+1 oy
1,340 göst.
Aile kategorisinde (3,551 puan) tarafından
Yediği içtiği giydiği bezi mendili vs masraflarınız kaç lira tutuyor. Allah asgari ücretle calısıp bebek büyütene yardım etsin. Bizim minnakın aylık mama bez masrafı 2000 lirayı aşıyor. 

58 Cevaplar

0 oy
(5,220 puan) tarafından

Sadece maması 1200e yakın :woot:

(3,551 puan) tarafından
Demi yaa. Siz hangi mamayı alıyorsunuz.
(5,220 puan) tarafından
Aptamil canm onada zam gelmiş sövüyoz karı koca ama yeterki bebişim iyi olsun amaaan
(3,551 puan) tarafından
Bende aptamil ar mama alıyorum. Dolar yükselince onlar da yükseliyor. Ülkemizde yerli milli mama yokki. Olsa da kaliteli olmaz.işte. Ülker Türk malı derler hero bayb bile burda üretilmiypr. Ülker in maması.
(5,220 puan) tarafından
Türkülerin ürettiği bişey kaliteli olmaz zaten canm üretilen bişeyde ben kullanmam
-Reklam-
0 oy
(136 puan) tarafından
6 aylik bezle islak mendil 150 200 tl arasi tutuyo
(3,551 puan) tarafından
Kuuzm senin bebe işemüyor herhal
(136 puan) tarafından
Sleppy kullaniyorum 25 tl 6 paket gidiyo aylik islak mendilde 15 tl üçlü oda iki paket bu kadar  aylik bazen indirim oluyo oyle aliyoruz getirden 3 paket slepy bez aldik tanesi 10 tlye geldi
(136 puan) tarafından
Kiyafet yeni aldim toplu 600 tl her ay almam kiyafet
0 oy
(942 puan) tarafından
3 aylik oglum var emiyo bez, alt acma bezi ve islak mendil masrafi oluyor rutin olarak onun disinda hastane  masrafi oluyor  kiyafet seyi yok su an zulasi var 
0 oy
(1,278 puan) tarafından

Bez hastane ilaç bez ıslak mendil hastane ilaç hastane ilaç.bez 150 dersek ıslak mendil 59₺ dersek hastane ilaç 500₺ 600₺ dersek :D

(3,551 puan) tarafından
Arada illa hastane olacak diyorsun ha.. Allah sağlık versin bol bol.
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Aptamil mama 140 desek biz haftada bir kutu alıyoruz 5 numara 

Islak mendil desek ayda 10 Peker harciyorum 

Bez olarak da sleppy 6 numara alıyoruz 80 lilerden 

Tabi bunun susamlı çubuk krekeri üç günde bir sürpriz yumurtası ve haftada bir litre pekmezi var mamasina koyuyoruz
(3,551 puan) tarafından
Ne kadarlık canım bebişin.
(1,856 puan) tarafından
İki yaş eşim asgari ücret aliyor
0 oy
tarafından
Minimum  1.500
(3,551 puan) tarafından
Şöyle böyle diyorsun ha.
tarafından
Kontrol bez VS derken her ay buluyor
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Canım sütüm yok maalesef o yüzden 400 falan sanırım ortalama ama sütüm olsayfı mama masrafı yapmazdım. Sütümü kesenin de Allah bereketini kessin 
(3,551 puan) tarafından
Benim de 3 bebe dede kesildi. Zor ya.. Herşeyi geç İnan gece acıkınca ortalığı yıkıyor. Anne sütü alsa memeyi cıkar daya agzına emsin. Zor oluyor ya.
(1,783 puan) tarafından
Aynen öyle keşke elden gelse birşey. Birde memeni versen süt gelir diyorlar sağlık ocağı ebesi bile gelmiyot kardeşim ben isteyerek mi mahrum bırakıyorum çocuğumu
0 oy
(2,697 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

İki çocuk ayda 1000 ile 2000 binlira rahat bezleri sütleri ıslak mendil hadi yine 3 ay falan gidiyo 24 lüsü ama 

