0 oy
751 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar  pozitif çıkınca ağladim korundugum halde hamile kaldim. Zaten kaynanam çok istiyordu hamile kalmamı.Benim riskli biraz  diğer hamileliğimde kalma gebelik zehirlenmesi geçirmiştim .Bugün annemle konuşunca  ben istemeden kaldığımı korktuğumu diel getirdim annemde biraz eşime kizdi bildiği halde neden önlem almadığını birşey olursa ozaman ona iki çift lafi olduğunu yarın senin mezarında o ağlar sen ağlama dedi .kaynanam da bu lafı sen dur sana birşey olursa  ozaman eşim toprağa girer annesi ağlar demiş diye ortalığa yayıyor Allah'tan annemin yanında olan var . Başladı sayma inşallah karnında yoktur oğlum gelsin varsa igneyle aldiracam vay bilmem   annem dolduruyormus beni.ben saydım o saydı kadın nerdeyse bana vuracakti vursana sana göstereyim dedim kavga ettik eşim bilmiyor.Kaynim geldi kizdi falan bana ne olur eşine deme üzülmesin geçtim olay buyumezsin dedim .anlayasam mi bilemedim ne yapacağımı da bilemedim

17 Cevaplar

+17 oy
(28,404 puan) tarafından

Özel hayatiniza annenizi ve kayınvalidenizi neden karıştırıyorsunuz müdahale etmelerine izin veriyorsunuz ???

Hayat senin hayatın çocuk senin çocuğun cahillik edip çocuğu aldırmaya kalkmayin Rabbim vermişse büyük bir nimet bir bildiği vardır. 

