+1 oy
364 göst.
Diğer kategorisinde (1,028 puan) tarafından
Biraz uzun kızlar kusura bakmayın 

Kayınbabamla hastanedeyiz camda tahlil istedi doktor bu da doktorun bilgisayar ına gitmiyor gidip kendimiz almamız gerekiyor neyse gitti laboratuvar a dedimki sonuçları çıkmış mı ona bakar mısınız cevabı aynen şu şekil ;

Bakamam benim burda bir sürü işim var tahlil filan bakamam doktorun bilgisayar ına gidiyor zaten sonra diyosunuz ki sağlık çalışanı şöyle böyle git doktoruna sor dedi bağırdı 

Dedikleri buydu elim ayağım boşaldı sinirden konuşamadım ağladım kayınbaba mı n yanına geldim ağzımın içine etti sağolsun dedim kalk gidelim şikayet edelim ben gösteririm ona kimse gelinimi ağlatamaz filan dedi neyse sakinleştirdim biraz  olay büyüsün istemedim birazdan gidip sakince söylerim söyleceklerimi dedim 

Yine geldim bu sefer erkek hemşire oturuyordu adam gayet sakince kibarca baktı çıkmamış ablacım biraz daha bekle dedi az önceki kadının adı neydi dedim Aysel dedi kadın önümden geçiyordu sırf az önce sağlık çalışanısınız diye  saygımdan sesimi çıkarmadım sizin yaptığınız saygısızlığı da asla haketmedim insanca bi soru sordum beni hemen terslediniz sesinizi yükselttiniz camdaki tahlil doktorun bilgisayar ında gözükmüyor dememe fırsat bırakmadınız dedim çıkarmasınz burda durmak yasak dedi noldu sesimi çıkarınca yasak mı bu kadarsınız işte dedim sinirlendim kapıyı çarptım söylene söylene çıktım hemen aradım 184 ü aradım anlattım ben bu saygısızlığı haketmediğimi düşünüyorum dedim şikayetimi aldılar bakalım pek bişey olacağını sanmıyorum da psikolojik men içim soğusun istedim

5 Cevaplar

+1 oy
(4,430 puan) tarafından

Bir hemsire olarak soyluyorum ki uzerimizdeki stres is yuku cok cok fazla her zaman moral motuvasyonu insan olarak ayni seviyede tutamiyoruz bizimde derdimiz sıkıntımiz oluyor malesef ama ama

