0 oy
242 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Hanımlar biz 6 aylik olduk fakat ev işleri hepbyarida kalıyor ev dağınık hep ütüler kalıyor sürekli yetişemiyorum yemek uyku düzeni yorgunluk artık yetişemiyorum hiç birseye eşimde yardım etmiyor isten gekiyor en kötü 1 saat bebise bakıyor oda yorgun düşüyor inqnirmisijiz o kadar zayıfladım ki53 kiloya düştüm resmen evde aç geziyorum kahvqlti bile yapamıyorum kendime zaman ayıramıyorum bile bebeğinize bakmaktan sizlerde boylemisiniz artık gerçekten büyüsün istiyorum bebeğiniz kız hep ilgi istiyor :))) siler nasilsijiz nasıl yapıyorsunuz belki bir tüyo alabilirim sizlerden 

15 Cevaplar

0 oy
(7,673 puan) tarafından
Ben öyle değildim kendime de vakit ayiriyordum oğlumu yatmaya alistirmistim kendi kendine oynarken basinda eşimi bırakıp işimi yemeğimi de yaptım, kendimi hic ac birakmadim yani çocuğu kendime uydurdum. Kendimden çok ödün versem mutlu olamazdim bu cocuga da yansırdi
(11 puan) tarafından
Her çocuk bir değil malesef. Eşimde çalışıyor zaten oda yoruluyor ama bizim bebek gündüzleri pek uyumaz en kötü yarım saat 1 saat bana vakit bile kalmıyor o kadar yoruluyorum ki artık kendime göre bebeği ayarlamam gerek sanırım ancak öyle olur
(4,089 puan) tarafından
Canım bu çocuktan çocuğa değişir ya o kadar kendi kendine oynamaya yatmaya alıştırayım dedim yanımda yatırıp iş yaptım 11 aylık bişeyler yaparken bacağıma yapışıyor bırak diye ağlıyor kendi kendine oynasada yanında oturayım istiyor zaten tehlikeli şeyler yaptığından yalnız bırakamam ama bazıları doğuştan uysal oluyor
(7,673 puan) tarafından
Benim oğlum da kucak bağımlısıydı o yüzden alıştırdım dedim. Yere koydum ağlayınca pispisladim kucağıma aldım sakinlesince yine koydum filan o şekilde 1 haftada alıştı sonrasında rahat ettim zaten yani kendim alıştırdım. Ve asla uysal bir çocuk değildi hala degil şu an 3 yaşında
-Reklam-
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Canım benimde 5bucuk aylık doğduğundan beri evimi gönül rahatlığıyla temizleyemedim ama bugünlerin kıymetini bil iş bitmez valla bende titizim kafama çok takardim artık takmiyrm oğlumun o aylarını birdaha göremem onun ilgileneyim ne olucak bir senem öyle geçsin :-):-) iş hiç bitmez ev çok kirlenmesin yeter yorgunluk desen var 
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Vallahi ne yalan soyleyim ben yapiyordum ilk baslar duzene oturuncaya kadar zor oluyor bir aya falan.sonra duzenli yaparsan olur .ustelik kizim 22 aylik ve yeni dogan oglum ilk ayi zorlandim .sonradan duzene oturtdumsuan 3. yas 2 aylik kizim 16 aylik oglum var .

Duzenli yapmaya calis .mesela sabah kalk 8.9 gibi.evleri toparla yemeyini falan ye .tabi ilk once cocuk uyaniksa onu yedir altini deyis.birak uzansin.sende yeneyini ye.

Diger ogun icin yemeyi yapmaya basla o pisinceye kadarda ev islerini yap .
0 oy
(119,263 puan) tarafından
valla uykudan fedakarlik etcen baska turlu olmaz
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bı buçuk yaşında kızım lavaboya bile gidemiyorum birakip ayaklaninca daha zormuş onu anladım .bende senin gibi buyusinde birazdan kolay olur diye dusunuodum daha zormuş heryeri elliyor yruurken düşüyor sürekli pesindeyim iki sn birakamiom .gece toplayıp yemek yapiom yoksa imkansız yapmam .yemek iki lokma zorla yersem.yerim yiyemiyorum 
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Bazen oluyordu oglen yemeyimi 3 de yiyordum .bazen kucagimda bebek durmadigi icin ayakta yiyordum.zaten kucukken zor oluyor sonra kolaylasiyor.ve acele acele yapmaya calis cabuk cabuk.
0 oy
tarafından
2 tane var bende 22 ve 9 aylık yapıyorum bi şekil yani tabiki bişeyler yarım kalacak dört dörtlük is nerdeee olduğu kadar olmadığı kader :D 
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Mesela suan  aksam saat 9...9 bucuk gibi uyumaya gidiyoruz .

Sabah 9 da falan uyaniyoruz.cocuklari giydiriyom.kendim giyinib yataklari toplayib .cikiyoruz odadan.

Sonra cocuklari yediriyorum.

