+1 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kusura bakmayın daha önce bir çok kez bu konu hakkinda post açtım ama bizim için çok önemli bir konu kızlar şimdi biz emimevimdeydiz 200 binlik ev için zamanında çok güzel evler 200 du ama bize ne kurada çıktı nede 200 e doğru.durust ev kaldı yeni binalarda son teslimat tarihi 2023 ben eşime gel vazgecelim çıkalım 2023 de ev bulmamız imkansız.diyorum en az üstüne bi 200 300 bin koymalıyız öyle şuan kot 1 bile vermiyorlar neredeyse diyorum. 83 bin 500 yatirdik ama çıkarsak 23 binimiz yanicak bize vermiyecekler eşimde o paranın yanmasını istemiyor. Ona anlatamıyorum şuan 23 bininiz yanicak ama kuveytturkten aldığımız paranın hepsini peşinat olarak versek(para 6 ay sonra verilecek aylık 1660 ödüyoruz onu kenara atsam 60 bini 80 90 bin yaparım diye düşünüyorum) üzerine de ne olursa artık onlar koyar 300 e iyi kötü bi ev alırız diyorum bari kendi evinizde oturuurz oturduğumuz ev çok çok eski ve çok katlı tuvalette koku var malum depremler felan neyse korkuyorum işte. Eşime cikmiycaksak beni başka yeni bir binaya kiraya çıkar diyorum onuda kabul etmiyor 23 bin yanar diye eminevimdede çıkmaya sıcak bakmıyor ama cikariz diyor şimdi demem o ki sizce biz çıksak pişman olur muyuz kızlar yani hangisi daha mantıklı akıl akıldan üstündür şimdiden teşekkürler 

8 Cevaplar

0 oy
(907 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Himm kaarisik bir durum.Simdi bu kuruma kaç yıldır para yatiriyorsunuz maksimum 10 yıl sanırım kaç yılınız kaldi
(907 puan) tarafından
Hem kira oduyorsunuz hemde kuruma para ödüyorsunuz dogrumu
tarafından
Aynen öyle kuzum
(907 puan) tarafından
Yani öyle ise şöyle düşünün zaten iki yılda vereceğiniz kira 18.000 TL !! Arada kaybedeceğiniz para 5 bin ama artık bu tarz yatırımların hiç bir değeri yok.Cunli TL sürekli değer kaybediyor malesef (( ve iki yıl sonra sizin 200 bin inanın çöp olacak ev peşinatı bile etmeyecek enflasyon ve TL değeri bu şekilde devam ettiği sürece.Esinize bu şekilde açıklayın ve sizin söylediğiniz çok daha mantikli
tarafından
Ya canımsın Allah razı olsun senden. Hiç böyle düşünmemiştim ❤❤❤
(907 puan) tarafından
Mesleğinden kaynaklıdır canım, uzun zaman finans ve muhasebe alanında çalıştım, TL çok değer kaybediyor paranızı bırakmayın orda zarar edersiniz bir an önce ev alın.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç bi fikrim yok post yukarı çıksın 
tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından

Su zamanda 23 bin az bir para değil. Bu eninnevimden çok anlamıyorum. Peki 10 yılın sonunda ev çıkmazsa paranızı kesintisiz iade etmiyorlar mı 

tarafından
2023 de teslimat tarihi geldiğinde ne kadar ödediysek kesmeden verecekler o zamanda 6 ay bekliycez kuzum yani 2024 de paramız anca aliriz
tarafından
Kesintisiz veriyorlar ise bekle derim kuzum 23 bin çok iyi para çöpe atılacak bir mevla değil 3 bin olsa Ok ama 23 bin  fazla gibi . Hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
2023 ye 200 bine ev olmazki. Eminevim onu piyasa şartlarına göre ayarlamiyormi.nasil oluyor
tarafından
Yok kuzum fiyati sen ayarliyorsun onlar sadece ödeme planı çıkarıyorlar bütçene göre
tarafından
O zaman çok saçma cnm şuan bile 200 e ev yok.
tarafından
Valla öyle kuzum
0 oy
tarafından
Eminevim 

Fuzulev 

Katilimevim 

Hepsi ile görüştük iyiki yazılmamışım diyorum 10 yada 12 bin işlem ücreti alıyorlar en az 58 ay vade diyorlar ki o dedikleri tarihte verdikleri paraya ev bulmak neredeyse imkansız bizede çok anlattılar ama kafamıza yatmadı ben olsam bozardim yada dediğin gibi başka bir eve geçerdim 
tarafından
Bozmak daha mantıklı demi kuzum
tarafından
Bence öyle canım eşimi resmen kafaya almislardi günde 7 kere aranirmi vallahi arıyorlardı yaptiklari şey mantıksız ben kira odeyecegim o kadar ay hem onlara taksit
tarafından
Ay zaten bende o fiyata ev olamyinca çok pişman oldum belki başka şehirlerde vardır ama burda imkansız gibi bir sey:(
0 oy
tarafından
Biz fuzul evime yazildik çıktı şuan ev ariyoruz 260 ama imkânsız gibi bi şey bulamıyoruz bulsak onlar kabul etmiyor  üstüne koycaz mecbur bence vaz geçmesin 23 bin kolay bir para değil ne emekle kaz anılıyor
tarafından
Ama kuzum bak size cıkmış bize çıkacak mo belli bile değil sen şuan 260 a bulamıyorsun ben 200 binlik evdeyim teslimatta 2023 de sence o zamana o paraya ev kalır mi
tarafından
Ev kalmaz gerçekten evler 300 hem de görsen Yuh dersin. Bu evmi 300 diye ama 23 te büyük para ya   ama haklisin 2023 te imkânsız olacak 200 ev dediğin gibi şuan bile Yok en iyi sıfır bir ev 700  den başlıyor
tarafından
Bak en iyi cevap sectigim arkadaş çok güzel açıklamış Berivan yorumda benim kafama yatti ne  yalan soyliym
0 oy
tarafından
Sonrasında o kurumun devam edecegı belli eşimin arkadası ev alamadı mesela oradandı sanırım gitti para diyodu 23 bin az bi para değil ama ya daha cok paranız giderse bence alın ordan kendinize gore ev bakın yılbaşı olmadan alın evinizi 60 bin önden verin gerisini taksitlendirme yapın 250 300 e bi ev alın oturun içinde hem oraya ödüyorsunuz hem evin kirasına ev alana Allah kolaylık verir yardımcı olur derler sizinde yardımcınız olsun
tarafından
Aynen öyle kuzum ama vazgecsek bile para yi 6 ay sonra veiryorlar malesef cankm bi ayın 29 unda kura var eğer çıkmazsa yine bize ev direk çıkıcaz inşallah
0 oy
(3,871 puan) tarafından
canim tam anlamak icin soruyorum   , diyelim 60 bini ordan aldiniz ne olacak hemen ev alabilecek misiniz ? 
tarafından
Şöyle kuzum 6 ay sonra para yi verecekler o zaman kadar sanıyorum ki 70 bine 80 e felan insallah tamamlarım kuveyturke gidip bütün parayı peşinat vericez 300 bin civarı bi ev bakıcaz geri kalani da artık yavaş yavaş odiycez inşallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 172 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Aydan12345 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 158 göst.
29 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mavissss93 (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 529 göst.
1 Ocak 2022 Aile kategorisinde Didem zerda (1,314 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 186 göst.