(3,551 puan) tarafından
9 lu ıslak mendil aldım prima pure 165 lira tuttu. 3 paket 60 lı prima premium care aldım 300 lira. Daha aalalı iki hafta olmadan 4.cü paket ıslak mendil bitmek üzere. Ay belimizi doğrultamayacaz. İki de kız var okula giden yoo destek kitap yok fotokopi parası yok tuvalet kagıdı parası bitmiyor anacım.
(2,697 puan) tarafından
Okul öyle zaten yer bitirir insanı para para
(3,551 puan) tarafından
Aynen öyle bide bizde Bi müdür var. Bağış adı altında aidat istiyor. Öğretmeni sıkıştırıyor oda tabi utandım Bi bizim veliler vermemiş diyerek bizi sıkıştırıyor. Yani psikolojik baskı. Hoş ben ne yaparsa yapsınlar vermiyorum. Sadece hijyen için öğretmene harici veriyorum.
0 oy
(15,840 puan) tarafından
Hiç hesaplamasını ama bı kutu mama bı hafta ancak gidiyo 60 lira kutusu başka manada aliyomm oda 20 lira ıslak mendil ve bezde çok gidiyor vardirr500-600 oluyodurr herhalll senin sayende hesapladım mm :)))))
(3,551 puan) tarafından
Ne kadarlık canım bize Bi kutu mama 3 gün zor yetiyor.
(15,840 puan) tarafından
5 aya gireceğiz canimm emiyo ve iki çeşit mama arada bebe bisküvisi basladimm bu aydan sonra ek gıdaya basliycam yavaş yavass mamadan daha sağlıklı
0 oy
(94 puan) tarafından
Benim 2 tane var  biri 2.5 yaşında diğeri 9 aylık. Bakıcı parası sayılmazsa maximum 200 TL Dir iki çocuğun gideri. Bezi ve ıslak mendli toplu alıyorum 
(3,551 puan) tarafından
Oda iyiymiş biz mi çok harcıyoruz acaba ki?
(94 puan) tarafından
Kuzum ben bezi indim de alıyorum zaten bi alıyorum mesela 200-250 TL. 2 ay rahat gidyo. Islak mendil 24 lü paket alıyorum 3 ay gider rahat o da 100 TL falan. Kıyafet genelde ablamlar verir. Lazım olunca alırım sadece. Büyük tuvaletini söylüyor çok şükür. Öyle işte
0 oy
(119,696 puan) tarafından
bez mama islak mendil crem sampuan giyim vs soyle bi dusundum hic hesap yapmamistim ama ortalama 250 300 euro
tarafından
Euro buranın parası ile ne Kadar oluyor kız:-)
(119,696 puan) tarafından
2500 3 bin civari
tarafından
Oooooooooo
(3,551 puan) tarafından
Aynı aynı. Bi şampuan vs i doğumdan önce almıştım baya çok almıştım bübchen kullanıyorum memnunum alman malı ama baya tızlular ay amanın 3 cocuk eğitim vs zor.. Sevdoş bzi almanyaya götür. Fransa falan da olur.
0 oy
(10,551 puan) tarafından
2000 liraya napıonuz bebeye kız. Valla emıyor mama kullanmadık bezi 2 paket gidiyo 5 numara molfix 110 lira o sleepy kullanıoz ıslak mendil 5 paket de o gidiyor 30 lira da o. Haftada 1 kılo muz desen 2 şer avokado 100 de onlar kalan bizim yediğimiz zaten
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Valla mama varken 2.5 u buluyordu şimdi 1000₺ arası değişiyor giyim alırsak ilave 500 falan verdiğim oluyor. Sadece maması şuan 1700 civarında 
(13,202 puan) tarafından
Bizimki de bıraktı kuzu tarhana ve cicibebe yiyor hem sevindim hem üzüldüm mamayı bırakınca inan. Yeseler keşke de alsak olmasa da bulurum yetiştiririm senin gibi
(2,323 puan) tarafından
Benimki 2 yaşında hala yemek yemiyor mecburen kahvaltı için mama alıyorum diğer öğünlerde de meyve püresi ve çorba yapıyorum günlük öyle yediriyorum yeterki yesinler. İnan o kahvaltı fln yapmıyor normal yemekleri ne yapsam da yemiyor çok üzülüyorum bari onun günlük sebze çorbası meyve püresi maması olsunda vitamini onlardan alsın diyorum.
(13,202 puan) tarafından
14 aylık bizimki ama sonumuz o aklına gelen herşeyi deniyoruz yesin diye valla
(2,323 puan) tarafından
Ya yemeyen çocuk yemiyor gerçekten nede yapsan yemiyor. Kızımdan 6 ay küçük yeğenim maşaAllah dün taze fasülye pilav sarma yedi yanımızda bende kızıma zorla çorba içirdim o kadar üzüldüm ki keşke kızımda şimdi onun gibi bu yemekleri yeseydi dedim ama ne koysam ağzına geri çıkardı. Ama yeğenim maşaAllah 18 aylık tabak tabak yemek yiyor bu sefer yengemler benim kızı yadırgıyor hala neden yemiyor diye ama napsamda yemiyor önüne herşeyi koyuyorum belki heves edip yer dşye ama sofra bezi yemek içinde kalıyor o yine yemiyor. Yemeyen çocuk gerçekten çok zor inşaAllah biran önce yemeye alışırlar.
(13,202 puan) tarafından
İnşallah canım bizimki de aynı bi alışsa işe başlayacağım da yok yoğurt bile yemiyor imreniyorum öyle yiyen bebeğe valla be güzel
0 oy
(1,569 puan) tarafından
1500 faln dir mama bez ıslak mendili kiyafeti
(3,551 puan) tarafından
Kıyafet almıyorum bile ben bacım. Doğmadan önce aldıklarım var 3 4 bişiler birde bebek görmeye getirenler babannesi halası almıştı vs vs.
(1,569 puan) tarafından
Allah yardim etsin cok zor mama lar ates pahasi olmus
0 oy
(482 puan) tarafından
Haha şu 80 100 aylık alışveriş yapan anneler in bebekleri hic bir sey yemiyor içmiyor galiba. Bir islak mendil bile 6 7 lira üçlü alsan 25 30 lira :) bes en dandik marka 40 tl   haftada 40 bez bir bebeğe yetmez ki her dakka altını pisletiyorlar:)))) benim aylık alışveriş yapmama rağmen 2000 3000 biz bide mama yiyoruz aptamil mama 350 ml 70 800 140 tl ve 2 hafta anca gidiyor bir mama diğerlerini siz düşünün hepsi para. Ucuza bebek büyüten e helal olsun helede bu kazık zamanda 
0 oy
(16,168 puan) tarafından
Her ay bi paket beze ortalama 100 tl diyelim 