Kendim yiyorum toplayib oglen icin yemek yapmaya basliyorum.yemeyi pismeye koyuncada evi supur sil ediyorum.

Aksam uyumadan oncede evleri topluyorum sabahina hem kolay oluyor hemde toplu olmasam rahat uyuyamam .hemde derler ya evini temiz tutu ölum ne zaman gelir belli digil. Oyuncaklar falan toplayib uyudugumuz icin sabahda kalkinca toplu oluyor .sadece sil sulur ediyorum.bu kadar.

Oglen cocukleri yedirib uyumaya goturuyorum.onalr uyuyor bende aksam icin yemek yapiyorum bazende ses unca uyanir o yuzden uyansinlar sonra yapiyorum diyorum.boyle aksamda esim isden gekiyor yemek yiyoruz onun kiyafetlerini utuluyom falan sabahi isde cunki.boyle aksam uykuya gecmemize yarm saat kala evleri toplamaya basliyorum oyuncakalr falan.
(11 puan) tarafından
Allah YARDIMCIMIZ olsun valla ne diyim.. gerçekten zor
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Tam anlamıyla bi düzen olmuyor canım uyudukça hızlıca bişeyler yapmaya çalışıyorum gece geç yatıyorum büyüdükçe alışıyorsun canm
0 oy
tarafından
Kızım 10 aylık son 1 aydır birazda olsa rahatladm , inş düzelicek canm
0 oy
(118 puan) tarafından
Ayni bende oyleyim bütün gün yemek temizlik cocuk bide hamileyim 26 haftalik inan bana akşam kendimi yatağa zor atıyordum şimdi bide hasta anam agliyor 4 haftadir artık biran önce sagliklq doğsa ikinci diyorum 
0 oy
(202 puan) tarafından
Utu yapmiyorum (sadece perdeler) esim gomlek vs giycekse kendi utuluyi yada bana geceden soyler onu utulerim okadar

Oglumu yedirirken mama sandalyesinde ben de onunla yiyorum

Tum ev islerimi uyanikken yapiyorum bi yandan oynuyorum onune tencere tava ne varsa

Uyuyunca da kahve molasi dinleniyorum.

Bebegim 20 aylik ama hep gunluk rutinim buydu. O da alisti. Birlikte camasir asariz bulasik makinasi bosaltiriz. Yemek yaparken ya kendi oyalanir yada bangoya oturturum beni izler. Supurgeyi cok sever. Bi tek silme isini esim evdeyken yapiyorum cunku vleda kovasinin icine girmeye calisio cok sevio suyu :) 
0 oy
tarafından
Benimkide öyle cnm 7 aylık oldu ne gece nede gündüz uyumuyo hep huzursuz. 7 aydır uyku sıfır kahvaltı yapamıyorum iş yapamıyorum duş almayı özledim valla ya nasıl olacak böyle bilmiyorum. 

Burda okuyorum bebeğimi uyuttum evi temizledim yemeğimi yaptım sırada kahve keyfi diye yazıyorlar şaşırıyorum benim bebeğim en fazla 10 dk uyuyo. 
0 oy
(15,171 puan) tarafından
Herkesin çocuğu bir değil. Ben mesela hiç o raddeye gelmedim. Aç kalmadim yani. Bebeğim 6 aylıkken falan o zamanlarda yumurta başlar hemen yerdim . Son.lokmamda uyanirdi hep. Ev işlerini çok takmadım. Oğlum uyudu mu ben de 10 dk da olsa yumdum gözümü. İlla ki yapılır edilir işler ama kendimizi yirtmanin anlamı yok. Olduğu kadar. Benim eşim de yorgun geliyor çok . Uyuyup kalıyor. O yüzden çok yardımcı olmuyor. Herşey olduğu kadar valla. Burda en önemli şey sağlık ve iyi bir psikoloji. Gerisi bos
0 oy
(331 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Benim bebeğim de ne pusette ne beşiğinde biç bi yerde durmuyordu. Annem beşiğine alıştırdı 5-10 dk şavabodur yemektir hallediyordum. Şimdi yürüteç aldım o koşturuyor ben sütümü sağıyorum ya da mama sandalyesne alıştı çok çok şükür o orada oturur oyuncaklarıyla oynar beni izlwrken evi süpürüp etrafta hareket halindeysem beni izleyebilir sıkılmaz. Bir de tabana asılan zıplama aletleri var bebekler çok seviyor ben zıp zıp aldım ikinci el rahat ettim 15 dk da olsa. Şimdi daha da jareketlendi 7.5 aylık artık süt sağamıyorum emmiyorda mama vermek ek goda ile doyurmak zorundayım. Oyuncaklarını mama sanfalyesine koyup iple bağlayıp cam önüne koyuyorum ben de zamanla yanından ayrılıyorum alıştıra alıştıra öyle yarım saate yakın takıldığı olıyor. Ama yürütwç benim hayatımı kurtardı aynı sen gibiydim

İlgili bir soru bulunamadı

379,404 soru

11,356,771 cevap

34,833 kullanıcı

...