(28,404 puan) tarafından
Detaylı okumanı öneririm
(19 puan) tarafından
Detaylı okudum zaten.  Yani ben anneme istemeden hamile kaldığımı korktuğumu söylersem bu yatak odamı özeli mi anlatmak mı oluyor. Orada kaldım. Bir de bir şey olmaz Allah'ın izni ile ama bir de tedbir bizden taktir Allah'tan ya onun için tuhaf geldi. Şahsen benim Allah korusun öyle bir sıkıntım olsa eşim en başka korunur bana bir şey olmasından korkarak. Bende bir kız annesi olarak tabiki evladım için korkarım. Belki kadın o korkuyla demiştir diye şey yaptım
(28,404 puan) tarafından
Konu sahibinin ailevi düşüncesi doğru değil bende bunu anlatmak istiyorum çocuk olsa bile anne veya kaynana veya bir başkası bu tür konusmamali elbette kızı korusun kollasin ama öyle cumleler hoş değil
(19 puan) tarafından
Bide şeyi merak ettim doktor yasakladı mı çünkü ablamın da oldu ama ikinci de mesela daha dikkatli oldu o şekilde şuan 3. Ye hamile :)
(28,404 puan) tarafından
Bilmm konu sahibisi cevap verir
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Evet kaynanan haklı annen resmen seni doldurmuş ona ne oluyor ki neden karışıyor nasibinde varmış ki rabbim vermiş annen ilk başta kızı da olsan özel hayatınıza karışmamayı öğrensin sende annene uyup kaynananla kavgaya tutuşmuşsun 
tarafından
Eşi duyup karım değil mi yatarım sanane dese annesinin verecek cevabı yok
tarafından
İşte dese suçlu damat olur demez ki buna ben fırsat verdim
(961 puan) tarafından
Bazı kız anneleri kendilerini dokunulmaz sanıyorlar böyle benşm annem eşime nasıl dikkatli konusacagını sasırıyor bazen yanlıs anlama olmasın diye. Bir tavsiyede bulunurken aman yanlıs anlama oğlum annen olarak diyorum der. Bazı anneler neyden cesaret alıyor ben de saskınlıkla okuyorum
tarafından
Annem evliliğimiz düzgün değil beş gün önce kaynanam yüzünden dayak yedigim birde tehlikem var ağladim diye oda sen ağlama birşey sana olursa o aglazsin dedi
tarafından
Bunu önceki paylaşımlarima bakarsan anlarsin
+2 oy
tarafından
Annen damadına nasıl niye önlem almadınız diyecek. Gerçekten bazen ağzım açık okuyorum postları
tarafından
Annem evliliğimiz düzgün değil beş gün önce kaynanam yüzünden dayak yedim kaynanmin doldurusu yüzünden  birde tehlikem var ağladim diye oda sen ağlama birşey sana olursa o aglazsin dedi
tarafından
Anladım canım ama ne olursa olsun ayıptır böyle şeyler dile getirilmez
tarafından
Valla bilsen kaynanamın bana dediklerine
+1 oy
(961 puan) tarafından
Bir kere suç en basta sen de yatak odanı annenle paylasman baslı basına nir saçmalık anneninde ona müdhil olması saçmalık önlem aldıgınız halde basınıza gelmiş Allahtan olan birşey. Yani önlem aldıgınızı, korundugunuzu annenin dile getirmesi çokça saçma. Kusura bakma kayınvaliden de suçlu olsa da burda tek suclu sensin herşeyi ortaya dökerek.. Yani hem eşinde de korkmussun söyleme nolur diyorsun hem de pat pat cevap veriyorsun eşin duymuyor ama Allah duyuyor büyüğüne e o denli cevap verişini, ses yükseltişini. Burada ben direkt seni kınıyorum ve evet annen açımca doldurmus seni. Evlilikte herşey anneyle konusulmaz gerekirse kayımvalşdenle konusursun ama anneyle konusmazsın damadın yatak odasını bilmesi ne ayıp 
tarafından
Annem evliliğimiz düzgün değil beş gün önce kaynanam yüzünden dayak yedim kaynanmin doldurusu yüzünden  birde tehlikem var ağladim diye oda sen ağlama birşey sana olursa o aglazsin dedi
(961 puan) tarafından
Seni koruması baska, seni iyics doldurması baska ama. Onların apaçık suclu oldugunu bilse bile seni sakinleştirmesi gerek ya da arayıp kayınvalide le uygun dille konusması gerekir.
tarafından
Kaynanam  konuşulacak insan değil  3 yıldır bilsen kaynanamın. Bana yaptıklarına
0 oy
tarafından
Eşin den belliki korkuyorsun ama karşılık vermekten de geri kalmiyorsun umarım eşin duymaz
tarafından
Kayananim bana yaptığını biliyor musun daha önce ve  eşimin duymamazsini isteyen kaynim
0 oy
(3,239 puan) tarafından
Allah aşkına annene ne kayınvalidene ne herşeye de sokmasınlar burunlarını hayret birşey 
tarafından
Kaynanam daha çok sokar ve olayları çevirir annem üç yıl sonra dayanamadı daha eşimin yaptıklarını duyunca
0 oy
(2,707 puan) tarafından

Bu hayat kocan la senin ona ne buna ne kimene çocuğu falan aldırmayın haaa ömür boyu vebali boynunuza kalır diyim 

tarafından
Kaynanam kocam  gibi herseyime burnunu sokuyor zaten o dedi aldiracam diye
0 oy
(14,491 puan) tarafından
Viiii ne annem bnm gebeligime karışabilir ne kaynvslidem.

