,080 puan) tarafından
Kuzum en başta gülerek normalleştirmişin durumu ama konuşabilirsin sakin Bi şekilde böyle yaptığında kötü hissediyorum böyle yaptığında canım acıyo desen yapmaz ben öyle diyorum 
(18,080 puan) tarafından
Küs Bi süre beş on dk kolları kapat anneye vuran çocuklarla konuşmuyorum de vazgeçirmek için elinden geleni yap arkadaşlarınada vurur
tarafından
Tmm uzun sure kusmeyi denicem ☹️ yapıyorum ayenn orası da var öyle bı cocuk olsun istemiyorum bunun kredi var okulu var ordada birine vurur ederse olmaz yani
(18,080 puan) tarafından
Aynen unutması lazım benim kız kardeşim küçük oğluma ısırmayı öğretti babamla biz hayır hayır bida yapmayacaksın olmaz diye diye bıraktırdık okanı ısırıyo Du Okan asla bilmez öyle şeyler kavga filan alişten öğreniyor :)
tarafından
Ay o isrimayi niye öğretmiş ne mana ;)  kız alismasin ya dikkat et sende ileriye yönelik sinirli ve şiddete meyilli bir birey olmasını da etkiler belki Allah korusn
(18,080 puan) tarafından
Aynen çok kızdım bende şimdi bıraktırdık yapmıyo çok akıllı
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kerem de annemi ısırıyor saç çekiyor vs saldırıyor yani o da gülüyor kaç kez gülme gerekirse hayır de diyorum yok kıyamıyor ama yoluyor kadını. Doğru olmadığını anlatmak ve tepki vermemek gereken durumlarda ceza vermek gerekiyor. 
(13,202 puan) tarafından
14 şuan kuzu
tarafından
Daha küçükmüş ya unutur inşallah benimki 3 yaşında bende bakalım umutmasi için elimdne geleni yapacam ileriye yönelik siddete meyili sinirli biri olsun istemiyorum
(13,202 puan) tarafından
Öyle tabi anaokuluna ver bence orada çok faydalı şeyler öğretiyorlar
tarafından
Daha küçük değil mi alirlar mi ki
(13,202 puan) tarafından
3 yaşında alıyorlar artık
0 oy
(3,887 puan) tarafından
ogluna sor , ben sana vursam hosuna gider mi diye , kizim da bu yontem ise yaradi 
tarafından
Bununda söylerim canım ama hemen bırakması zor gibi o an ne dersem diyim aynı davraniyor sanki oyuna çevirmiş bu durmu ben kızınca bana vuracak illa iyi biseu yaptığını saniyor
0 oy
tarafından
Oğlumda öyleydi .. Bir.kere asla.gulmuceksin cnku bu hareketi normal kabul ettirirsin..bağırmaya vurma diye bu kezde istediğini vermiş olursun annemin dikkatini çektim onu kizdirdim mesajıni verirsin..bununla ilgili çok okudum. 

Ben ne denedim..okuduğum şeylerde vursun asla ses etmeyin tepki vermeyin diyodu..denedim..ise yaramadi daha çok vurmaya başladı .ki ben hiç gülmedim ona vurduğunda.snra vurduğunda canım yanmış gibi yaptım..bıraktı sarıldı öptü .her vurduğunda aynısını yaptım..bir süre.snra canım yandı diyene kadar vuruyodu...özür dilediginde bana vurduğunda benim cnm çok yanıyo dedim. Şimdi 4 yaşında bana vurmaz..ama oyuncaklarını fırlatır..atma dedigimda daha çok atiyo .attım diyo..sen bilirsin senin oyuncgain at  ama kırılır kırıldığında bir daha yenisini alamam diyorimm...
tarafından
Ayenn öyle ya bilerek beni bağırmaya çalışıyor sanki oyun haline getirmiş gibi iyi bişey yaptim sanıyor ya aslında onu da denedim daha fazla vuruyor bı sefer ever canım aciyor dayanamayıp kızıyorum bağırıyorum özür de dilemiyo bı bbasi diyor özür dile öyle diliyor gene unuto aynı davraniyir ya bilmiyorum ne yapacam edecem unutturacam
0 oy
(763 puan) tarafından
Bana bi daha vurursan hatani anlayip benden özür dileyene kadar seninle konuşmayacam de. Ve gercekten o bu adimi atana kadar da konusma canim. Cunku oncelikle bunun yanlis bi davranis oldugunu anlamasi lazim 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Tepki vermemek gerekiyor sanırım benim oğlumda ısırma huyu vardı babası tepki verdiği için onu hep ısırıyordu ben tepki vermşyordum unuttu o huyu 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 320 göst.
5 Ekim 2023 Aile kategorisinde Rojda Elez (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 164 göst.
4 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,830 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 125 göst.
11 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.