Biz derdimizi sıkıntımızı hastanenin kapisindan girerken kapinin disinda  birakiyoruz  her zaman soyluyorum hastalarla ilgileniyoruz onlar bizden medet umuyor umar bekliyor biraz daha anlayis biraz daha guleryuz 
Meslektasimin yaptigini asla savunmuyorum ama ne yazikki arada olabiliyor her meslekte oldugu gibi 
Sikayet etmissin idare tarafından sozlu uyarilir canim insallah tekrari yasanmaz cok gecmis olsun
(7,189 puan) tarafından
Farkında isen ben kağıt alan birisi olmadığımı belirttim zaten yazdığın ustenci yoruma karşılık neden lazım olduğunu orneklendirdim doktora da gidip kağıt çıkartıp vermedim  ekran görüntüsü alıp attım neyse hayırlı günler selametle...
(13,202 puan) tarafından
Sen yapmıyorsun o zaman muhalefet neden oluyorsun Sana da bacım hayırlı günler.
tarafından
E öteki hemşire nasıl bakmış, demi ki bakiliyormus yani. Valla haberlerde izlerken çok kızıyorum niye saldırıya ugruyorlar bilmem ne diye,hatta savunma sporlarına yönelmek lazım sağlık çalışanlarının diyorum hep. Ama böyle durumla karşılaşınca da cildirmamak içten değil. Düşünsene efendi efendi bişey soruyorsun köpek gibi azarlıyor seni,hadi gel de delirme.
(13,202 puan) tarafından
Empatiye davet ediyorum sizi sadece yazık zihniyetinize. Bakılacak birşey yok yıllardır zaten sonuçlar doktora gidiyor ekrana. Öbürü de ona patlamamıştır öbürüne patlar ha onayladığımdan değil çünkü hendek atlamaz bizim milletimiz yazık israf hem insan israfı hem malzeme
tarafından
Yo hiçte bile doktora gitmiyor bazı sonuçlar. Ben ikili tarama testi yaptırmıştım,sekretere sordum çıkmış mi diye,o da yok çıkmamış tüpü verdiğiniz yere tekrar bi gidin ordan onay verilecek sonra benim sistemime düşecek dedi. Gittim ve aynen de öyle oldu. Tüpü verdiğim yerde de çoktan çıkmış ama hiç onay vermemiş mesela,bu onun hatasiymis normalde çünkü çoktan onay vermesi gerekiyormuş. Ama ben hicbisey demedim olur insanlık halidir dedim, ama mesela beni azarlasaydi kötü laf söyleseydi ben niye anlayışlı olayım ki ona karşı ? Sağolsun aa evet çıkmış kusura bakmayın dedi rica ederim insanlık hali siz de çok yogunsunuz Rabbim yardimciniz olsun dedim,helallestik çıktım odadan. Şimdi ben ona nasıl kötü laf söyleyeyim ki ? İşi gücü rast gitsin. Benim zihniyetim karsimdakinin tavrına göre şekillenir,çünkü bu devir onu götürüyor.
-Reklam-
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Bbede geçen sağlık ocağına gittim doktor baba bağırdı ters konuştu yine mi hasta vs benimde çok zoruma gitmişti hatta. Çok sinir olmuştum doktora gerçekten yani bizi terslemek zorunda deiller yani 
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun arada bir tane çıkıyor maalesef meslegini cok iyi yapanlarda var mesleğini böyle kullananlarda Allah islah etsin ne diyeyim benimde doktor yaptı birincide seslenmedim çıktım ikincide yine yapar diye aklima geldi telefonun ses kaydını açıp yanına girdim soru sordurmuyo muayane bile etmeye tenezul etmeden çık dışarı filan dedi hemen ses kaydi ile şikayet ettim yaklaşık 30 binlira kadar ceza yemiş meslegini hakkıyla yapanları takdir ediyorum Allah onlardan her daim razı olsun
tarafından
Kız aferin ne güzel düşünmüşsün dur ben de her girdiğim ortamda öyle yapayım
(4,134 puan) tarafından
Yap çünkü onlar okumus cahiller ben saygımı koruyup insan gibi davraniyorsam onlarda insanlara saygı duymak zorunda ki bedava yapmıyor bu isi orda oturup maaşını alip ustunede insanlara boyle davranmaya asla haklari yok biz nasıl onlara saygi cercevesinde davraniyorsak onlarda saygi cercevesinde görevini yapsinlar
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Başka yerde haklı da olsa haksızda olsa bu duruma sessiz kalan insanlar  sözkonusu sağlık çalışanı olunca aslan kesiliyorlar. . Hemşire herzaman sizi pohpohlamak zorunda mı? Herzaman güler yüzlü olmak zorunda mı? Hemşire insan değil mi? Hemşire de hasta oluyor. Hasta yakını oluyor. Anne oluyor. Üstelik bunların hepsini aynı anda idare ediyor. Şimdi bunları söylüyorum ya linçleyin istediğiniz kadar. 4 yıl fakülte oku onca insana  hizmet et evde çocuğun hastayken sen başka çocuklara şifa olmak için çalış sonuç bu. Ha bunu para için yapıyorsunuZ diyeceksiniz belki ama alınan ücret yıprandığımıza değmiyor. Fazla değil bir hafta bir hemşirenin yerine geçin bakalım dayanabilecek misiniz!
(1,060 puan) tarafından
Evet öyle defnecim ama ben bu mesleği para için yapmıyorum. Çok şükür mesleğim elimde erkek eline bakmıyorum bu bana yeter.
(7,189 puan) tarafından
Niye yaram olsun ? Bu gönderi de mağdur edilmiş bir vatandaş var bilmem farkında mısın ego tatmini yapan hemşirenin ta kendisi asıl yarası olan gelmiş yazmış zaten buraya yorumunu ?
Çok şükür üniversite mezunuyum keşke sizde de bir seviye olsa okumussunuz ama boşa ... İnsanları azarlayacaksaniz yapmayın madem mesleğinizi
(1,060 puan) tarafından
Benim yorumumun altında gezen sizsiniz farkında mısınız bilmiyorum ama ;)) Eğitim seviyem kimseye hakaret etmememi gerektiriyor. Ayrıca hiç yaram yok hemşireyim ama transplantasyon cerrahisinde hemşire olarak çalışıyorum. Yani halkla iç içe değilim ki böyle bir konuda yaram olsun. Ben insanların sahada çalışan hemşirelere olan tavırlarına karşı meslektaşlarımı sonuna kadar savunurum. Bu postta ben hemşire açısından düşündüm sizde hasta yakını olarak düşündünüz hepsi bu. ;))
(4,430 puan) tarafından
Nerde calisiyorsun canim bende gastraocerrahide calismistim 2 yil karaciger ve bobrek transplantasyonu cok olurdu
(1,060 puan) tarafından
Evet ben de karaciğer ve böbrek te çalışıyorum canım burdan il yazmayayım özelden yazıyorum
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Cimere de yaz canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 267 göst.
19 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde elaa (1,663 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 187 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ozlemyy (986 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 147 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Nurse34 (1,316 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (277 puan) tarafından soruldu

379,183 soru

11,350,490 cevap

34,818 kullanıcı