Öyle yapmayn
tarafından
Kaynanam nerdeyse herseyime burnunu sokuyor
(14,491 puan) tarafından
Annen de aşağı kalır yanı yok
tarafından
Annem 3 yıldır sustu ilk zamanda çocuk diye kaynanam tutturdu dedim ilk torundur oldu kadın ne bir parça aldı herşeyi annemden bekledi ne hastanede kaldı  ama iş bitince sanki herşeyi annemden bekledi .Dedim hayatı tehlikem var bana diyor birşey olmaz ben bakarim
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Annen seni teselli edeceğine kışkırtmış gibime geldi kaynanan da ayrı bsy herseyi herkesle psylasmamak gerekiyor 
tarafından
0 oy
tarafından
Senin gebe kalman kalmaman falan filan ne amaçla anne ni ve kaynananı ilgilendiriyor?? Bu senin hayatın bu namahrem bir konu kimse kimseye gebe kal yada gene kalma diye baskı yapamaz yani ne bileyim bana doğru gelmiyor hamileysende biran evvel doktora gidip düzenli kontrollerini ol canım rabbim kazasız belasız kucağına almayı naısl etsin inşallah eli ayağı düzgün azadan noksansız akıl ve beden sağlığı yerinde bir evlat sahibi olursun aksi takdirde daha çok ağlarsın bunda ağlanacak bir şey yok rabbim yalvartmadan aratmadan ver mis sana o çocuğu ne kadar şükür etsen ne kadar hamd etsen az kizim in sınıfında bir arkadaşının annesi gebe kalamıyor rahatsızlıklarından dolayı tek bir kızı var bende de üç tane iki kız bir oğlan annesi nolur bunları çok sev sakin kızma onlar çok kıymetli diye her seferinde söyler inan evlat sahibi olamamak zamansız ve çok çocuk sahibi olmaktan bin kat da zor 
tarafından
Ben kızıma bakacak kimsem yok olurda hastanede yatsam kaynanam bakamiyor birakmazda annemlere gotureyim
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Bizde şuan ne diycegimizi bilemedik:woot:

0 oy
(5,945 puan) tarafından
Walla k.b ama  eşinle özelini  neden  anlatıyorsun ki  birde  annen  eşini  arayıp  utanmadan  neden  önlem  almadın demiş  gerçekten çok ayıp  sende  buna izin  vermişsin  

Kaynanan  %100 haklı  
tarafından
Yanlış anladınız  annem bana dedi eşimi aramadı  neden hayati tehliken var raporlu sen niye hamile kaldın dedi
0 oy
tarafından
İkinizde haksizsiniz annen başı çekmiş. Kusura bakma da direk bel altı konuşmuş. Sizde o lafın üzerine girismissinz birbirinize. Baştan aşağı bütün olay ayıptan ibaret
tarafından
Kaynanam kızım daha yeni çıkmış yapışmış bana çocuk çocuk diye
tarafından
Ayıp işte.. ona ne ? Çok yüz vermişsiniz çok izin vermişsinz annene de kayinvalidene de çok itici bir durum
tarafından
Kocam annesinin yanında ben bununla mutluluğu seçeceğime seninle mutsuzluğa varım derse yüz alır annemde yeterince ezdirdim senj
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Pardon da annene ne oluyor bu durumda ikinizin yaptığı birşeye ne annen karışır ne kayınvaliden 
tarafından
Annem karışması ben agladigim için üzülme sen ağlama o dusunmediyse o ağlar mezarinda
0 oy
tarafından
Öncelikle sağlıkla gelsin meleğin buna şükredin yaa ne kadinalr var anne olabilmek için nelerin feda eden ... 

Eşinle evliliğin düzgün gitmiyorsa çocuk yokken bisanacaksin madem çocuk yapmayı dusunmuyorsun evliliği neden sürdürüyorsun .... 

Yani hamile olmuş olmanı dane annen ne dekayinvalidenin tek bı söz demeye hakkı yok sacmalamislar .. 

Ve sende keşke hemen şimdi söylemeseydin iki üç aylık olsaydı bı ....

Ha bide  bebek karnina düştüğü andan  itibaren savunmasız bıraktın onu ve o şuan hepsini hissediyor üzülüyorum :( 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ben şunu anlamıyorum neden aileler karışıyor ki onlar karısınca eşinle asla mutlu olamazsın kendi aranızda halletmen lazımdı çocuğu kaynanan ya da annen istiyor istemiyor diye depşl sizin isteyip istemeniz onrmli oldupu için yapmanız lazım zaten ve özel bi konu şahsi fikrim 4 yıllık evliyim ne annem ne de kaynanam tek bi kavgamı bilmiyor bilmek zorunda değiller biraz özeliniz olması lazım 
tarafından
Aynı evde  yaşıyorum kaynanamın kapı dinleme özelliği var

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 339 göst.
0 oy
5 cevap 188 göst.
0 oy
5 cevap 206 göst.
0 oy
9 cevap 386 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu