+1 oy
1,323 göst.
Aile kategorisinde (3,551 puan) tarafından
Yediği içtiği giydiği bezi mendili vs masraflarınız kaç lira tutuyor. Allah asgari ücretle calısıp bebek büyütene yardım etsin. Bizim minnakın aylık mama bez masrafı 2000 lirayı aşıyor. 

58 Cevaplar

+1 oy
(1,072 puan) tarafından
Bir bez masrafı var oda aylık 150 geçmez. Islak mendili de koli halinde alıyorum 5 ayda bir 
-Reklam-
+1 oy
(371 puan) tarafından
İki ayda bir bez alıyorum 200 liraya ıslak mendili koli ile almıştım onun dışında ekstra bir masrafı yok biz ne yersek onu yiyor özel birseyde almıyorum
+1 oy
(3,552 puan) tarafından
Hiç öyle bi hesap yapmadım ama baya tutuyordur. Bezi ıslak mendili toplu alıyoruz ama her ay kıyafet oyuncak bilmem ne illa ki bi şey alınıyor. Çok şükür hamdolsun halimize. Allah darda olana yardım etsin 
(3,551 puan) tarafından
Amin canım
+1 oy
(1,113 puan) tarafından
2500 3000 arasi ama 2 bebek tabi
0 oy
tarafından
500 tutar aşagi yukari
(3,551 puan) tarafından
Kaç aylık canım.
tarafından
19 aylik

2 haftada 1 bez aliyorum 200 civari

D vitamini 80 tl

İslak mendil 40 tl 4lu paket
tarafından
Aynen canım senin hesap doğru bunlar neyi hesapliyo her ay ne aliyo ben anlamadimm
(13,202 puan) tarafından
May00 ne aldığımı yazdım ilk yoruma bakabilirsiniz
0 oy
(9,010 puan) tarafından
Hiç aylık ne kadar harcadım diye oturup hesap yapmadim bez ıslak mendil aylık alırsak 250 300 arası oluyo sanırım
(3,551 puan) tarafından
Anca canım zaten herşey ateş pahası
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Aylık çok pahalı değil mi cnm ben bezi ve ıslak mendil i toplu almstim hepsi buradan oğlum 4 aylık daha 2 kere aldık bez ve daha koliyle dolu mama ilk 1ay verdim snra sütüm geldi smdi emiyo 1 ay snra ek gıdaya başlayacaz bismillah diyip bklm bizim masraf ne olucak
(268 puan) tarafından
Ilk 6 ay hicbir masrafi olmaz canm 1 yastan sonra basliyo asil iş.
(3,551 puan) tarafından
Nasıl olmaz bacım. Reflü var benim oğlanda. Bir kutu aptamil ar mama 350 gram 129 lira. 3 gün zor gidiyor. Bir palet 60 lı prima premium care bez 103 lira. Bir paket ıslak mendil oda prima pure 18 lira... Gaz damlası dır vs saymıyorum bile. Büyükçe düşer masrafı. Mamayı daha az içer ek gıdaya baslar bezi bırakır vs vs.
(116 puan) tarafından
Nasil ilk 6ay masrafı olmuyor günde 8 kere alt değiştiriyorum
(268 puan) tarafından
Ne telas yaptiniz :)sonrasina gore dedim zaten yani tabiki olacak ilk 6 da ama sonrasinda ek gidayla anlayacaksiniz ne demek istedigimi
0 oy
(3,419 puan) tarafından
90 TL ıslak mendil aldım 2 ay gider bana 

Diğer türlü pek masrafı yok kızımın 200 belki giderse oda :))
0 oy
(268 puan) tarafından
1500 kres+1000 yeme icme bez +500 kiyafet oyuncak o bu 

Gezmeyi felan katmiyorum canm

Gunluk eve harcamayi saymiyorum

Ben sasiyorum askari ucretle 2 veya 3 cocugu olana 

Helal olsun bakabilene
tarafından
Vışşş senin yavru askeri ücret harcuyor kız
(3,551 puan) tarafından
Aynen öyle.
tarafından
Her ay 500 e kıyafet oyuncak mı alıyorsunuz
(268 puan) tarafından
Aliyorum canm yalana gerek yok.her 3  gune bir alisveris merkezi icindeki oyun alanlarina goturuyorum 50 tl gidiyo. Her ay illaki bir sey aliyorum. 10 20 liralik alinca 2 yikamaya agzi gozu kayiyo malum krese gidince uzerini guzel giydiriyorum cokca ust bas gerekiyo cunku hergun camasir yikayamam.bir mont olmus 250 tl iyisi kotusu zaten 70 tl en az onunda kendine hayri yok mevsimlik oluyo bir ayakkabi 100 tl alti yok.evde duran bebek degil o yuzden cok gidiyo.yemesine icmesinede dikkat ediyorum.1 cocugum var daha da dusunmuyorum bunada harcamasam niye kazaniyoruz yalan dunyada.giden ömür geri gelmiyor yesin icsin görsun diye ugrasiyoruz
0 oy
tarafından
Aylık 200beze veriyorum 100 de kıyafet de hep almam begenirsem alırım ortalama 300 bizim yediklerimizi yiyor
(3,551 puan) tarafından
Baya büyümüş o zman canım.
tarafından
1.5 yaşında canım
0 oy
(534 puan) tarafından
Rahat bi 300ü buluyodur heralde 
(3,551 puan) tarafından
Çok iyi kaç aylık.
(534 puan) tarafından
5 aylik olduk ama mesela ek gıda alisverisi yaptim gecende 500 tuttu sadece onlar aylik beziydi mendiliydi ilaciydi extra bi durum olmadigi sürece 300 max 400dür.  Seninki büyük galiba 2bin cok degil mi kusum aylik?
(3,551 puan) tarafından
2 aylık canım reflü var özel mama içiyor aptamil ar. Büyük kutusu yok 350 gramı 129 lira. 3 gün zor yetiyor birde bezi ıslak mendili prima premium care. Birwz pahalı. Gaz damlası vs saymıyorum daha.
(534 puan) tarafından
Ay askim mama kullanıyosa evet bi mama zaten 100 tl valla biz hep dogdu dogali nerde indirim var oraya kosuyoruz:Dd sleepy kullanıyoruz mesela a101de arada coklu mendiller indirime giriyo cart curt iste kısa kısa minimum 300e indirdik ilk dogdugunda ama yapmisizdir cok masraf
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Haftada bir kutu mama aylık 400mama 100bdz bide bunun başka ihtiyaç karıda çıkıyor onu saymıyorum her ay diyrm ki bu ay birşey yok bakiyrm yine cikiyot
(3,551 puan) tarafından
Valla aylık bez 100 lira ise iyiymiş. Bizim Bi paket bez 100 bir paket ıslak mendil 18 lira.
(2,671 puan) tarafından
Ben ıslak mendili. Çoklu aliyrm birkaç ay gidiyor :-) gec n ay Molfix 100tlye almıştık eşin dediki 130tl olmuş oha dedim zam. Gelmia
(3,551 puan) tarafından
Benim oğlan 2 aylık doğdu doğalı 1500 ü aşmıştır bezi.. Prima premium care kullanıyorum ıslak mendili de bezi de. İlk 10 gün 5 paket bez harcadık. Her emmeden sonra gece gündüz kaka yaptı durdu.
(2,671 puan) tarafından
İlk doğunca öyle ama sonradan azalıyor canım benim oğlum şuan 5bucuk aylık yani bez maksimum 5tane yada 6tane değiştiririm bide kaka günde 2/kez yapar
(3,551 puan) tarafından
Aynen canım. Bizde gün sayıyoruz ki Bi 4 5 aylık olalım diye. Ben ek gıdaya 4 aydan başlıyorum tadımsal olarak. Birde reflü illeti bizi mahvetti.
0 oy
(2,310 puan) tarafından
Bin lira mama, 500 600 gaz damlaları, 200 de bez parası, her ayda eksik bir şeyler alıyorum. Geçen ay 2250 harcamışız.. Bu ay yine aynı.. 
(3,551 puan) tarafından
Ahhaa bu biz işte.
(616 puan) tarafından
500 600 çok değilmiş ya gaz damlası o kadar mı pahalı
(2,310 puan) tarafından
Gaz damlası ve bağırsak düzenleyici alıyoruz 180 gidiyor her hafta :((
(616 puan) tarafından
Hıı çok zor ya bu devirde geçim sıkıntısı var Allah yardımcınız olsun canım
0 oy
(551 puan) tarafından
1 yaşında şimdilik 250 lira kadar 2. Yolda bakalım ne olacak :) 
(3,551 puan) tarafından
Tabi masraf artar biraz ama anne sütü. Alırsa dokunmaz. Mama içerde yandınız
(551 puan) tarafından
Oğlum hiç mama kullanmadi şimdide biz ne yersek o farklı olarak sadece bıldırcın yumurtası alıyoruz eve :) kız da da öyle olur inşallah :)
0 oy
(4,700 puan) tarafından
İki tane var oğlum 27 aylık kızım 4 aylık ikisinin 500 civarı tutuyo kızım ek gidaya geçerse bilemiyorum bide zaten sezonluk sadece 300 kızıma 300 oğluma kiyafet alıyoruz gidiyo yani 
(3,551 puan) tarafından
Sizde iyisiniz anne sütü alıyor galiba
(4,700 puan) tarafından
Evet canım şükür oğlumda da kızımda da mama kullanmaya gerek kalmadı  ama ek gıdaya kızım geçince ekstra masraf oluyo bakalım muzu avakadosu diğer şeyler bakalım
(3,551 puan) tarafından
Aynen öyle. Hazır alsan güvensiz alıp evde yapsan meyve bile ateş pahası. Yani ne olacak milletin hali bilmiyorum
0 oy
tarafından
Aylık 500 ayırıyorum ama içinde oyuncak falan da oluyor bazen kendime de harcıyorum o 500ten
(3,551 puan) tarafından
Valla siz iyisiniz kaç aylık bebepinüz
tarafından
7 aylık, her ay 3 kutu mama ve 120li bez gidiyor onlarda 250 tl tutuyor
0 oy
(7,199 puan) tarafından
150 bez masrafından başka bir masrafı yok aldığım yiyecek içeceği saymiyrm bizle birlikte aynı yiyor tam iki yaşında :) kıyafet oyuncagi da   saymiyrm 
(3,551 puan) tarafından
Maşallah büyümüş artık annesi..
0 oy
(37 puan) tarafından
6 aylık mama bez derken bir milyar gdiiyo asgari olunca zorluyor bizi de
(3,551 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun bacım. Çok zor.
tarafından
Canım bezi internetten indirimli alın
(3,551 puan) tarafından
Aynı kuzum İnt de market de aynı. Zaten oturdugum semtte pahalı diye hiçbir  market satmıyor ya migros sanal yada diğer İnt siteleri.
tarafından
Bilmem biz baya ucuza alıyoruz hepsiexpressden marketten alıyoruz market indirimleri oluyo yada getirden indirim kullanarak alıyoruz
(37 puan) tarafından
Internette bakıyorum hemen hemen aynu dediğin siteye bide bakayım canım çok sağol
0 oy
(1,314 puan) tarafından
15 aylik doğduğundan beri giyimine para vermiyorum kiz kardeşimde 1 ablamda 2 kiz var benim kızımla aralarında 3 ay var onların kuculmuslerini giydiriyorum bebek arabasi beşik yatak döşek herseyini kiz kardeşim ablam verdi suttu bebek bezi islak mendil alıyorum oda ayda 400 tl veriyorum  
(1,314 puan) tarafından
Açık konuşmak gerekirse hiç heveslenmedim çünkü çocuğum geleceği iyi bir okulda okuması için almak istesemde asla mağazandan bakmam pazara bakarim ctesi gunu pazara gittim ici tamamen yun 1 takım aldım kizima 20 tl verdim magazadan alsam 90 dan aşağa alamazdım almak istesemde pazara bakarim canım
(3,551 puan) tarafından
Senin düşüncen de güzel canım. Koleje falan vereceksen bu giyimdn daha önemli. Zaten eskitmeden büyüyor bebek.
(1,314 puan) tarafından
Şuan anlamıyorlar zaten giyimden kusamdan canım 6 _7 yaşlarında anca anlarlar ozamana kadar onun eğitimi geleceği için birikim yapmak için almiyorum bende tabiki her anne gibi önce eğitim diyorum bende büyüyor öyle böyle çocuk benim annem kendi eski eteklerini elbise yaparmış bize okuyalım diye
(3,551 puan) tarafından
Tabi derler ya bebeğin yediği helal giydiği haram diye.
(1,314 puan) tarafından
Valla canım önce eğitim bana göre
0 oy
tarafından
Bez aylik degilde 2 aylik bir aliyoruz 

