0 oy
468 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (393 puan) tarafından
Benim evimde 5 petek açık 2 oda kapalı kızlar hangisi doğru hepsini açmak mi

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Biz hep tüm petek açıyoruz. Daha hesaplı dediler. Ama noldu. Sadece gece calistirmama rağmen 350 geldi.

Neymiş g*te giren şemsiye açılmazmıs :D
tarafından
Napayım gündüz çok sıcak. Gece soğuyor. :)
(12,513 puan) tarafından
En kısığa al canım öyle yapıyorum ben
tarafından
Yok kuzum ya öyle de denedik. Zam geldigi için normal artık herkese aynı geliyormuş
(3,205 puan) tarafından
Haberlerde duymuştum en az 12 saat kapalı kalacaksa kapatmanın bir zararı yoktur, Ben de gece acıyorum Sabah kapatıyorum
(118 puan) tarafından
Hahahqhahqhqhwh kiz bu bozuk morelle beni guldurdunyaa Allahta seni güldürsün ya a:D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hepsini düşük ayarda yakmak mantıklı canım 
0 oy
tarafından
Devir yapması için hepsini açmak daha iyi sanki ama tam bilen çıkar smdi
0 oy
(1,018 puan) tarafından
O odalardan soğuk temas olursa kombi isitabil ek için daha çok çalışır kuzum 
0 oy
(684 puan) tarafından
Camim ben gecen sene sadece oturdugum odayi uyumadan oncede yatak odasini bazen koridoru actim cok nadir 100 150 bazen 200 geliyodu bu ayda sadece bi oda yaktim aksamlari sadece 50 lira gelmis 
(684 puan) tarafından
2 katli bi ustumuz var bide altimizda fırın vla gecen sene ust komsum bize geldiginde biz her yeri yaktigimiz halde bu kadsr sicsk olmuyo ev cok sicak sizin ev demişti sizde yakin bizde isinalim gibu bisey demedi konuştuk oyle siz ustten yakiyosunuz alttada firin yaniyo diye gulustuk ama rahatsiz olsalarda yakmam sonucta benim cebimden cikiyor zaten zar zor geciniyoz bide sırf onlar isinsin diye 500 600 lira fatura odiyemem :)
(1,850 puan) tarafından
Aaa ne münasebet onlara ne canım onlarmi ödüyor faturayı
(684 puan) tarafından
Aynen odicekse yakarim :D
(12,856 puan) tarafından
Çok yanlış bir düşünce bu bana bu ay 260 TL geldi üst kattaki komşuma 70 alttakine de 80 bu hak mı sence ben onların da evini ısıtmış oluyorum bu zaten suç herkes yakmak zorundadır
(684 puan) tarafından
Ay sacmalamayin ya sirf o isinacak diye bemim evim sıcakken yakmak ne mantık firina doner ev ayrıca cebimi niye zarara ugratayim hele bu devirde bir ekmeğin bile hesabını yaparken ay dur komsum usumurtur yakimda balkonunda kapisini acim mi dicem eger sucsa devlet versin parasını cokta guzel yakarım. Sen cok yaktin daha sicak oturdun miss gibi o yuzden sana yuksek alt komsun kendinden fedakarlik yapti.mutfakta yemegini sogukta yapti bi odaya tikilip kaldı ona daha az geldi evet bu adalet
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Bizim açık valla hepsi gece -6 derece oluyor mecbur açık 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
5 petek var hepsi açık valla 200 den fazla gelmedi çokta sıcak oluyo. 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Evin hepsi yaniyo 5  petek ve 45 te yandı  370 TL fatura gelmiş herşey pahallandi ısınmak ayrı dert yeme içme ayrı dert 
0 oy
(916 puan) tarafından
Bizim tüm odalar kullanıldığı için hepsi açık mecburen . Akşam 6 7 sabah 10 arasi 40ta yandı 180 gelmiş 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Hepsini açıyoruz 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
En az 3 tane açık olması gerekirmiş hem kombi için çok önemliymiş bakıma kombici getirdim abla 3 tane aç dedi yoksa patlar dedi devirdayim yapması gerekli dedi 3 yeri yakiyorum mutfak oturma odası yatak odası bunları kullanıyorum sadece :))
0 oy
tarafından
hepsini acmak iyi diye biliyorum ilk zamanlar iki yontemide denedim hepsini acinca cok geldi..
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim rahmetli babam dogalgazciydi  petwk kapatip odayi kapatmakla  olmaz derdi kapinin altindan daha soguk hava akisi gelirmis hep  iceriyi soguturmus  o kapatilan peteklerin enerjisini de acik olanlar ustlenirmis 

Kombiyi de kapatmak iyi degil derdi para acisindan dusuk de en kotu yansin derdi bazen gece kapatalim muhabbeti yapio ya insanlar
0 oy
(1,847 puan) tarafından
7 petek var evimde 6si açık. Bı tane odayı hiç kullanmıyoruz o kapalı sadece.
0 oy
tarafından
550 TL'lik faturalardan sonra bu sene tek oda yakıyoruz onu da aç kapa yapıyorum mecburum hem altım hem üstüm yakmıyor 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Hepsini açmakla bir kaçını açmak arasında pek bi fark yok tasarruf açısından. Termostat varsa zaten ayarladığın ısıya gelince petekler sönüyor sürekli yanmıyor. Suyu ısıtan kombi. Eeee su ısındıkdan sonra ha 5 petekden geçmiş ha 8 petekden. Önemli olan termostatın olması. Petek yanmayan odanın soğuğu her halükarda yanan odalara geliyor. Tasarruf olmadığı gibi birde üşüdüğünle kalırsın. Şöyle düşün. Apatman dairesinde oturanlar bilir alt ve üst katta oturan yoksa yada petek açmıyorsa evi ısıtmak zordur. Alt kat ve üst kat bile bu kadar etkiliyorsa aynı evin içinde daha çok etkiler. 
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Benim de 5 ida yanıyor 2 kapalı orayı hiç ac kapa yapmazsam bisey olmaz diye düşünüyorum 
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Ne kdar doğru bilmiyorum doğalgz kullanmıyorum ama şöyle duymuştum en çk kullandığın yer çk açık olcak çmş kullanma sırana göre ayrlıckmışsın yüksekten düşüğe doğru hiç kullandığın yer en az sevyde olması grekiyo ş ama dediğim gbi doğruluk payı ndr bilmiyorum 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Hepsini 0'da açık tutarsan cok gelmez ve ev soğumaz ılık ayarda durur 
0 oy
(5,501 puan) tarafından
Eğer doğruysa peteklerin açık olması önemli değilmiş canım kombinin kendini sürekli yakmasıymış yani ister 1 petek yansın isterse hepsi kombi ne kadar ısıtırsa o kadar geliyormuş kocama arkadaşı öyle demiş 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 174 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (755 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 166 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 404 göst.
+1 oy
20 cevap 214 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Frezya (686 puan) tarafından soruldu