0 oy
675 göst.
Aile kategorisinde (135 puan) tarafından
Bazen nasıl kaçacağımı bilmiyorum 21 gün oldu napmalıyım

17 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Lohusalıkta esas olan 40 günü tamamlamak değildir. Kanamanın bitmesi yeterli. Kanamanın tamamen bittiğinden emin olunca gusül abdesti alıp ibadetine devam edebilir birliktelik yaşayabilirsin. Kanama bitmeden birliktelik yaşanmaz, Allahın yasakladığı bir durum.
tarafından
Hafsanin dediği dinimiz acısından doğru olan cok arastirdim bu konuyu cunku ama deepblack da tıbbi noktadan haklı rahim toparlanmalı
(749 puan) tarafından
Dini açıdan tammda zaten daha dikişlerin ağrıyor  hemen nasıl olcak
tarafından
Olmamalı bence de
tarafından
Dini açıdan kanama ne zaman biterse o zaman temizlenilir. 40 gün sayısı kanamayı aşan durumlarda sınır bir gün sayısıdır.
tarafından
Dini açıdan kırk günü tamamlamadan ilişki olmaz olan sana olur canım için yara senin
-Reklam-
+1 oy
(48,642 puan) tarafından
şap dök yemeğine kudurmus sanki 
(6,053 puan) tarafından
Dogrusun canim gercekten cok haklısın anlayissiz essek çokk etrafta kadinlarimiz bu noktaya getiriyor gercekten gotleri kalkiyor
(48,642 puan) tarafından
dun aksam vardi bi post kadinin kocasi ters iliskli istiyo adamin annesi aman nolcak herkesin kocasi oyle deyip bastiriyo bosanma diyo. elbette bosan denmez ister reddedersinde bunda belli zorlamis belkide zorla yapti kadini dusunen yok cinsel obje kadin illa yapacaksin baska sansin aman yapmazsan adam kacar
(6,053 puan) tarafından
Gordum o postu migdem bulandi kadin oyle tiksinmiski demek ki dedigin gibi zorlamis cehennem olsun kacsin gercekten
(48,642 puan) tarafından
ya bide herkes yazmiski her koca ister bes yilda bir kez bile lafi olmadi bizde
(6,053 puan) tarafından
5 bucuk senelik ewliyim muhabbeti bile gecmedi ne haddine
0 oy
tarafından
Tıpta da din de bu yasak canım eşine bunu uygun bir dille anlat
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Hayir canim dini olan yonu ayri senin sagligina da zararli hu rahim toplansin 40 günde
0 oy
(4,151 puan) tarafından
Lohusalık 40 gün esine internetten ac okusun
0 oy
(749 puan) tarafından
Biz 4 ay falan birlkte olmadık  valla millett ne  anlayissz
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Hem kanaman olur hemde kendini toprladin mi ki bacım eşine şöyle biz 3ay da anca toparlandı bilmiyorum dikişim falan çok olmustu açıkcasi korkuyordum bide dinende olmaz canım kanaman varken eşinin öyle birşey teklif etmesi yanlis
0 oy
(721 puan) tarafından
Ne oluyor bu ne acele biraz sabretsin hamile olduģumu òyrendiyim gunden ilişki yaşamadiq bebek doģdu 2 ay sonra ilişki oldu
0 oy
(7,706 puan) tarafından
Ohaa düşüncesiz şey  hem çok günah hemde sağlığa çok zararlı 
0 oy
(346 puan) tarafından
Kocan duvara tırmansın:D 

Bu arada hayırlı olsun sağlıkla büyüt bebeğini ama 40 günü tamamlamak daha doğru olur :) az daha beklesin 
0 oy
(545 puan) tarafından
Eşinde nasıl bir mide var kanama devam ederken ilişki mi olur kudurdu zaar :) duvara falan mı tirmanacak ne yapacak. Yapma kesinlikle için yara daha olan sana olur o zevkini surerken 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ne demek ya nere kaçacağımı şaşırdım. Sen istemeden hiçbir şey yapamaz buna hakkı yok. Hem dinen hemde sağlık açısından iyi değil. Bu kadar beklemiş biraz daha beklesin. Benim hamileliğim boyunca yasaktı doğumdan sonra da iyice iyileseyim  diye iki ay sonra yaptık. 11 ay bekledi canım eşim lafını sözünü etmedi bile.. İnsanda biraz anlayış olmalı.
0 oy
tarafından
Benim.esim iyi sabretmiş ya 16 ay temasiniz bile olmadi 9 ay hamilelik  lohusalıgim bitmeden de askere gitti 6 ayda öyle 

Milleti hic anlamiyorum canindan daha önemli sanki
0 oy
(5,949 puan) tarafından

Kanaman  bitince  olabilir  ama  sonuçta  doğum  yaptın  yani  dikişlerin  war bu ne düşüncesizlik  yaa  

Biz  eşimle 9 10 ay birliktelik yaşamadık   bebeğe  birsey olur diye  korktuk  dogumdan sonra 40 gün  daha  bekledik 
0 oy
(176 puan) tarafından
Biz 5 ay sonunda anca birlikte olmuştuk niye anlayışsızlık yapıyo kocan sana yazık kendini uygun bir dille anlat kocam sana kıyamam derdi normal doğumdu alttan dikiş çoktu 
0 oy
tarafından
Benim eşim 3 ay bekledi bacım ne acele ediyor günah ya ben hazır olayım lohusalık depresyonu ndan çıkayım diye dikislerimin iyi olmasını bile beledi en basitinden örnek adet ölürüm 10 gün bekler yani olacak iş değil hem sağlık açısından hemde günah yasak dinde 

Ben hamile iken 3 ay onc sinden bırakti bebek temiz doğsun diye özür dileyerek söylüyorum ama tertemizdi kuzumda maslallah hamile iken doğuma kadar namaz kıldım Kuran bitirdim doğumdan öncede Allahik kabuk etsin doğuma abdesti gittim salavat getirirken doğum yaptim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 172 göst.
31 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 403 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mihrimah34._.34 (398 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 503 göst.
0 oy
5 cevap 237 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Emine 123 (173 puan) tarafından soruldu