Mama 1.5  2 ayda bir aliyoruz gunduz yemek yiyor yediklerimizden inek sutü iciyor gece mama veriyorum
(13,202 puan) tarafından
Kübra ben de öyle büyüttüm benimkini Allah kolaylık versin inşallah
(3,551 puan) tarafından
Ne zaman bitti canım bu sıkıntılar sende.
(13,202 puan) tarafından
Reflü mamasını bıraktı 7.5 ayda koliği de 5-6 ayda geçti. Ama reflüsü kalıcı genetik bizde hala asitleniyor midesi
(3,551 puan) tarafından
Ay bende gebelikten önce vardı. Gebeyken iyice azdı reflü. 9 ay boyunca hergün ilaç Aldım.acaba ondan mı oldu diyorum. Kızlarımda hiç yaşamadık. Gebeyken kullanılır olsa da illa demekki bebeğe etkisi oluyormuş.
(13,202 puan) tarafından
Yok kuzum genetik benim de aynı şekilde var reflüm senden geçmiş dememkki

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 568 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 335 göst.
7 Ekim 2021 Aile kategorisinde Gizem Nurbanu (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 917 göst.
10 Ağustos 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 184 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde kubra1992 (3,551 puan) tarafından soruldu

380,381 soru

11,389,192 cevap

34,894 kullanıcı

...