Haftada 5 kilo süt ayda 20 kilo yapiyor o da 100 tl yapıyor 

2 paket islak mendil de 15 olsun. 

Antin kuntin masraflar cikmazsa baska masrafları yok
(3,551 puan) tarafından
İyi iyi maşallah canım.
0 oy
(482 puan) tarafından

Haha şu 80 100 aylık alışveriş yapan anneler in bebekleri hic bir sey yemiyor içmiyor galiba. Bir islak mendil bile 6 7 lira üçlü alsan 25 30 lira :) bes en dandik marka 40 tl   haftada 40 bez bir bebeğe yetmez ki her dakka altını pisletiyorlar:)))) benim aylık alışveriş yapmama rağmen 2000 3000 biz bide mama yiyoruz aptamil mama 350 ml 70 800 140 tl ve 2 hafta anca gidiyor bir mama diğerlerini siz düşünün hepsi para. Ucuza bebek büyüten e helal olsun helede bu kazık zamanda 

(3,551 puan) tarafından
Aynı bizde öyleyiz bacım işte.
tarafından
Aşko her ay 2000-3000 e ne alabilirsin ki evet her sey ates pahasi ama ben de dandik bez kullanmiyorum yani molfix pure&soft kullaniyorum 176 lisi bana 2 ay gidiyo 300 tl. Islak mendilini de toplu aliyorum hadi ayda 2 tane gidiyo diyelim 20 tl kiyafeti de ihtiyac oldukca aliyorum yani kiyafet icin ayri butce ayirmadim. Emziriyorum yemek yediriyorum bu yani :)
0 oy
tarafından
Islak mendil toplu aliyoruz bez de 2 aylik 300 tl. Kiyafet de ihtiyac oldukca aliyoruz emziriyorum ayni zamanda evdeki sebzelerden ek gida veriyorum aylik belli başlı masrafi yok yani
(3,551 puan) tarafından
İyi maşallah düzene girmiş
0 oy
tarafından

:Dbizde 3000 harcıyoruz diye yalan atasım var da neyse 200 bez 100 sut mama içmiyor mama içtiği zman 700.800 gidiyordu ıslak mendil sadeca elini silmeye kullanırım onun dışında yıkarım yüzünü poposu günde iki kere çok fazla kullanmam ıslak mendil meyve püresi sever ve danone meyve sevmez almam yani toplam hesaplasak 500.600 gider arada kıyafet alırım onda da sadeca kıyafet 500 bulur 

0 oy
(4,068 puan) tarafından
Aylık 300 ü geçmez canm bez ve mama alıyorum sadce

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 573 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 348 göst.
7 Ekim 2021 Aile kategorisinde Gizem Nurbanu (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 921 göst.
10 Ağustos 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 185 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde kubra1992 (3,551 puan) tarafından soruldu

382,311 soru

11,446,530 cevap

35,022 kullanıcı

...